Jump to content

Păreri forum DarkRage.NeT


Recommended Posts

1 hour ago, Roberth said:

Nimic de spus, o comunitate de gaming, sunt cu zecile.

Arata binisor ..

Mulțumim de părere.

Totuși, nu suntem doar o comunitate de gaming, ci mai bine zis una generală, deoarece oferim și suport/tutoriale și dorim să dezvoltăm aceste ramuri în rândul "zecilor" de comunități de gaming.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, AlexandruS said:

Neserioși.

Dacă vă zice cineva adevărul vă supărați și ștergeți conturile / dați ban.

V-am vândut tema și mi-ați pus-o pe net cu drepturile voastre. :) 

Adevaru ? dar ce-l intereseaza pe el , ce fac eu si ce iau eu , eu am luat direct din tema originala , nu am stat sa copiez cu inspect .

A muncit el ceva acolo ? sa termine cu copilarile lui , eu nu am treaba nimanui .

Eu am cumparat tema de la tine da ? pot sa fac ce vreau cu ea , nu mi-am pus drepturi de autor ,doar am pus acolo darkrage 02 , mi se pare normal asa se nume tema si la mine pe forum 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Needless said:

Adevaru ? dar ce-l intereseaza pe el , ce fac eu si ce iau eu , eu am luat direct din tema originala , nu am stat sa copiez cu inspect .

A muncit el ceva acolo ? sa termine cu copilarile lui , eu nu am treaba nimanui .

Eu am cumparat tema de la tine da ? pot sa fac ce vreau cu ea , nu mi-am pus drepturi de autor ,doar am pus acolo darkrage 02 , mi se pare normal asa se nume tema si la mine pe forum 

Tema se numea wgame 0.2 faptul că ai schimbat tu numele în acp nu înseamnă că aceea este tema darkrage 02. :-j În fine, data viitoare voi știi să nu mai vând nimic din ce fac și să dispară acea temă odată cu forumul :) Mulțumesc pentru seriozitatea acordată.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

logo2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AlexandruS said:

Tema se numea wgame 0.2 faptul că ai schimbat tu numele în acp nu înseamnă că aceea este tema darkrage 02. :-j În fine, data viitoare voi știi să nu mai vând nimic din ce fac și să dispară acea temă odată cu forumul :) Mulțumesc pentru seriozitatea acordată.

Asa se numea tema la mine pe forum , dar nu vroiai sa se numeasca tema wgame la mine pe forum ? nu cred ca daca cumper un leptop ceva , ii intereseaza pe aia ce faci tu cu el , asa e si cu tema , faci atata taraboi parca mi-ai dat tema free ...

Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2016 at 10:01 PM, Needless said:

Asa se numea tema la mine pe forum , dar nu vroiai sa se numeasca tema wgame la mine pe forum ? nu cred ca daca cumper un leptop ceva , ii intereseaza pe aia ce faci tu cu el , asa e si cu tema , faci atata taraboi parca mi-ai dat tema free ...

Nu ți-am dat-o pe un cont de Steam LIMITAT. Adică nu pot adăuga prieteni pe el, mai nimic. :) Nu cred că ai menționat asta când am făcut tranzacția. 

ÎN FINE, NU MAI ARE ROST.

logo2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vom reveni , am luat o pauza momentan , forumu e offline momentan , am curatat tot stafu si revenim luna vitoare , nu am inchis ! dar sa spunem ca am luat o pauza , eu am probleme la servici si nici nu am pe cineva cu care sa o tin .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/6/2016 at 1:44 PM, grande_ecks said:

IPB nulled. Treci pe phpBB care e mult mai bun decât un nulled. Ce i-am zis ăstuia mic @Needless, forum-ul evostrike nu o să tină - la fel şi cu ăsta la fel. 

Nu recomand înregistrarea pe acest forum până nu trece pe o platformă plătită sau gratuită. 

Numai bine.

Nu iti mai bate joc de limba romana.

Cu ce e diferit un IPB Nulled de unul platit? Argumenteaza! Daca stii de unde sa procuri nulled-ul nu este nicio problema.

Invision nu are nimic cu cei care detin forumuri de "gayming". Ei stiu deja ca nu o sa fie nimic de capul acelui domeniu.

Uite eu imi tin webhosting-ul intr-un dedicat al meu , nu exista posibilitatea sa ma oblige nimeni sa-l sterg decat daca ei actioneaza in instanta, DAR O SA PIARDA MAI MULTI BANI.

 

  • Upvote 2

Reborn.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laur. said:

Nu iti mai bate joc de limba romana.

Cu ce e diferit un IPB Nulled de unul platit? Argumenteaza! Daca stii de unde sa procuri nulled-ul nu este nicio problema.

Invision nu are nimic cu cei care detin forumuri de "gayming". Ei stiu deja ca nu o sa fie nimic de capul acelui domeniu.

Uite eu imi tin webhosting-ul intr-un dedicat al meu , nu exista posibilitatea sa ma oblige nimeni sa-l sterg decat daca ei actioneaza in instanta, DAR O SA PIARDA MAI MULTI BANI.

 

Nu ştiu care dintre noi îşi bate joc, la mine a fost o neatenţie, se întâmplă foarte rar dar şi la case mai mari se întâmplă. Cum adică care e diferenţa? O întrebare de copilaş imatur - niciodată nu poţi compara licenţa cu nulled-ul care a fost modificat şi bineînţeles este vulnerabil şi dacă tu pentru utilizatorii tăi nu îţi doreşti singuranţă păi atunci de ce îţi mai deschizi un forum? Să te faci de ruşine cu nulled-ul şi că nu ai 175$? Păi ce viitoar are forum-ul dacă nu ai bani? 

Mă rog, fiecare cu percepţia şi maturitatea lui. Vârsta medie a celor cu IPB nulled nu depăşesc o vârstă mai mare de 16 ani, iar dacă depăşesc atunci au o problemă gravă. Probabil o să realizeze şi ei când o să muncească şi o să-şi bată joc cineva de munca lor. :)

IPS Inc. nu au o filială în România, deocamdată, dar dacă există posibilitatea să te acţioneze în judecată (se vede aici vârsta ta) toate costurile sunt suportate de tine, dacă ei câştigă, în final tu plăteşti toată cheltuiala şi bineînţeles paguba şi amenda.

mynulled [dot] ga - vă arată site-urile care nu deţin o licenţă, aveţi grijă! :drinks:

Later Edit: Moderator IPS:

Quote

A "nulled" version is an illegal copy of the software that a pirate is making available for download. You can put yourself and your site at serious legal risk by using a "nulled" version of any software product.

Apart from any legal issues using a "nulled" ie unlicenced board with software obtained elsewhere, it may well contain extra unwanted code that could both compromise your community and / or server. As I say aside from the legal point itself, they are really not work the risk of running.

 

Edited by grande_ecks
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Battle Arena - https://forum.battlearena.ro

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, grande_ecks said:

Nu ştiu care dintre noi îşi bate joc, la mine a fost o neatenţie, se întâmplă foarte rar dar şi la case mai mari se întâmplă. Cum adică care e diferenţa? O întrebare de copilaş imatur - niciodată nu poţi compara licenţa cu nulled-ul care a fost modificat şi bineînţeles este vulnerabil şi dacă tu pentru utilizatorii tăi nu îţi doreşti singuranţă păi atunci de ce îţi mai deschizi un forum? Să te faci de ruşine cu nulled-ul şi că nu ai 175$? Păi ce viitoar are forum-ul dacă nu ai bani? 

Mă rog, fiecare cu percepţia şi maturitatea lui. Vârsta medie a celor cu IPB nulled nu depăşesc o vârstă mai mare de 16 ani, iar dacă depăşesc atunci au o problemă gravă. Probabil o să realizeze şi ei când o să muncească şi o să-şi bată joc cineva de munca lor. :)

IPS Inc. nu au o filială în România, deocamdată, dar dacă există posibilitatea să te acţioneze în judecată (se vede aici vârsta ta) toate costurile sunt suportate de tine, dacă ei câştigă, în final tu plăteşti toată cheltuiala şi bineînţeles paguba şi amenda.

mynulled [dot] ga - vă arată site-urile care nu deţin o licenţă, aveţi grijă! :drinks:

Later Edit: Moderator IPS:

 

Tu ai un forum, ai pe el ipb nulled ok ? Eu imi fac un cont si datele care le pun sunt : nickname-ul , parola , si mailu.

Ia spune-mi mie, cum se ajunge de la alea 3 sa imi afli tu mie datele de la steam si de la contu bancar ?

E ca si cum ai spune ca cei de pe csgoatse sau alte site-uri de pariuri iti pot afla toate datele tale personale doar pentru ca te loghezi cu contul de steam.

 a lot of bla bla bla...

Link to comment
Share on other sites

1. Nu folosim IPB nulled, ci retail.

2. Nu poate absolut nimeni sa sparga parolele conturilor, de altfel erau sparte toate conturile diferitor forumuri. Ba mai mult, nici din ACP nu poti vedea parola unui membru, deci grande, vorbesti degeaba pana nu prezinti dovezi clare ca ipb-ul nelicentiat nu este securizat.

3. Am deschis acest topic pentru a va lasa parerile despre forum, nu pentru ca tu, grande, sa aberezi despre ipb.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TAZ said:

De unde știe cel de la  mynulled [dot] ga  cine are nulled,retail etc?

La ei în listă apare și real-arena care nici măcar nu folosește IPB! 

 

Sunt puse dupa cum se aude :)) Trebuie sa faca si ei ceva, niste vizite in plus nu le strica :)) jalnic

Revenind la topicul forumului, ar trebui sa gasiti niste oameni pentru servere, e pacat de ele, sunt mai mereu goale.

Ezel: If you f*ck my work, we f*ck your work without discussion.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
12 hours ago, grande_ecks said:

Mă rog, fiecare cu percepţia şi maturitatea lui. Vârsta medie a celor cu IPB nulled nu depăşesc o vârstă mai mare de 16 ani, iar dacă depăşesc atunci au o problemă gravă. Probabil o să realizeze şi ei când o să muncească şi o să-şi bată joc cineva de munca lor. :)

IPS Inc. nu au o filială în România, deocamdată, dar dacă există posibilitatea să te acţioneze în judecată (se vede aici vârsta ta) toate costurile sunt suportate de tine, dacă ei câştigă, în final tu plăteşti toată cheltuiala şi bineînţeles paguba şi amenda.

+1 la asta, mai ales prima parte. Sa fii developer si iti vezi chestiile nulled online sau chiar uploadate pe site-uri din astea ciudate free, nu e placut deloc.

On topic:

Pe un monitor IPS culoarea textului la forum forteaza ochii cand incerci sa citesti ceva, poate ca arata bine totu asa mai dark, dar alegerea la culori pe fundal si text nu mi se pare deloc ok. Si font-ul acela mic nu ajuta chiar deloc la combinatie.

  • Upvote 1

PHP Developer - Not available for freelancing right now

Daca ai de gand sa postezi la categoria IPB, nu uita sa citesti regulamentul: Link regulament

Link to comment
Share on other sites

On ‎6‎/‎22‎/‎2016 at 0:00 AM, Ezel.LCS said:

Sunt puse dupa cum se aude :)) Trebuie sa faca si ei ceva, niste vizite in plus nu le strica :)) jalnic

Revenind la topicul forumului, ar trebui sa gasiti niste oameni pentru servere, e pacat de ele, sunt mai mereu goale.

Quote

INFORMATIE: Este posibil ca unul sau mai multe domenii mentionate mai sus sa-si schimbe software-ul nulled cu un software legal sau gratuit. Pentru asta puteti lasa un comentariu mai jos sa verificam si daca domeniul si-a schimbat software-ul cu unul legal, vom muta domeniul.

:hyper:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

On ‎6‎/‎21‎/‎2016 at 4:44 PM, grande_ecks said:

Nu ştiu care dintre noi îşi bate joc, la mine a fost o neatenţie, se întâmplă foarte rar dar şi la case mai mari se întâmplă. Cum adică care e diferenţa? O întrebare de copilaş imatur - niciodată nu poţi compara licenţa cu nulled-ul care a fost modificat şi bineînţeles este vulnerabil şi dacă tu pentru utilizatorii tăi nu îţi doreşti singuranţă păi atunci de ce îţi mai deschizi un forum? Să te faci de ruşine cu nulled-ul şi că nu ai 175$? Păi ce viitoar are forum-ul dacă nu ai bani? 

Mă rog, fiecare cu percepţia şi maturitatea lui. Vârsta medie a celor cu IPB nulled nu depăşesc o vârstă mai mare de 16 ani, iar dacă depăşesc atunci au o problemă gravă. Probabil o să realizeze şi ei când o să muncească şi o să-şi bată joc cineva de munca lor. :)

IPS Inc. nu au o filială în România, deocamdată, dar dacă există posibilitatea să te acţioneze în judecată (se vede aici vârsta ta) toate costurile sunt suportate de tine, dacă ei câştigă, în final tu plăteşti toată cheltuiala şi bineînţeles paguba şi amenda.

mynulled [dot] ga - vă arată site-urile care nu deţin o licenţă, aveţi grijă! :drinks:

Later Edit: Moderator IPS:

 

Pe cei de la invision nici in cur nu ii doare daca un copil isi face o comunitate de jocuri, ei stiu dinainte ca nu  o sa fie nimic din ea. Haha cum sa-mi spui mie ca are vulnerabilitati? Trebuie sa descarci dintr-o sursa sigura sa nu fi lasat cineva backdoor-uri prin ea, in rest securitatea e asigurata de invision. Ai invatat ce e aia vulnerabilitate si esti mare, care nici nu stii sa exploatezi o vulnerabilitate facuta publica...

EDIT: Grande, daca eu as fi administrator pe un forum si tu ai fi user nu am cum sa-ti aflu parola pentru ca e criptata in md5 cu salt, daca stii ce e ala (cel mai sigur nu din moment ce spui ca pot fi furate datele). Exista doar o mica posibilitate cu calculatoare mega puternice si cativa ani buni.

Concluzia: Sit down.

  • Downvote 1

Reborn.

Link to comment
Share on other sites

On 21.06.2016 at 5:40 PM, Alexandru C. said:

Tu ai un forum, ai pe el ipb nulled ok ? Eu imi fac un cont si datele care le pun sunt : nickname-ul , parola , si mailu.

Ia spune-mi mie, cum se ajunge de la alea 3 sa imi afli tu mie datele de la steam si de la contu bancar ?

E ca si cum ai spune ca cei de pe csgoatse sau alte site-uri de pariuri iti pot afla toate datele tale personale doar pentru ca te loghezi cu contul de steam.

Ce exemplu este ăsta? Cine a spus că site-urile de pariuri de CS:GO pot să-ţi afle parolele? Şti să faci vreo diferenţă, măcar? Ei folosesc un script propriu, nu nulled.

On 21.06.2016 at 7:45 PM, Valentin T. said:

1. Nu folosim IPB nulled, ci retail.

2. Nu poate absolut nimeni sa sparga parolele conturilor, de altfel erau sparte toate conturile diferitor forumuri. Ba mai mult, nici din ACP nu poti vedea parola unui membru, deci grande, vorbesti degeaba pana nu prezinti dovezi clare ca ipb-ul nelicentiat nu este securizat.

3. Am deschis acest topic pentru a va lasa parerile despre forum, nu pentru ca tu, grande, sa aberezi despre ipb.

Auzi-l şi pe ăsta că are retail. =)), există doar nulled şi licenţiat. Nu te mai fă de râs că nu ai nişte amărâţi de 175$. 

On 22.06.2016 at 0:00 AM, Ezel.LCS said:

 

Sunt puse dupa cum se aude :)) Trebuie sa faca si ei ceva, niste vizite in plus nu le strica :)) jalnic

Revenind la topicul forumului, ar trebui sa gasiti niste oameni pentru servere, e pacat de ele, sunt mai mereu goale.

Nu este site-ul meu şi site-ul nu este făcut pentru vizite. Jalnic eşti tu că ai scris şi tu ceva doar să fie scris.

On 22.06.2016 at 4:54 AM, gadeas said:

+1 la asta, mai ales prima parte. Sa fii developer si iti vezi chestiile nulled online sau chiar uploadate pe site-uri din astea ciudate free, nu e placut deloc.

On topic:

Pe un monitor IPS culoarea textului la forum forteaza ochii cand incerci sa citesti ceva, poate ca arata bine totu asa mai dark, dar alegerea la culori pe fundal si text nu mi se pare deloc ok. Si font-ul acela mic nu ajuta chiar deloc la combinatie.

În sfârşit cineva matur care ştie ce vorbeşte. Bravo! :drinks:

8 hours ago, Laur. said:

Pe cei de la invision nici in cur nu ii doare daca un copil isi face o comunitate de jocuri , ei stiu dinainte ca nu  o sa fie nimic din ea. Haha cum sa-mi spui mie ca are vulnerabilitati , jalnicule? Trebuie sa descarci dintr-o sursa sigura sa nu fi lasat cineva backdoor-uri prin ea , in rest securitatea e asigurata de invision , Ai invatat ce e aia vulnerabilitate si esti mare , gravule , care nici nu stii sa exploatezi o vulnerabilitate facuta publica.. T

EDIT: Grande , daca eu as fi administrator pe un forum si tu ai fi user nu am cum sa-ti aflu parola pentru ca e criptata in md5 cu salt , daca stii ce e ala ( cel mai sigur nu din moment ce spui ca pot fi furate datele ). Exista doar o mica posibilitate cu calculatoare mega puternice si cativa ani buni.

Concluzia: Sit down.

Bine zis, toate comunităţiile de gaming care folosesc nulled dispar peste noapte - dacă ei nu au nişte amărâţi de 175$ pentru licenţă, nu au nici bani să-şi continue proiectul. Dacă tot scrii în engleză, ar trebui să citeşti ce a scris un moderator IPS (dar probabil e prea mult pentru tine şi nu înţelegi).

IPB-ul este o platformă care costă, nu este GRATUITĂ! 

Quote

A "nulled" version is an illegal copy of the software that a pirate is making available for download. You can put yourself and your site at serious legal risk by using a "nulled" version of any software product.

Apart from any legal issues using a "nulled" ie unlicenced board with software obtained elsewhere, it may well contain extra unwanted code that could both compromise your community and / or server. As I say aside from the legal point itself, they are really not work the risk of running.

Dacă un moderator IPS vă spune că sunt probleme şi vulnerabilitaţi folosind un nulled şi voi spuneţi că nu...cine se face de râs? Trebuie să ai o problemă gravă, mergeţi la un control.

  • Downvote 2

Battle Arena - https://forum.battlearena.ro

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
2 hours ago, grande_ecks said:

Dacă un moderator IPS vă spune că sunt probleme şi vulnerabilitaţi folosind un nulled şi voi spuneţi că nu...cine se face de râs? Trebuie să ai o problemă gravă, mergeţi la un control.

Fara sa-ti duc contra sau ceva, dar subliniez doua cuvinte foarte importante din ce a zis moderatoru de la IPS:

Quote

A "nulled" version is an illegal copy of the software that a pirate is making available for download. You can put yourself and your site at serious legal risk by using a "nulled" version of any software product.

Apart from any legal issues using a "nulled" ie unlicenced board with software obtained elsewhere, it may well contain extra unwanted code that could both compromise your community and / or server. As I say aside from the legal point itself, they are really not work the risk of running.

It may, nu e "it" simplu, may-ul acela schimba foarte mult explicarea ce a dat.

Exista doua diferente principale intre un "retail" si "nulled":

  • Retail: Software-ul ne-atins ( asta daca cine a uploadat sau ti-a dat arhivele "retail" nu le-a atins ), daca introduci o licenta random care nu este valida, nu se va instala nimic si iti va cere sa incerci iaras.
  • Nulled: Software-ul este deja atins de alta persoana, nu mai este software-ul original, aici in partea de nulled putem gasii doua optiuni, una care ar putea fi rea, alta buna.

Fiind:

  • Optiunea rea: Cine a modificat fisierele sa fi introdus un fel de backlogger sau orice altceva pentru a trimite parolele la o adresa de mail sau oriunde altundeva chiar inainte de a cripta parolele ( da, parola vine default in format text odata ce e apasat button-ul de inregistrare ). Se mai instampla si din astea chiar daca unii credeti ca nu. Datele unui user sint destul de importante si exista piata neagra cu conturi sparte, la fel ca si cand te inscrii cu email-ul tau la un site ciudat, site-ul acela poate chiar vinde toate adresele de mail la alta firma pentru publicitate sau chiar spam.
  • Optiunea buna: Cine a modifcat fisierele doar a comentat 4-5 randuri de cod pentru a evita verificarea cu ce-i de la IPS, asta nu afecteaza deloc sub nici-o forma functionalitatea software-ului si nici securitatea ce aduce ea.

Sper ca cu astea s-a inteles cum stau treburile la chestiile de genu, si ca se termina discutia aici, daca nu, am sa sterg toate comentarile astea, pentru ca nu isi au rostu aici.

Toate celalalte chestii ce se intampla, dexemplu un exploit, astea se pot intampla si pe software-ul original cu tot cu licenta, sa nu credeti ca exploit-urile exista doar pe variantele nulled.

  • Upvote 3

PHP Developer - Not available for freelancing right now

Daca ai de gand sa postezi la categoria IPB, nu uita sa citesti regulamentul: Link regulament

Link to comment
Share on other sites

A "nulled" version is an illegal copy of the software that a pirate is making available for download. You can put yourself and your site at serious legal risk by using a "nulled" version of any software product.

Apart from any legal issues using a "nulled" ie unlicenced board with software obtained elsewhere, it may well contain extra unwanted code that could both compromise your community and / or server. As I say aside from the legal point itself, they are really not work the risk of running.

@grande_ecks esti grav , prietene , zi-mi unde scrie aici ceva de vulnerabilitati , nu de backdoor-uri

@gadeas Toate celalalte chestii ce se intampla, dexemplu un exploit, astea se pot intampla si pe software-ul original cu tot cu licenta, sa nu credeti ca exploit-urile exista doar pe variantele nulled.  CORECT.

Reborn.

Link to comment
Share on other sites

  • Dan O. locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.