Jump to content
Sign in to follow this  
gaby

Poate Fi Schimbat Numele Din Contul Adsense ?

Recommended Posts

Posesorii unui cont de Adsense pe langa enigma: pot intalnii la un moment dat o alta, si anume "Poate fi schimbat numele din contul AdSense ?".

Google_Adsense_logo.png

Raspunsul acestei intrebari este: DA, in conditiile in care acceptati/respectati termenii si conditiile afisate in momentul in care apasati pe link-ul "Modificati numele beneficiarului", pe care le voi expune si eu mai jos:

Înainte de efectuarea acestei modificări, luaţi în considerare următoarele informaţii importante:

• Conform politicilor noastre de produs, conturile AdSense nu pot fi transferate sau vândute. În caz contrar, nu vă vom putea actualiza numele de beneficiar.
  • Nu puteţi să modificaţi numele de beneficiar dacă aveţi deja un alt cont AdSense sub noul nume.
  • După ce actualizăm numele dvs. de beneficiar, va trebui să introduceţi încă o dată informaţiile dvs. fiscale şi forma de plată.
  • Începem procesarea plăţilor în data de 16 a fiecărei luni. Dacă aţi fost programat să primiţi o plată luna aceasta, iar dvs. vă actualizaţi numele de beneficiar în data de 16 sau după aceasta, plata va fi emisă pe vechiul nume de beneficiar.
  • Dacă pe vechiul nume de beneficiar aţi primit plăţi mai vechi pe care nu le puteţi accesa, va trebui să solicitaţi o nouă emitere.

Dacă doriţi să continuaţi modificarea numelui dvs. de beneficiar, va trebui să citiţi şi să acceptaţi Termenii şi condiţiile următoare:

• Nu transfer şi nu vând contul meu AdSense.
  • Nu am alt cont AdSense aprobat sub acest nume nou.
  • Înţeleg că va trebui să introduc din nou informaţiile mele fiscale şi informaţii despre forma de plată.
    [_]Sunt de acord cu termenii şi condiţiile de mai sus.

Asadar, ca o mica concluzie, numele beneficiarului poate fi schimbat dar nu in scopul vinderii contului.

Numai bine :pct2: !