Jump to content
Sign in to follow this  
gaby

Sugestii Pentru Imbunatatirea Forumului

Recommended Posts

Totuşi, care-i faza cu forumul care are prea multe categorii? >.< scade numărul de vizitatori, sau ce se întâmplă?

Era la cele 2 căsuţe din Sidebar cu "Evenimente calendaristice viitoare" si " x Birthday(s) today" în AdminCP o setare să apară numai dacă sunte evenimente calendaristice sau zile de naştere în acea zi. Dacă nu sunt, pur şi simplu nu apar căsuţele.

E zic că s-ar mai economisi ceva spaţiu pe acolo...

Nu este bug. Forumul nu te lasa sa folosesti tag-urile pentru imagine fara ca ele sa fie pus corect (cu link intre ele). Nici macar intre etichetele de inserare cod.

Eu am incercat cu imaginea cu firefoxul din semnatura lui gabriel si ramane gol spatiul (adica nu apare nicio imagine)

Ce s-a intamplat cu forumul? Nu mi-a mers toata ziua, spunea ceva de "account suspended".

fWy1P.gif

No, deci propun să mărim dimensiunea maximă a unui avatar, nu sunt chiar aşa mulţi cei care au avatar destul de mici. Zic să fie de 2-4 mB, nu de 50kB cât e până acum :)

head%20bash.gifVrei să vezi mai multe chestii interesante? Hai pe blogul meu, să vedem împreună cam cum mai e cu tehnologia în zilele noastre!

Topicurile si forumul in general e bine/trebuie sa se incarce cat mai rapid, imagineaza-ti un topic cu 10 postari ale caror utilizatori au avatare de 2 MB. Pot mari dimensiunea, dar nu e ok un avatar de 2, 4, sau 10 MB.

eventual sa faci tu daca poti un resize sau o convertire ceva, ca eu sa pot pune cat vreau...dar rezultatul sa fie de 50kb..

love is a verb
Love is a doing word

Cred ca ar fi bine sa acordam o mai mare atentie jocurilor forumiste.

Am o idee de concurs ce are originile pe fostul forum unde am activat.

La acesta existau si premii care in cazul nostru ar putea fi :

Locul 1 - Veteran

Locul 2 - Helper

Locul 3 - Custom Title,etc.

Ce spuneti?

Desigur,aceste premii erau date celor 3 castigatori.Concursul este lunar,numindu-se Song Of The Month {S.O.T.M}.

Asa cum probabil va-ti dat seama este vorba de un concurs musical.

Fiecare membru cu peste 40 de postari are voie sa participle cu o piesa,dupa preferinte.

Concurentii se vor inscrie pe parcursul unei saptamani,urmand ca la sfarsitul fiecarei luni,membrii participanti sau nu,sa voteze o melodie care le place.

Este interzisa autovotarea.In urma acestor voturi se vor desemna 3 castigatori,premiile fiind distribuite ca mai sus.

Nu cred ca e nevoie de premii si nu ai nevoie de permisiune. Du-te, posteaza, vezi daca-ti raspunde lumea.

fWy1P.gif

Fara premii nu are nici un farmec,tot ce-am face ar fi sa postam ca aici : 

In plus,eu stiu de la orele de Lb.Romana ca prin definite cuv. 'concurs' implica si premii ca altfel nu mai e concurs,e act de caritate,desi cred ca deja derivam de la suiect.