Jump to content
Sign in to follow this  
MetadataX

Cum pot scapa de paianjeni?

Recommended Posts

salut,de vreo 2-3 saptamani tot imi intra paianjeni in camera cat si in casa,am dat cu insecticid si degeaba,chestia e ca imi intra pe sub usa,ce sa fac ca sa scap de ei sa numai vina in camera mea macar?nu sunt doar o specie anume,daia cu picioare lungi,daia mici,daia "bine facuti"adica din aia maricei asa,si stiu ca intra pe sub usa ca se aude si ma duc si omor,vin doar seara nu si ziua,ce sa fac..?sau dau cu insecticidu fix pe jos la usa?folosesc killtox unu-l foarte puternic,ca daca dau pe ei numai misca dar nu vreau sa i mai vad la mine in camera..

1 hour ago, MetadataX said:

da...si cica sa dau cu otet cu apa pe la usa pe jos ca cica nu suporta o sa fac si aia cu otetu si incerc sa pun si ceva..

Nu stiu de ce dar am impresia ca faci misto din ce in ce mai mult.

Daca chiar vorbesti serios, suna la o firma de dezinfectie.

14 hours ago, Alexandru C. said:

Nu stiu de ce dar am impresia ca faci misto din ce in ce mai mult.

Daca chiar vorbesti serios, suna la o firma de dezinfectie.

nu-i nici-o gluma,cauta pe google,pe forumuri sunt multi oameni care se plang de aceeasi problema ca si mine,unde la ei este chiar mai rau

13 hours ago, FizZle#Haarp said:

sunt doar niste paianjeni vorba lui @TAZ acopera cu ceva pe unde intra .

am facut asta,aseara a fost ok,pe mine aia ma deranja ca fosnesc pe unde trec si oricum,nu-i prea placut si i ai in casa chiar daca te scapa de muste sau tantari

1 hour ago, Andrei Siminciuc Wkt said:

dale in cap cu paleta :))

am decat spray insecticid :)) 

ilfov,ghermanesti,oricum sa zic ca am remediat problema facand curat pe hol,si cu un burete din ala de izolatie am pus sub usa lipit asa numai intra adica nu am mai vzt de cand l-am pus (3-4 zile)dar eu nu am toata casa gata,am si etaj iar la etaj nu e nimic facut si is panze si toate draciile si intra prin baie,pt ca am o bucata care nu e acoperita cu faianta sau gresie ce o fi aia,dar o sa o acopar,si numai au pe unde intra ,

1 hour ago, MetadataX said:

ilfov,ghermanesti,oricum sa zic ca am remediat problema facand curat pe hol,si cu un burete din ala de izolatie am pus sub usa lipit asa numai intra adica nu am mai vzt de cand l-am pus (3-4 zile)dar eu nu am toata casa gata,am si etaj iar la etaj nu e nimic facut si is panze si toate draciile si intra prin baie,pt ca am o bucata care nu e acoperita cu faianta sau gresie ce o fi aia,dar o sa o acopar,si numai au pe unde intra ,

Iti dai seama ca inainte sa acoperi trebuie sa dezinfectezi tot nu ?