Jump to content

Antifreeze - Omoară Procesele Când Windows-Ul E Blocat


BuFnITZa

Recommended Posts

Salut tocmai ce am gasit un program foarte util (cel putin mie) si vreau sa vi-l arat si voua.

Se întâmplă uneori ca sistemul să se blocheze complet, neputând nici măcar să deschidem Task Manager-ul pentru a omorâ acel proces care ne-a îngheţat sistemul, iar singura soluţie să rămână butonul de restart.

AntiFreeze,care parcă după nume îţi spune din start ceea ce face, este capabil să ne ajute în acele momente banale când totul ne-a lăsat baltă, afişând un Task Manager propriu de unde o să putem omorâ procesul care ne-a îngheţat sistemul, de obicei un joc, o dezarhivare, un program de conversie sau ceva care a suprasolicitat sitemul astfel încât acesta să nu mai fie capabil să răspundă la nicio comandă.

antifreeze_screen.gif

AntiFreeze nu are setări de făcut, astfel după instalare o să ne apară in taskbar o iconită, care ne indică prezenţa acestuia.

Atunci când sistemul nostru nu mai răspunde la nimic, apăsăm consecutiv tastele CTRL+WIN+ALT+HOME, unde o să se deschidă Task Manager-ul din acest program. Tasta HOME se află pentru cei care nu ştiu în colţul din dreapta sus, iar tasta WIN în stânga jos, cu logo-ul windows pe ea.

:link: --> http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/AntiFreeze.shtml

sursa --> xux.ro

Foarte util pentru cei care au "rasnite". ( Ca de exemplu... eu :bag: )

              

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

la un program cat de cat complex, nu ai cum sa nu ai buguri. 

Plus, de at a aparut win7 si win8 asa ca e putin probabil sa nu fi necesitat macar o linie de cod modificata. 

Nu zic ca nu merge, doar ca nu e cea mai sigura dintre aplicatii.

 

Nu ca te contrazic , dar , nici o aplicație nu e sigura ;)

 

Nu m-ar mira, dar nu asta era ideea.

 

Screen-ul ala arata ca virusul cu Politia/interpol-ul/FBI-ul :D

 

Deocamdată nu am întâmpinat probleme de genul asta .

Oricum am BD Removal :))

 

Ce te face sa crezi asta? :)) Imbunatiri majore nu sunt. Chiar nu inteleg de ce scot cate un joc in fiecare an, si nu DLCuri/patchuri.

 

Părerea mea este ca au modificat vizibil grafica , putandu - se măsura în pixeli și cu FIFA 14 NEXT - GEN .

N - ai sa vezi DLC - uri în jocuri de fotbal ...

Patch - uri sunt o grămadă , în ceea ce privește seria PES , care după cum ști , avansează cu licențele treptat .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.