Jump to content

Cum Pun Member Title Colorat In Ipb?


#Republic
Go to solution Solved by Kennzo,

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Te duci in :

AdminCP - Support - SQL Management - SQL ToolBox

Te duci jos de tot si scri : 

update members set title='<b><span style="color:Cod Culoare">Nume Rank</span></b>' where member_id='Id Membru';

1. Unde am pus "Cod Culoare" pui cod-ul la culoarea care o vrei la member title 

2. Unde am pus "Nume Rank" pui numele la grad sau daca vrei sa fie cu altceva member title-ul tau pui ce vrei

3. Unde am pus "Id Membru" dai click pe profilul tau si sus in link ai un id acel id il introduci acolo

  • Downvote 5

Dacă  te-am ajutat oferă-mi +1 (Aipngpx.png)

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, #Anonim said:

Te duci in :


AdminCP - Support - SQL Management - SQL ToolBox

Te duci jos de tot si scri : 


update members set title='<b><span style="color:Cod Culoare">Nume Rank</span></b>' where member_id='Id Membru';

1. Unde am pus "Cod Culoare" pui cod-ul la culoarea care o vrei la member title 

2. Unde am pus "Nume Rank" pui numele la grad sau daca vrei sa fie cu altceva member title-ul tau pui ce vrei

3. Unde am pus "Id Membru" dai click pe profilul tau si sus in link ai un id acel id il introduci acolo

O faci pe grozavul? Devii penibil.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Scuze că mă bag ca musca-n ciorbă, dar un moderator să dea Topic Closed ! Se știe răspunsul de ani buni la aceasta "problemă!" ... A oferit Kennzo la momentul oportun răspunsul, nu mai e nevoie de un UP la un topic creeat tocmai în 2014.

Mulțumesc și scuzați-mă!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
3 hours ago, kryst1an said:

Nu merge, topic vechi, dati T/C


update members set title='<b><span style="color:Cod Culoare">Nume Rank</span></b>' where member_id='Id Membru';

update members set title='<b><span style="color:Cod Culoare">Nume Rank</span></b>' where member_id='Id Membru';

Cum să nu meargă? Merge foarte bine. Pe unele versiuni de IPB nu merge.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

1.Dute 

AdminCP > Support > SQL Management > SQL ToolBox 

- jos de tot e un tabel , adaugi codul:

update members set title='<b><span style="color:yellow">Fondator</span></b>' where member_id='34';

Modifici culoarea dupa bunul plac, iar la:

member_id='34';

Intri in profiulul celui care vrei sa pui member title si vezi ce ID de membru are ( al catelea membru este inregistrat pe forum )
Apesi Run Query dupa ce adaugi codu` Done!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Aikenhead said:

1.Dute 


AdminCP > Support > SQL Management > SQL ToolBox 

- jos de tot e un tabel , adaugi codul:


update members set title='<b><span style="color:yellow">Fondator</span></b>' where member_id='34';

Modifici culoarea dupa bunul plac, iar la:


member_id='34';

Intri in profiulul celui care vrei sa pui member title si vezi ce ID de membru are ( al catelea membru este inregistrat pe forum )
Apesi Run Query dupa ce adaugi codu` Done!

si daca nu merge din ACP de unde il pui ? 

Te duci prin FTP / Cpanel si rezolvi problema .

Nu era nevoie sa mai postezi , cand sus este fix ceea ce spui tu , nu esti prea destept pentru asa ceva. 

wWw.CsRedStars.Com o comunitate veche de acum 3 ani

Va asteptam cu nerabdare !

Link to comment
Share on other sites

  • gadeas locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.