Jump to content
gaby

Download Windows 8.1 Enterprise (90 De Zile Gratuit)

Recommended Posts

iar versiunea de preview a fost retrasa. Totusi, Microsoft le da posibilitatea tuturor utilizatorilor care nu au incercat Windows 8.1, dar vor sa o faca, sa descarce gratuit si sa instaleze versiunea de incercare de 90 de zile (trei luni) pentru Windows 8.1 Enterprise.

Versiunea de incercare pentru Windows 8.1 RTM Enterprise nu necesita un cod de licenta pentru a putea fi instalata, iar dupa ce perioada de incercare va expira, background-ul calculatorului pe care este instalat va deveni negru, in coltul din dreapta jos al ecranului fiind afisat un watermark ce va indica ca sistemul de operare nu este genuine, totodata computerul restartandu-se la fiecare 60 de minute.

Download Windows 8.1 Enterprise trial version: :link:

sMLe1u5.png

P.S: Diferenta dintre Windows 8.1 si Windows 8.1 Enterprise este aceea ca editia Enterprise vine la pachet cu cateva optiuni in plus (Windows To Go Creator, Start Screen Control, Direct Acces, App locker, Assigned Access, Virtual Desktop Infrastructure (VDI) si Windows Enterprise Slide-Loading).

P.S2: Cerntele de sistem pentru Windows 8.1 Enterprise sunt similare cu cele pentru Windows 8.1:

On 21.01.2016 at 9:38 PM, ๖ۣۜExtaZzy.彡 ✟ said:

daca mergea permanent era super :)

Ți-l poți reactiva cu un mic "truc" . Însă are un watermark pe desktop care pe mine mă deranjează..

3 hours ago, AlexandruS said:

Ți-l poți reactiva cu un mic "truc" . Însă are un watermark pe desktop care pe mine mă deranjează..

Si mi se pare ca si ala il poti scoate cu 1 alt mic truc.

16 minutes ago, AlexandruS said:

Nu că am văzut pe unu' care înjura în comentarii că nu i se mai deschide PC-ul =)) 

Eh,dacă ești atent,e ok.:))