Jump to content
Lus

Seriale - Discutii Generale

Recommended Posts

FML    237

ARROW e the best dupa parerea mea sarra apare in serial doar ca sa moara iar in sezonul 3 

Sarra mi s-a parut mereu versiunea diabolica a lui Laurel ... Desi , ceva imi spune ca daca ar fi sa comparam faptele amandurora [ ale Sarrei cu ale lui Laurel dupa moartea Sarrei ] ambele fete ar trebui sa aiba aceeasi soarta . Oricum , banuiesc ca nu mereu se intampla ceea ce trebuie , ci ce este nevoie sa se intample .

Ma-ntreb daca Oliver va ajunge vreodata Ra's-al-Ghul ...

MaTTeO    21

Eu cred va va ajunge ... din simplul motiv ca este presat de actualul Ra's-al-Ghul plus ca ar mai fi inca un titlu pe langa : arrow , miliardar si russian mafia

nu inteleg cat va mai duce povestea din trecut pentru ca sincer  eu deja nu mai inteleg care e  faza cu el si cu akio care fug de niste mascati ??? :wtf:

Sunt curios daca va fi si sezonul 4 

+Johnny. A.    50

Recomandari:

1. Spartacus ( in mare parte batai, sex si sange, recomand cu incredere! )
  2. Vikings ( un serial urmarit si bun, destul de interesant si captivant )
  3. Game of Thrones ( unul dintre cele mai apreciate seriale, cred ca nu mai e nevoie sa zic ceva )
  4. The Musketeers ( la care le plac filmele "medievale" le recomand serialul )
  5. Black Sails ( mi se pare a fi un serial bun, au o poveste destul de captivanta )
  6. Banshee ( unul dintre serialele mele preferate, e in stilul John Wick care ati vazut filmul, e vorba despre unul care are coa*ele cat tot Texasul )
  7. The 100 ( un serial destul de okay, daca nu aveti la ce sa va uitati, merita sa-i acordati o sansa )
  8. Arrow ( banuiesc ca majoritatea va uitati deja la el, primele sezoane sunt mai okay, dupa incepe sa mai coboare )
  9. The Flash ( un serial nou, pare destul de okay )
  10. Da Vinci's Demons ( pe mine m-a captivat serialul asta, problema este ca momentan sunt doar 2 sezoane si eu unul nu stiu daca v-a fi si un al 3-lea sezon )

FML    237

Eu cred va va ajunge ... din simplul motiv ca este presat de actualul Ra's-al-Ghul plus ca ar mai fi inca un titlu pe langa : arrow , miliardar si russian mafia

nu inteleg cat va mai duce povestea din trecut pentru ca sincer  eu deja nu mai inteleg care e  faza cu el si cu akio care fug de niste mascati ??? : wtf:

Sunt curios daca va fi si sezonul 4 

Pai daca urmaresti de la S1 , stii ca Oliver a stat pe o insula cu zapacitul ala de Slade [ care - mi aduce aminte chinuitor de bine de personajul cu acelasi nume din seriile Batman & Robin ] ...

Cand scapa de - acolo [ insula , din ce am inteles , ar fi inspirata din realitate , unde chiar erau tinuti detinutii chinezi ai dracu' de periculosi ] ... ajunge in Hong - Kong , parca ...

Si mnah , ce sa faca si el , il ia taica-su' lu' Akio [ Maseo sau cum il chema ] sub tutela sa , locuieste la el , etc , etc ... 

Ori Maseo era '' manjit '' rau ... Mafie , alea , aleo ... Ori , domnul magnat Oliver Queen se ataseaza de Akio [ chiar simpatic pustiul ] ... si decide sa - l ajute in acest sens , ca sa scape de pericol ...

Tre' sa fie si S4 ...

Episodul meu preferat : http://watch.tvzones.com/movie/tv/1412/3/5/ .

MaTTeO    21

am zis ca o sa ma uit si la lost....astazi am downloadat se 1 2 3 din house md si pana una alta am dat drumul la flash ... l-a urmarit cineva azi m-am uitat pana   la ep 6 poate poate zice cine a omorato pe Nora Allan .....  si nu am aflat ....sunt tare curios pana la urma cine i-a omorat mama ... doctorul ala nebun ... nu ?

MaTTeO    21

Si da am avut dreptate .... m-a mincat curiozitatea si m-am uitat ca nebunul la flash .... mama lui Barry Allen este omorata de Red John din Mentalistul.

Edited by Dan O.
editat spoil

MaTTeO    21

eu zilele astea m-am apucat de House M.D. pana acum mi se pare ok dar nu va avea si el putina intriga ... alea alea ??

Dan O.    425

Vezi ca poate si alte persoane de peforum se vor uita la The Flash, si nu vor sa stie ce se intampla sau cine e defapt cine. Se numeste 'spoil'. Ai aflat, tine pentru tine sau trimite pe privat celor care doresc sa stie :)

Alexandru C.    257
Salut , presupun că cineva de pe tot forumul ăsta a urmărit seria , aș vrea să știu cum se termină , am văzut că are doar 5 sezoane și cu câte aproximativ 12 seriale pe sezon , eu mă aflu la sezon nr 4, serial nr 11 , am citit un review despre ultimul episod dar încă se vorbea despre zombie , deci nu o să se termine cu bine nu ?