Jump to content
gaby

PC Troubleshooting a fost actualizat (2016)

Recommended Posts

Atat timp cat acel ceva nou ne va fi de folos, voi face tot posibilul sa fac actualizarile.

Au fost facute cateva modificari din partea gazduirii, modificari ce nu ar fi trebui sa afecteze functionalitatea forumului. Totusi, a trebuit sa schimb nameserverele si am facut-o azi noapte pentru a se propaga iar pierderile sa fie minore. Probabil au fost pierdute in aceasta perioada.

P.S: Intr-adevar, si eu am pierdut un mesaj privat recent.

Astazi am actualizat platforma forumului la ultima disponibila, ce a fost lansata tot astazi. Modificarile majore si sesizabile au fost facute la Activity Stream: http://pctroubleshooting.ro/discover/unread/, iar tot log-ul poate fi gasit aici: https://invisionpower.com/release-notes/419-r37/

Iata si un filmulet in care este explicat ce se poate face acum cu Activity Stream-ul:

P.S: @GodsOtherHand stiu ca imi spuneai tu in trecut ca atunci cand dadeai click pe un topic din "Unread Content" nu te ducea spre ultimul post din topic. S-a rezolvat :P.

Am facut si eu update-ul. Sincer ma bucura ca rezolva destul de repede erorile si tin foarte mult cont de orice feedback primit de la clienti.

Astazi am facut actualizarea la 4.1.11 si am adaugat o noua categorie de emoticoane (Meme).:EWBTE:

Sunt chiar amuzante folosite în contextul potrivit. Și nu-s demodate. Cred că, atât timp cât 9gag va sta în picioare, meme-urile nu se vor demoda.

@VladOcs sunt emoticoane, le preferi tu de 10 ori mai mari? :hmmm:

@Courage nu stiu, nu le-am pus pentru ca ar fi la moda, mi se pare ca sunt haioase in anumite contexte.

Am trecut astazi la PHP 7, si la ultima versiune disponibila a platformei. Totul ar trebui sa mearga mult mai lin de acum inainte.

De acum puteti posta intr-un topic prin apasarea tastelor CTRL+ENTER (dupa ce scrieti in editor ceea ce doriti).

Desi actualizarea este pe 2017, postez tot aici pentru ca schimbarile sunt minore :P. Am actualizat recent la ultima versiune disponibila, am facut cateva schimbari minore la categorii (redenumiri/modificari/adaugari descrieri), si de acum posturile moderatorilor sunt semnalizate in asa fel incat sa atraga putin atentia :D. Mai exact au background si border colorat.

P.S: IPS pregateste versiunea 4.2 pentru jumatatea acestui an.
P.S.S: Ma tot gandesc la redesenarea header-ului/poate chiar si schimbarea paletei de culori, insa deocamdata nu am gasit nimic care sa ma multumeasca.
P.S.S.S: Am in plan si trecerea la https dar inca sunt nesigur de anumite lucruri.