Jump to content
gaby

Joaca jocurile de pe Xbox One pe Windows 10!

Recommended Posts

Microsoft a activat serviciul de streaming al lui Windows 10, dintre PC, tableta si Xbox One. Prin intermediul acestuia puteti juca titlurile detinute pe Xbox One pe propriul PC sau tableta din dotare. Mai mult decat atat, odata ce va asociati contul de Xbox cu cel de Windows veti capata control complet al consolei de pe PC.

Mai multe detalii cat si informatile necesare pentru unirea celor doua sisteme gasiti pe pagina oficiala: http://news.xbox.com/2015/07/xbox-new-xbox-features-on-xbox-one-and-windows-10

P.S: Serviciul de streaming nu permite momentan si operatia inversa (rularea de jocuri PC pe Xbox One) insa oficialii Microsoft au declarat ca sunt sanse mari ca aceasta optiune sa devina realitate.

In primul post este vorba de streaming. Asta inseamna ca descarci jocul pe Xbox unde il si rulezi si faci streaming de pe consola pe PC.

Microsoft nu ofera posibilitatea de a instala un joc pentru Xbox pe PC. Totusi, e posibil sa existe emulatoare (neoficiale, desigur) care sa te ajute in acest sens.

Si cu emulare slabe sanse sa mearga din mai multe motive..

1) XBox one e inca nou si nu cred ca e un emulator..

2) Oricum e greu de facut un astfel de emulator, nici macar pentru ps2 nu exista momentan unu care sa duca orice joc..

3) XBox one are totusi un hardware destul de puternic. Si ca sa emulezi un hardware, ai nevoie de unu mult mai puternic. 

Bun...altfel...Daca am un joc pe PC,si am si o tableta cu 10,joc respectivul joc pe tableta,c'mon...

Pai iei tableta, te duci in camera cealalta, o pui pe suport, iei controlleru wireless, si bagi la joc. 

Dar nu e pentru PC-> tableta, ci e pt xbox -> pc/tableta/laptop

Pai iei tableta, te duci in camera cealalta, o pui pe suport, iei controlleru wireless, si bagi la joc. 

Dar nu e pentru PC-> tableta, ci e pt xbox -> pc/tableta/laptop

Asa,mai...am inteles,mersi.

Interesant oricum.