Sign in to follow this  
Followers 0
MetadataX

Lipsa forta/problema de sanatate?

6 posts in this topic

In sfarsit m-am reintors pe forum si de 5 luni fac sport (gantere,exerciti) doar ca ocazional intr-o zi se intampla sa nu mai am nici forta sa incordez bratu' dar fac 100 de repetari cu gantera de 10kg+50 flotari si restul, cu inima sau tensiunea nu am probleme iar de slabit am slabit de la 80 pana la 66.

1

Felicitări! Ideea e să mai faci și pauze, să lași mușchii să-și revină. Nu fă aceleași exerciții zi de zi, să nu ajungi la oboseală cronică.

0

Joia e rest day de acu in colo...mai fac flotari genuflexiuni pullover cu gantera 10 min alergare pe loc fandari wi inca un ex pt picioare +100 de daleq cu gantera si inca 2 exerciti pt maini tot cu gantera dar fac decat 25 pe fiecare mana ce pot sa mai schimb..?ca tractiuni nu am cum si nu pot..

0

Pentru tracțiuni trebuie să-ți lucrezi antebrațul, trapezul, și bicepsul pentru tracțiuni cu fața spre bară. Cel mai bine ai merge la sală de forță, ai un trainer care îți poate face un program ca lumea + mai multe aparate pentru fiecare grupă de mușchi.

0

On 10.12.2016 at 2:48 PM, Artanis said:

Pentru tracțiuni trebuie să-ți lucrezi antebrațul, trapezul, și bicepsul pentru tracțiuni cu fața spre bară. Cel mai bine ai merge la sală de forță, ai un trainer care îți poate face un program ca lumea + mai multe aparate pentru fiecare grupă de mușchi.

Daca ai dorinta de a face sport, de ati schimba corpul, se primeste si acasa nu numaidecit sa mergi la sala... doar trebuie sa ai dorinta.

0

Stii cum e, si prea mult sport strica. Ca iti fortezi muschii, si nu mai fac fata deloc... etc etc.. dar incearca sa ai si alimentatie echilibrata.

0