Jump to content
Sign in to follow this  
robotboy

Fisiere suportate de TV LED Samsung (Media Player)

Recommended Posts

robotboy    19

Am achizitionat recent un TV LED Samsung de 32" (80cm) care dispune printre altele de functia Media Player (un player integrat). Aceasta poate reda continut video si audio de pe un stick, hdd extern, etc. via portul USB. Totul bine si frumos, insa sunt curios care sunt fisierele suportate de acest Media Player. Mai exact, ce extensii trebuie sa aibe filmele pe care le-as putea rula de pe stick? Multumesc!

gaby    2,903

Aceste informatii sigur se gasesc in manualul televizorului. Ar fi fost bine sa stim ce model este. Totusi, m-am uitat la un TV care sa indeplineasca cam ceea ce ai spus tu si am dat peste http://www.samsung.com/in/consumer/tv-av/tv/full-hd/UA32J5300ARLXL. I-am descarcat manualul si am gasit cum ca ar suporta urmatoarele formate pentru filme:

.avi, .mkv, .asf, .wmw, .mp4, .mov, .3gp, .vro, .mpg, .mpeg, .ts, .tp, .trp, .mov, .flv, .vob, .svi, .divx, .webm

Pentru audio (muzica):

.mp3, .m4a, .mpa, .aac, .flac, .ogg, .wma, .waw, .mid, .midi, .ape, .aif, .aiff, .m4a

In general ar trebui sa fie cam aceleasi formate pentru toate, mai ales daca sunt din aceeasi serie, insa asa cum ti-am zis consulta si manualul.

Artanis    197

Subtitrările s-ar putea să nu le citescă sub nici un format, decât dacă sunt integrate în film sau de pe un DVD/Blu-Ray Player.

Artanis    197

Philips 24PHT4000/12, în specificațiile oficiale arată că poate citi .srt și .sub, dar degeaba. Când pun pe stick și activez subtitrarea, nu vede diacritice, și uneori nici măcar nu arată subtitrarea întreagă.