Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel98

Ce retea de telefonie mobila sa aleg ?

9 posts in this topic

Salut ce retea de telefonie imi recomandati eu am pe TELEKOM,dar nu imi place ca am semnal la mine la tara,ce retea imi recomandati ?

Vodafone,Orange,si Digi au semnal bun dar Telekom nu prea are

0

Vodafone are acoperirea mai bună și în afara orașelor, Orange nu prea.

0

Ti-as recomanda DIGI. Acuma na , depinde zona unde stai si daca ai acoperire.Au oferte foarte bune la abonamnet ,net ai nelimitat(3G, 4G habar nu am ca ei folosesc alta frecventa fata de Telekom/Orange/ Vodafone.Asta e un minus foarte mare) si te duce undeva la 30-40Gb ,viteza de 30-40 MB/S (E BUN) .

Ai chiar si minute nationale/internationale nelimitate.

Orange nu prea , minute nationale , putine , net varza , si preturi piperate

Vodafone , au net de 10++ , minute stau ok, si preturi ok.

Telekom(eu sunt la telekom in jurde 3 ani,abonament[am doua abonamente]) net am prins 98MB/S 4G , in afara orasului stau egoist de rau cu semnalul, dar mi te din ce am inteles lucreaza la retea , mai baga ante. 

Varianta mea DIGI dacai acoperire 3G. Daca nu, opteaza Vodafone. 

0

1 hour ago, #Republic said:

Ti-as recomanda DIGI. Acuma na , depinde zona unde stai si daca ai acoperire.Au oferte foarte bune la abonamnet ,net ai nelimitat(3G, 4G habar nu am ca ei folosesc alta frecventa fata de Telekom/Orange/ Vodafone.Asta e un minus foarte mare) si te duce undeva la 30-40Gb ,viteza de 30-40 MB/S (E BUN) .

Ai chiar si minute nationale/internationale nelimitate.

Orange nu prea , minute nationale , putine , net varza , si preturi piperate

Vodafone , au net de 10++ , minute stau ok, si preturi ok.

Telekom(eu sunt la telekom in jurde 3 ani,abonament[am doua abonamente]) net am prins 98MB/S 4G , in afara orasului stau egoist de rau cu semnalul, dar mi te din ce am inteles lucreaza la retea , mai baga ante. 

Varianta mea DIGI dacai acoperire 3G. Daca nu, opteaza Vodafone. 

Faza e ca aia prind 4G aicia la tara ca TELEKOM are un roaming national cu Orange 4G/4G+ dar mie nu imi trebuie 4G mie imi trebuie 3G pentru voce

0

Pai in cazul asta , daca majoritatea care fregventezi sa vorbesti sunt in Orange , ia-ti Orange .

0

Ca și servicii, aș recomanda Vodafone. Am un abonament de 12€ cu minute nelimitate, mesaje nelimitate și 2.8GB de net 4G + 1GB net prin opțiunea RED4ALL. Poți avea și la 10€ minute nelimitate, iar cu semnalul stai extrem de bine. Am fost la Orange și nu am fost mulțumit de serviciile oferite și semnal. Telekom ai folosit și tu, iar Digi... Te rog, nici să nu te gândești la așa ceva. Semnal cât se poate de prost. Oriunde ai fi. Nu stai numai în casă într-un loc anume, mai te duci pe la mare, pe la munte, pe la prieteni, la familie, cu o așa arie de semnal n-ai să vezi cine știe ce posibilitate măcar să te înțelegi cu cineva la telefon.

Pe scurt, recomandarea mea ar fi Vodafone.

0

On 9/2/2016 at 4:16 PM, Daniel98 said:

Salut ce retea de telefonie imi recomandati eu am pe TELEKOM,dar nu imi place ca am semnal la mine la tara,ce retea imi recomandati ?

Vodafone,Orange,si Digi au semnal bun dar Telekom nu prea are

Te cam contrazici singur :))

Sus ziceai ca nu-ti place ca ai semnal la tine la tara si jos ziceai ca nu ai, ma rog nu prea conteaza am inteles ce voiai.

Eu iti recomand Digi dar in daca Telekom nu are semnal in acea zona mai bine nu. Cea mai buna acoperire din Romania o are Orange. Daca ai Orange ai semnal si in subteran si la tara si la metru, oriunde vrei tu.

0

In momentul de fata Orange si Vodafone sunt cei mai importanti jucatori de pe piata. Asta inseamna semnal mai bun si mai mult.

Digi si Telekom incearca sa acapareze si ei clienti dar deocamdata nu se ridica la inaltimea celor 2 anterior mentionati. De exemplu Digi spun ca ofera internet 30GB la viteza 4G dar de fapt ai doar 10GB la viteza 3G). Undeva in josul paginii scrie mic:

Viteza de acces in reteaua 4G de pana la 150 Mbps este determinata de tipul echipamentului utilizat si de parametri retelei 4G si este negarantata. Pana la 31 decembrie 2016, poti naviga promotional la viteza maxima 4G in limita a 30 GB. Dupa depasirea traficului recomandat in abonament pentru navigare la viteza maxima, viteza de acces se va limita pana la 128 kbps pentru download si pana la 64 kbps pentru upload. Traficul pentru viteza maxima va fi utilizat in functie de preferintele utilizatorului si de limitarile retelei Digi Mobil.

0