Jump to content
Sign in to follow this  
hello18Wtf™

Problema incarcare iPhone 5

Recommended Posts

Salut, nu stiu daca postez bine dar am nevoie de niste sfaturi in legatura cu telefonul meu.

Nu mai incarca de vreo 2 saptamani, adica incarca dar trebuie sa inchid telefonul (de tot, din butonul de power/off). Acum 2 ore cand l-am bagat la incarcat, l-am stins normal cum procedez de 2 saptamani, si mi se aprindea pe la 5%, si dupa tot la fel, nu mai incarca. Il sting de tot, il bag la incarcat, se aprinde tot la 5%, am zis sa incerc cu o resetare de tot,acum nu mai incarca deloc (cred, adica stau de  30 de minute cu el in priza si nu da niciun semn de viata). Stie cineva ce poate sa aiba? Am inteles ca ar fii 3 probleme, mari si late: placa, mufa de incarcare, bateria, a mai patit cineva asa ceva? Multumesc frumos 

De obicei, probleme de genul sunt cauzate din cauza unei baterii care e pe duca. O poti schimba sau daca ai de unde, fa o proba cu alta baterie si vezi cum se comporta, sa nu dai banii de pomana pe una noua, iar cea veche sa n-aibe nimic.

Dacă ești din Iași, hai la Carrefour Era. Îți vinde băiatu numai accesori originale. :)) :EWBTE: