Jump to content

Cum Ar Trebui Sa Arate Telefonul Perfect In 2014?


gaby

Recommended Posts

In viziunea lui Marques Brownlee sau MKBHD, cel ce a realizat filmuletul de mai jos, telefonul inteligent perfect pentru 2014, care ar face fata cu brio cel putin 3 ani, ar trebui sa arate cam asa:

 

 

Pentru a fi putin mai usor de urmarit, am extras specificatiile din video:

  • elemente de design din HTC One M8, Galaxy Note 4, Nokia Lumia si LG G3
  • CPU Snapdragon 805
  • Adreno 420 GPU
  • 3 GB de RAM
  • baterie de 3500 mAh
  • camera de la Samsung Galaxy Note 4
  • sistem de operare Android 5.0 Lollipop
  • 128 GB spatiu intern de stocare

In viziunea voastra cum ar arata? Ati schimba ceva?

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Se refera la 128Gb de spatiu, nu RAM :))

 

4GB RAM deja va cere 64 biti si baterie de 4000 mAh nu stiu unde vrei s-o bagi, Nexusu 6 are o baterie de 3220 mAh si telefonul e enorm de mare cu niste marimi de: 82,98 x 159,26 x 10,06 mm

Daca vrei 4000 mAh va trebui sa fie cam vreun telefon de 6.2" si 12-13mm de grosime, pe scurt, o tableta :))

  • Upvote 2

PHP Developer - Not available for freelancing right now

Daca ai de gand sa postezi la categoria IPB, nu uita sa citesti regulamentul: Link regulament

Link to comment
Share on other sites

Se refera la 128Gb de spatiu, nu RAM :))

 

4GB RAM deja va cere 64 biti si baterie de 4000 mAh nu stiu unde vrei so bagi, Nexusu 6 are o baterie de 3220 mAh si telefonu e enorm de mare cu niste marimi de: 82,98 x 159,26 x 10,06 mm

Daca vrei 4000 mAh va trebui sa fie cam vrun telefon de 6.2" si 12-13mm de grosime, pe scurt, o tableta :))

Stiu."128 GB spatiu intern de stocare"+Daca nu se obs. este un punct.

 

",poate.3GB Ram e suficient zic" Se vede clar ca am trecut la alta idee.Trebuia sa pronunt 128GB stocare.

Link to comment
Share on other sites

Din cum ai formulat si eu am inteles la fel ca gadeas :)) 

 

Suna bine ce propune ala acolo, eu as adauga un dock. Vin acasa, pun telefonu in dock, dockul e conectat la tastatura/mouse/monitor/alimentare/internet prin cablu. Nu mai am stres ca sami pun io stiu ce fisier pe telefon ca sa il pun la scoala pe calculator, sau la lucru, sau etc.

  • Upvote 1

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

@Republic: eu tot nu am inteles de ce "e imposibil de realizat 128 GB pe un telefon in 2014". iPhone 6 are deja o versiune cu aceasta capacitate. Carduri microSD de 128 de GB sunt si ele disponibile.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

@Republic: eu tot nu am inteles de ce "e imposibil de realizat 128 GB pe un telefon in 2014". iPhone 6 are deja o versiune cu aceasta capacitate. Carduri microSD de 128 de GB sunt si ele disponibile.

Am vazut si eu :))  La ora acea nu am vazut vreun telefon cu 128 GB memorie interna. Si SD , putine telefone suporta 128 de GB pe SD gen Samsung Note 4 , Samsung Galaxy S5 , si altele , nu stau sa le verific pe toate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.