Jump to content
Valorosu99

Modificare Subforumuri Pe 3 Coloane Tema Deflection Ipb

Recommended Posts

Mergi la:

AdminCP > Look & Feel > (choose skin) > ipb_styles.css

Adauga la sfarsitul CSS-ului:

table.ipb_table ol.subforums1 {margin-top: 3px;float: left;width: 33%;}table.ipb_table ol.subforums1 li{background: url('/forum/public/style_images/marble/subforum_nonew.png') no-repeat 0 50%;padding: 0 15px 0 15px;margin: 0;float: left;}table.ipb_table .subforums1 li.unread { font-weight: bold; background-image: url('/forum/public/style_images/marble/subforum_new.png'); }table.ipb_table ol.subforums2 {width: 33%;overflow: hidden;}table.ipb_table ol.subforums2 li {background: url('/forum/public/style_images/marble/subforum_nonew.png') no-repeat 0 50%;padding: 0 15px 0 15px;margin: 0;float: left;}table.ipb_table .subforums2 li.unread { font-weight: bold; background-image: url('/forum/public/style_images/marble/subforum_new.png'); }table.ipb_table ol.subforums3 {width: 33%;overflow: hidden;}table.ipb_table ol.subforums3 li {background: url('/forum/public/style_images/marble/subforum_nonew.png') no-repeat 0 50%;padding: 0 15px 0 15px;margin: 0;float: left;}table.ipb_table .subforums3 li.unread { font-weight: bold; background-image: url('/forum/public/style_images/marble/subforum_new.png'); }
In codul de mai sus trebuie sa editezi link-urile catre imaginile "subforum_new.png" si "subforum_nonew.png".

In loc de /forum/public/style_images/MARBLE/ [ Schimbi marble cu numele temei tale. ]

Mergi la:
AdminCP > Look & Feel > (choose skin) > Board Index > boardIndexTemplate
Cauta:

<ol class='ipsList_inline ipsType_small subforums' id='subforums_{$forum_data['id']}'>                                                 <foreach loop="subforums:$forum_data['subforums'] as $__id => $__data">                                                     <if test="showSubForumsLit:|:$__data[3]"><li class='unread'><else /><li></if>                                                            <a href="{parse url="showforum={$__data[0]}" seotitle="{$__data[2]}" template="showforum" base="public"}" title='{$this->lang->words['go_to_forum']}'>{$__data[1]}</a>                                                 </li>                                             </foreach>                                             </ol>

Inlocuieste ce e mai sus cu:

<ol class='ipsList_inline ipsType_small subforums2' id='subforums_{$forum_data['id']}'><foreach loop="subforums:$forum_data['subforums'] as $__id => $__data"></ol> <ol class='ipsList_inline ipsType_small subforums3' id='subforums_{$forum_data['id']}'><if test="showSubForumsLit:|:$__data[3]"><li class='unread'><else /><li></if></foreach></ol> <ol class='ipsList_inline ipsType_small subforums' id='subforums_{$forum_data['id']}'><foreach loop="subforums:$forum_data['subforums'] as $__id => $__data"></ol> <ol class='ipsList_inline ipsType_small subforums1' id='subforums_{$forum_data['id']}'><if test="showSubForumsLit:|:$__data[3]"><li class='unread'><else /><li></if><a href="{parse url="showforum={$__data[0]}" seotitle="{$__data[2]}" template="showforum" base="public"}" title='{$this->lang->words['go_to_forum']}'>{$__data[1]}</a></li></foreach></ol>

Saaaaaau :

Look & Feel > "Stilul Tau" > CSS> IPB_style.css si cauta urmatoarele:
table.ipb_table .subforums {
margin: 2px 0 3px 5px;
padding-left: 20px;
background: url({style_images_url}/subforum_stem.png ) no-repeat left 4px;
}
table.ipb_table .subforums li.unread { font-weight: bold; }

table.ipb_table .expander {
visibility: hidden;
width: 16px;
height: 16px;
display: inline-block;
}

si schimba cu :

table.ipb_table .subforums {
margin: 2px 0 3px 0px;
padding-left: 0px;
overflow: hidden;
width: 450px;
}
table.ipb_table .subforums li{
background: url(http://forum www/public/style_images/template name/subforum_nonew.png) no-repeat left 3px;
width: 27%;
padding: 4px 14px 0px;
margin: 0;
float: left;
}
table.ipb_table .subforums li.unread {
font-weight: bold;
background-image: url(http://forum www/public/style_images/template name/subforum_new.png);
}

@FizZle#Haarp: Nu recomand metoda asta.

^^ Vezi in stats & logs -> logs -> moderator logs

Da dar nu apare la chat ... Vreau sa aflu urgent 

Sau.

Daca am un cont pe o comunitate ... gaming sa zic aia imi pot afla parola contului ?... deoarece m-am trezit cu reclame pe chat si erau editate posturile mele ..

Nu, daca ai cont pe o alta comunitate, si parola la fel, nu are cum sa ti-o afle.

Schimb-o, baga o parola mai grea.

Mesajele din cadru' ShoutBox-ului nu cred cã pot fii urmãrite sau monitorizate sã zic așa, sau nu mai știu eu .. Deșii dupã cum a zis și Courage ar cam trebuii în Logs/ Mod Logs sã aparã tot ce a fost editat.. Mai verificã odatã atent..

Verificã și Admin Logs pt orice eventualitate, poate gãsești pe acolo..

Problemă nouă, topic nou.

Şi foloseşte search înainte. Sunt n topicuri cu subforumuri pe 3 coloane.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.