Jump to content

Wallpaper


PAUL-XX

Recommended Posts

paulxxpozakw8.jpg

vreau sa imi spuneti ce parere aveti!!

Vreau sa va spun ca nu am utilizat Adobephotoshop !!

Am luat o poza originala careo notam -ii dam un nume- (1) pe care am modificato in totalitate si am prelucrato cu Paint adeca poza initiala,care o recnoaste era cu un singur fulger pe partea dreapta(1).Am luat poza si am intorso pe partea opusa adica din dreapta am pus fulgerul in stanga asta facanduse apasand click dreapta si apasand FLIP/ROTATE si lam intors si la rotit la 90 de grade pana a ajuns pe partea stanga ,jukativa cu butoanele/setarile si va veti da seama cum sal utilizati. Apoi am taiat poza in doua adica am selectat din partea sanga din meniu linia intrerupta "Select" si am salvat decat jumatatea cea cu fulcerul notand o - dandiu un nume - cu (2).apoi am luat poza originala (1) am puso pe fundal si am adus celalta jumatate de poza (2) salvata si iam atasato in cat dupa cum observati sunt doua fulgere puternice si identice in acelasi timp si am salvat aceasta poza ca fiind cea dea (3),si apoi am utilizat ptr text Microsoft Office - PowerPoint 2007 pe care iam scris literele la marimea 28.

Bine desigur creand o poza sau modificand o poza cu ajutorul Photoshopului -presupunand ca ai destule cunostintza despre photoshop - posibil ar fi iesit si cu text si cu tematica si fundalul pozei sau fundalul masei de lucru,depinde cu vreti sa va exprimati si sa intelegeti,destul de original.dar daca inveti Paint- ul cat de cat sal utilizezi si te mai ajuti si cu Microsoft Office un pic sigur vei reusi sa realizezi ceva chiar daca doar iei o t poza si o modifici finduti putin mai greu sau putin mai usor ne stiind sa utilizezi Photoshopul,desigur ptr cei cunoscatori, ajutandute vei reusi sa faci si mai mulde atata.

Sper ca va placut lectia de azi !!

Link to comment
Share on other sites

e misto poza paul :) dar pare cam de moda veche (fara suparare)

incearca s-o refaci :D

Nu-ti risca viata pentru niste fise

Nici daca pare c-ai in fata usi inchise

Tine doar de tine ca prin fapte si cuvinte zise

Sa te-apropii de ce numesti acum vise.

Link to comment
Share on other sites

poza este dragutica dar pentru o mai mare claritate nu o salva in format JPEG-JPG ci in PNG, 24-bit bitmap ...

in rest ca adaugari la poza, ar prinde bine un efect mai interesant textului, si putin finisaj, dar pentru inceput este ok.

Succes in continuare, asteptam alte creatii :-h

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

ptr Stealth : poza e mai veche si am precizat "am prelucrat poza" adica ia, creat iam creaiat dublu imagine dar doar la jumatate din poza originala ptr ca poza originala avea doar un singur fulger.fulgerul nu lam creeat in Paint(nu am ideee inca daca e posibil)si mai am de invatat sa le utilizez anume Paintul si Microsoft Ofiice 2007.

Ptr alexxx - frate sincer nu am dc sa ma supar ca nu imi zici chestia ca sa ma afecteze cu ceva mio spui prieteneste poate si din propiile cunostintze,sincer am vreut sai mi iasa ceva "maret"in ochii mei sincer stiu ca ideea sa uzat pana acuma dar eu am reusit ceva ce desi imi venise de multi n cap nu stiam cum sa o pun in aplicare fie aceasta fie alte modele.dami ideei poate asa voi reusi sa scot ceva mai bun.

Ptr gaby - ideea cu salvatul habar nam avut ca sa ai ba claritatea mai buna,multumesc de sfat.efecte la text habar nam ce vrei sa spui dami o idee un scaparici si apoi o sa incerc poate mai multe dar nam inspiratie si la finisaj nu stiu cum sal finisez inca nu am vazut modele si exemple pana acuma:P.

sincer sa fiu cu voi mie greu sa utilizez adobephtoshop ptr imi este peste mana am incercat niste chesti vazute la voi si si alte chesti dar nu mie iesit anumite faza care nu le am inteles si mia fost f greu sa le dau de cap.si ma multumesc cum pot si cu ce pot ,posibil daca era mai usor de utilizat photoshopul mas fi descurcat dem inine si faceam minunati dar asfel nu pot.

Link to comment
Share on other sites

uite un exemplu de efect la un text: http://pctroubleshooting.ro/index.php?showtopic=850

la finisaj ma refer tot la niste efecte pe care sa le aduci fundalului sa para mai misto :)

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

as vrea sa va alta creati dar nu am reusit sa o termin din pacate si vio expun asa cum este ea.

wtk11tn0dx1.th.png

a fost prelucrata cu Office 2007 si asta ma refer la texte. sincer sa fiu fundalul,adica adevarata poza nu are niki texte si niki acei ochi care se observa si am modificat decat culoare fundalului.gaby stie ca iam aratat niste modificari aduse pozei originale si din pacate nu le am expus sa fie vazute si de ochi dumneavostra,

toti cei pe care iy stiu eu si iam cunoscut cat de putin inca mai sunteti si existanti da smeagoll si tu esti unul dintre cei nemuritorii ai clanului.

Link to comment
Share on other sites

cercurile alea...cu galben si negru unu ??®nainte de "Be the Best" şi celălalt după "Play More" arată cam nasol...apoi scrisul ??®n site "Be the Best" nu prea se ??®nţelege...la ??®nceput am crezut că scrie "Are the best" şi cercu ăla ţine loc de "A" ..."B"-ul, pentru că este modificat seamănă cu "R"...şi claritatea cam lipseşte...mai ai de muncit unpic :D

Link to comment
Share on other sites

lol esti comic,daca priveai cu adevarat vedeai ca tablourile cu oameni sunt transparent facute ca sa dea si sa faca loc peretelui din spate adica fundalului sa se vada.Ia uitate atent ptr fundalul se vede f clar mai clar decat vezi tu,decat scrisul nu se vede clar ptr ca in partea de jos are un fel de iarba dar este neagra daca te uti atent vezi niste firicele,iara cele doua cercuri cu negru si galben ,vad ca nu ai idee ce sunt acele insemne,cauta si documenteazate si vei sti i ce sunt si ce inseamna.

Link to comment
Share on other sites

ştiam ce ??®nseamnă da ??®mi scăpa atunci...mi-am dat seama că e un fel de iarbă acolo...poate nu mă pricep eu prea bine la photoshop da măcar brushurile astea le ştiu şi eu...chestia este că dacă vrei ceva profesional cu imaginea asta n-o să reuşeşti niciodată..postează pe un forum de specialitate(exclusiv photoshop) şi spunene ce cred cei de acolo despre imagine :D

Toxic-urile alea nu sunt modificate deloc...dacă era numai cercul(fără contur pătrat) poate era altceva..şi ies nişte flăcări sau nu ştiu ce forme sunt din ele(??®n partea de sus) nu sunt egale...adică cel din st??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.