Jump to content
Sign in to follow this  
Alexe

Ce platforma folosesc cei de la cs-boost?

Recommended Posts

Salutare. Am si eu nevoie de ajutorul vostru. Imi puteti spune ce platforma folosesc cei de la cs-boost? As vrea sa imi deschid si eu un site ca al lor. Ma poate ajuta cineva?

Alexe

Platforma in sine e bazata pe,PHP,JavaScript, si un Api ce contorizeaza Serverele..

Tu mai exact doresti metoda de Boosting. Nici decum Platforma.

Daca doresti sa iti creezi un Site asemanator Contacteaza o persoana Potrivita ce detine cunostinte in Platformele de Boosting CS.

Te va costa Euros !

1 hour ago, Alexe said:

NU ma intereseaza cat ma costa, eu vreau sa ma ajute sa fac platforma..

Discută cu un Developer, el îți poate spune un preț exact și în cât timp îți face „lucrarea”.

Vorbind doar despre codu PHP/Java/C# sau in oricare alt limbaj s-ar face, un developer ti-ar face doar partea de:

• Plata (Ce-i de la cs-boost lucreaza cu Fortumo, destul de simpla integrarea cu ei, am mai lucrat la munca, mai is altele, dar nu is asa publice, is mai inchise la firme mari)
  • Lista de servere boostate in momentu de fata
  • Salvari de date pentru statistici incaz de ai nevoie sa vezi care server merge mai ok, care boosteaza mai mult, etc

Ce-l mai probabil e ca NU iti va face urmatoarea chestie:

• Serveru/Serverele master cu plugin-ul care va imparti jucatorii catre serverele boostate
  • Rost de jucatori pentru a da conect pe serveru master

Fara ultimu punct, totu ce iti poate face un Developer e useless, pentru ca lumea nu ar plati odata ce observa ca abea intra jucatori cand da boost.

PHP Developer - Not available for freelancing right now

Daca ai de gand sa postezi la categoria IPB, nu uita sa citesti regulamentul: Link regulament

Just now, gadeas said:

Vorbind doar despre codu PHP/Java/C# sau in oricare alt limbaj s-ar face, un developer ti-ar face doar partea de:

• Plata (Ce-i de la cs-boost lucreaza cu Fortumo, destul de simpla integrarea cu ei, am mai lucrat la munca, mai is altele, dar nu is asa publice, is mai inchise la firme mari)
  • Lista de servere boostate in momentu de fata
  • Salvari de date pentru statistici incaz de ai nevoie sa vezi care server merge mai ok, care boosteaza mai mult, etc

Ce-l mai probabil e ca NU iti va face urmatoarea chestie:

• Serveru/Serverele master cu plugin-ul care va imparti jucatorii catre serverele boostate
  • Rost de jucatori pentru a da conect pe serveru master

Fara ultimu punct, totu ce iti poate face un Developer e useless, pentru ca lumea nu ar plati odata ce observa ca abea intra jucatori cand da boost.

Deci ma poti ajuta tu? Da-mi pm ca nu pot sa-ti dau eu si vorbim!

On 2/23/2016 at 11:33 AM, Alexe said:

Deci ma poti ajuta tu? Da-mi pm ca nu pot sa-ti dau eu si vorbim!

Nu, momentan am alte proiecte la alti clienti.

PHP Developer - Not available for freelancing right now

Daca ai de gand sa postezi la categoria IPB, nu uita sa citesti regulamentul: Link regulament

On 2/22/2016 at 5:50 PM, Alexe said:

NU ma intereseaza cat ma costa, eu vreau sa ma ajute sa fac platforma..

Salut, scrie.mi pe WhatsApp,  +40758521978