Jump to content

Java Runtime Error Cand Intru In Minecraft!?


Recommended Posts

salut ,nu stiu daca e bine unde am facut topicul dar am o problema cu minecraft de ieri cand incerc sa intru in el imi da eroarea asta si am reinstalat java 8 si 7 am sters minecraft si toate javaurile si le-am reinstalat am facut si aia cu computer-proprietes ca sa setez pe asta unde se afla java degeaba nu a mers m-am uitat si pe youtube ,am mers si pe alte forumuri acelasi raspunsuri care nu mi-au mers sa reinstalez windowsu?(asta in ultimu caz) sau ce sa mai fac..rea asta
 

adica asta: http://imageshack.com/a/img901/504/AJJNT9.png

 

si sa dau si scris ca nu stiu daca a mers linkul de la poza:THE REGISTRY REFERS A NONEXISTENT JAVA RUNTIME ENVRIONMENT INSTALLATION OR THE RUNTIME IS CORRUPTED.THE SYSTEM CANNOT FIND THE PATH SPECIFED

Link to comment
Share on other sites

takmaster am penultima versiune si ultima versiune adica 8:| god da este un folder pe nume java dupa aia apare unu jre7 si dupa unu bin si dai acolo si iti apare aia ce te-am dat eu mai sus.si cand scriu in cmd java 7 sau java 8 imi da could not find or find load main 8 or 7


am reinstalat de 4 ori pe 8 si de 2 ori pe 7 tot nu merge

Link to comment
Share on other sites

Pasul 1: respira si calmeazate. Incearca sa scrii cat mai clar. 

 

Pasul 2: mai asteapta putin sa te calmezi de tot.

 

Pasul 3: Ok, iti vede executabilul. Eu team rugat sa scrii 'java -version', nu 'java 8' sau 'java 7'. Incearca totusi sa ne asculti.

 

Pasul 4: Calmeazata, si reciteste ce ai scris.

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

Aici ce iti spune: http://www.java.com/en/download/installed.jsp ?

 

Un utilizator de pe un alt forum spune ca a rezolvat eroarea asa:

 

1. Search for and delete the 'javasoft' folder in the registry
2. Delete the 'sun' folder in the windows directory and the 'users/appdata' folders
3. delete any 'java' files from 'windows/system32'
4. reinstall

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

unu la mana, tot nai aratat ce ai in PATH. Ma intere ala de la system (ala de jos) si nu se vede tot. Da copy paste ca nu te doare mana..

 

2 la mana, ce ai sus la User Variables For My Computer, sterge ce e cu java acolo.

 

Alege doar o versiune de java, si instaleazo pe aia. 

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

singura chestie sa rezolvi asta este sa reinstalezi windowsu nu exista alta solutie cine zice ca o face fara a reinstala windowsu e prost sau nu stie n-am sa stau 1000 ani sa vad acelasi chesti care le-am vazut si pe alte forumuri/youtube si alte chesti ca nu ati ajutat cu nimic oare ce am sters aia ce te-am aratat in poza am sters aia din path aia am sters reinstall windowsu singura solutie pt toti nestiutorii ca altfel nu merge si sunt 2 variante la chestia asta :1. e un bug de la windows 7 chestia asta cu java 2.aveti virusi sau ati sters nu stiu ce prosti numai postati ca nu are rost

Link to comment
Share on other sites

singura chestie sa rezolvi asta este sa reinstalezi windowsu nu exista alta solutie cine zice ca o face fara a reinstala windowsu e prost sau nu stie n-am sa stau 1000 ani sa vad acelasi chesti care le-am vazut si pe alte forumuri/youtube si alte chesti ca nu ati ajutat cu nimic oare ce am sters aia ce te-am aratat in poza am sters aia din path aia am sters reinstall windowsu singura solutie pt toti nestiutorii ca altfel nu merge si sunt 2 variante la chestia asta :1. e un bug de la windows 7 chestia asta cu java 2.aveti virusi sau ati sters nu stiu ce prosti numai postati ca nu are rost

 

Ce usor jignesti tu lumea ...

 

ON : Incearca un Kaspersky / MalwareBytes inainte sa faci cine stie ce alte minuni mai ti se recomanda ...

P.S : Daca ai un Restore Point unde nu iti facea problema asta , foloseste - l . :) 

Link to comment
Share on other sites

singura chestie sa rezolvi asta este sa reinstalezi windowsu nu exista alta solutie cine zice ca o face fara a reinstala windowsu e prost sau nu stie n-am sa stau 1000 ani sa vad acelasi chesti care le-am vazut si pe alte forumuri/youtube si alte chesti ca nu ati ajutat cu nimic oare ce am sters aia ce te-am aratat in poza am sters aia din path aia am sters reinstall windowsu singura solutie pt toti nestiutorii ca altfel nu merge si sunt 2 variante la chestia asta :1. e un bug de la windows 7 chestia asta cu java 2.aveti virusi sau ati sters nu stiu ce prosti numai postati ca nu are rost

Sau esti prost. 

Rog inchiderea threadului. 

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.