Jump to content

Cele Mai Vandute Telefoane Din Lume


CorinA

Recommended Posts

Nokia 1100 s-a vandut pana in prezent in peste 250 milioane de unitati in lumea intreaga. Este un telefon simplu, care a fost lansat in 2003.

In tarile in curs de dezvoltare acest telefon este inca in topul celor mai vandute telefoane mobile.

nokia_1100_73934400.jpg

Se pare ca Nokia 3210 este al doilea cel mai bine vandut telefon mobil din lume.

S-a vandut pana in prezent in peste 160 milioane de exemplare, de la lansarea sa in 1999.

nokia_3210_60576600.jpg

Acest telefon s-a vandut in nu mai putin de 130 milioane de unitati pana in prezent.

Telefonul a fost lansat in 2004 si avea si camera foto incorporata.

motorola_razr_v3_70826500.jpg

Nokia 3310 s-a vandut in peste 126 milioane de exemplare.

Este un telefon Dual-band si este in prezent al patrulea cel mai bine vandut telefon din lume.

Nokia 3310 este un upgrade al modelului Nokia 3210.

nokia_3310_90342900.jpg

Apple a inventat, practic, piata de smartphone-uri.

iPhone 3GS s-a vandut in peste 30 milioane de exemplare.

iphone_3gs_20779700.jpg

Nokia este inca cel mai mare producator de telefoane mobile din lume.

Nokia 2100 s-a vandut in peste 20 milioane unitati.

nokia_2100_34582700.jpg

Dupa iPhone 3GS, iPhone 3G este urmatorul cel mai bine vandut telefon de la Apple, cu vanzari de peste 15 milioane de unitati.

iphone_3g_52421700.jpg

LG Chocolate a inregistrat vanzari in zona numarului de 15 milioane de exemplare.

Este un telefon de tip slide si este dotat cu MP3 player.

Telefonul a fost produs si comercializat de catre Verizon Wireless si a fost introdus pe piata in 2006.

lg_chocolate_48869700.jpg

Nokia 5800 a fost primul telefon smartphone cu touch-screen lansat de catre companie.

A fost lansat pe piata in 2008 si s-a vandut in peste 13 milioane de unitati pana in prezent.

nokia_5800_16732700.jpg

RIM, producatorul telefoanelor BlackBerry, a vandut acest model in peste 10 milioane de exemplare. Telefonul este dotat cu camera foto si tastatura de tip QWERTY.

blackberry_perl_13123800.jpg

4Qn7oKL.gif cjZhNAh.gifsykL3n4.gif

Link to comment
Share on other sites

Primul din lista Nokia 1100 stiu ca inca il foloseste si mama mea si este chiar ok pentru vremea lui. un telefon rezistent.

Eu unu am un alt telefon destul de vechi Samsung SGH e250v foarte foarte rezistent. L-am scapat de n ori pe jos, pe beton sau alte suprafete si inafara de cateva zgarieturi, totul merge foarte bine :)

Link to comment
Share on other sites

Primul din lista Nokia 1100 stiu ca inca il foloseste si mama mea si este chiar ok pentru vremea lui. un telefon rezistent.

Eu unu am un alt telefon destul de vechi Samsung SGH e250v foarte foarte rezistent. L-am scapat de n ori pe jos, pe beton sau alte suprafete si inafara de cateva zgarieturi, totul merge foarte bine :)

cel mai bun telefon de care am avut parte vreodata este Samsung SGH e250v. Cum ai spus si tu, foarte rezistent si cu functii foarte ok. Pacat ca mi-a fost furat :-<

Ca romanu' nu-i nici unu,unde-s multi, putea fi unul.

4397.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.