Jump to content
Sign in to follow this  
Will

Optiunile de raspundere la apel nu apar la timp

Recommended Posts

am telefon alcatel one touch pixi 3, şi când mă sună cineva, imaginea în care trebuie să răspund apare greu. Adică sună, ecranul e negru, şi abia după 5-10 secunde îmi apare imaginea unde trebuie să răspund la telefon. 

şi până îmi apare imaginea, persoana respectivă închide.

Ce trebuie să fac? Mă enervează rău. 

EDIT: versiune android: 4.4.2

Edited by Will

Ai umblat la soft, sau este cel standard? De obicei treaba asta apare cand memoria RAM e foarte incarcata/telefonul executa multe sarcini.

De obicei dupa un restart sau inchiderea aplicatiilor active ar trebui sa se comporte normal, pana la reincarcarea memoriei RAM.

Ai umblat la soft, sau este cel standard? De obicei treaba asta apare cand memoria RAM e foarte incarcata/telefonul executa multe sarcini.

De obicei dupa un restart sau inchiderea aplicatiilor active ar trebui sa se comporte normal, pana la reincarcarea memoriei RAM.

nu i-am făcut nimic, aşa face de la 2 zile de când l-am luat, l-am restartat de 2 ori.. 

am Clean Master care îmi goleşte memoria RAM şi îmi şterge fişierele inutile automat, mereu.

factory reset?

de cand l-am luat [o luna-2] i-am dat odata reset, si asa facea si inainte de reset. 

reset la tot, adica, nu mai era nimic in el.

Mai șterge și tu memoria Cache, încearcă să mai inchizi din aplicațiile pe care nu le folosești.

Dacă nu, cel mai sigur, vorba lui GodsOtherHand

asta face Clean Master.

Hotareste-te.. l-ai luat de o luna-2, sau de 2 zile?

Suna-l pe cel de la care l-ai cumparat, si intreaba-l daca are pus un custom rom pe el.  (banui ca l-ai cumparat second-hand, nu?)

Hotareste-te.. l-ai luat de o luna-2, sau de 2 zile?

Suna-l pe cel de la care l-ai cumparat, si intreaba-l daca are pus un custom rom pe el.  (banui ca l-ai cumparat second-hand, nu?)

am spus ca aşa făcea de la 2 zile de când l-am luat.

nu l-am luat second-hand, e de la orange de la prelungirea abonamentului, nu aveam de ales.

Daca asa se intampla de fiecare data si le poti arata, du-l inapoi la magazin. Insista, si ar trebui sa ti-l ia sa se ocupe. Spui clar ca face asa de cand l-ai cumparat.

Daca asa se intampla de fiecare data si le poti arata, dul inapoi la magazin. Insista, si ar trebui sa til ieie sa se ocupe. Spui clar ca face asa de cand lai cumparat.

am să văd ce pot face, mulţumesc.