Jump to content
Sign in to follow this  
gaby

Producatorii De Social Gaming Renunta La Google+

Recommended Posts

Nu putini producatori de social gaming au decis sa se retraga de pe reteaua de socializare Google+. Printre motivele invocate apar lipsa de popularitate a retelei sociale si numarul destul de mic al utilizatorilor activi. PopCap Games si Wooga sunt doar 2 dintre producatorii ce si-au stopat activitatea pe Google+.

Asadar, incepand cu data de 1 iulie, jocuri precum Monster World, Bubble Island si Diamond Dash vor fi retrase de pe Google+. Cei de la EA si-au astazi jocul Bejeweled Blitz, insa si-au anuntat in continuare sprijinul fata de Google+, afirmatie ce este intr-o contradictie clara cu actiunea luata:

"Google este un partener important în industria jocurilor video pentru PopCap și EA, și noi vom continua să dezvoltăm jocuri pentru toate platformele Google."

socialgaming.png

Dan...De curiozitate, pe ce site-uri de socializare ai conturi? Eu am pe Facebook. Mi-am făcut unul şi pe google +, dar crede-mă că deabia mă descurc cu timeline-ul celor de la facebook....

head%20bash.gifVrei să vezi mai multe chestii interesante? Hai pe blogul meu, să vedem împreună cam cum mai e cu tehnologia în zilele noastre!

Eu socializez.. doar pe forumuri. :D Dar am cont pe FB, G+, Twitter..si cam atat. Dar, clientilor, pentru promovare le facem peste tot..mai putin my space. Google + si FB sunt cele mai promitatoare (asta daca FB nu se transforma intr-un hi5..doi). G+ e foarte orientat pentru segmentul business