Jump to content
Kames

Recomandare smartphone Android (800 lei)

Recommended Posts

Salut,

Dupa ce am avut 2 telefoane Lumia cu sistemul de operare Windows Phone 8, 8.1 si 10, in ultimul an, am decis să incerc un telefon cu Android, de ce? Pentru că am avut prea mult de "suferit" cu cele 2 telefoane, unde am dat in jur de 1100-1200 de lei...intr-adevar, sistemul de operare e unul ok, dar nu destul de dezvoltat și "de viitor". Recent am citit o știre și am observat că in următorii 5 ani, WP nu va mai exista pe piață.

Revenind la subiect, ce telefon cu Android imi recomandați? Exclus: Allview, Eboda, Utok, Samsung, Alcatel, Microsoft, Nokia, etc.

Buget: 800 lei.

Samsung Galaxy S4 Mini este destul de bun

Mie imi place ca are:

-are 4G adica poti avea viteza de internet pe cartela pana la 150Mbps de descarcare si 50Mbps de incarcare

-are 1.5 GB Ram suficent pentru gaming

-are procesor QUAD-CORE adica cu 4 nuclee de 1.2 GHZ

-are camera de 8MP si una de 1.9

Este 799 de lei

http://www.altex.ro/smartphone-samsung-galaxy-s4-mini-4-3-8mp-1-5gb-ram-8gb-4g-quad-core-white

Windows phone nu e dezvoltat? Hmm.. nah.. daca la tine store plin de aplicatii = dezvoltat, atunci da :)) Dar cele 2 nau legatura. Revenind...

Ai zis "Exclus: Allview, Eboda, Utok, Samsung, Alcatel, Microsoft, Nokia, etc." Aici ai cam exclus cam toate telefoanele, mai ales ca pus 'etc' acolo. Zi si tu un lucru care te deranjeaza la telefoanele alea, si dc nu vrei marcile alea, si mai vb dupaia. Recomandari asa din aer cand tu nu vrei mai nici o marca, nu putem face.

Daca ai buget, eu iti recomand un Nexus ca la ala macar primesti update-uri. 

Edited by GodsOtherHand