Jump to content

Pareri si sugestii gazduire PhaseSky?


Zaltimo

Recommended Posts

Am eu un server de samp de 50 sloturi,nu se misca cum mi-as dorii eu,dar la preturile pe care le au nu ai cum sa-ti doresti mai mult...In mare se misca bine server-ul si se face lag uneori,poate de la internetul si pc-ul meu :)

Cautam Administratori / S-Moderatori / Moderatori !

Recurtam servere de orice fel !

www.starcs.ro

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/10/2017 at 3:49 PM, Ezel.LCS said:

Sfatul meu e sa iei de la https://www.hostingfuze.net/ , nu prea iti recomand phasesky. 

 

De ce nu recomanzi?

On 1/10/2017 at 3:56 PM, Căpșunelu said:

Mai bine https://www.krond.org sau https://www.tni.ro, doar ca costa.

Și la Phasesky costă, doar că mai puțin, și sunt servicii aproximativ la fel :) 

logo2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex6ndru said:

De ce nu recomanzi?

Din cate vezi au si ei servicii tot de la hostingfuze, daca vrei sa cumperi vps, te baga la hostingfuze, si decat sa iei de la ei, mai bine cumperi direct hostingfuze.

Plus, Bruma mi se pare cam neserios, daca vrei sa detaliem , imi dai un PM si o sa iti spun punctul meu de vedere complet.

  • Downvote 1

Ezel: If you f*ck my work, we f*ck your work without discussion.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Ezel.LCS said:

Din cate vezi au si ei servicii tot de la hostingfuze, daca vrei sa cumperi vps, te baga la hostingfuze, si decat sa iei de la ei, mai bine cumperi direct hostingfuze.

Plus, Bruma mi se pare cam neserios, daca vrei sa detaliem , imi dai un PM si o sa iti spun punctul meu de vedere complet.

Spune-l aici, mi se pare normal sa stie toti de ce arunci cu noroi, poti aduce si dovezi in legatura cu parerile tale. :) 

logo2.png

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Ezel.LCS said:

Din cate vezi au si ei servicii tot de la hostingfuze, daca vrei sa cumperi vps, te baga la hostingfuze, si decat sa iei de la ei, mai bine cumperi direct hostingfuze.

Plus, Bruma mi se pare cam neserios, daca vrei sa detaliem , imi dai un PM si o sa iti spun punctul meu de vedere complet.

Nu prea mi se pare ca eu as fi cel neserios, avand in vedere ca tu ai sters banner-ul la faza cu parteneriat, normal si eu sterg serviciul sa nu mai spun de platile care  spuneai ca o sa le "platesti".

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sebastian C. said:

Bună glumă, nu compara cele două firme cu una fantoma, să nu aducem și-n discuție resursele acestor firme.

Astea sunt acuzaţii grave şi nu cred ca ai dovezi la ceea ce ai zis :) 

Te rog, fa o comparatie intre resursele Krond si Phasesky si serviciile oferite. 

Cu cat la suta sunt mai bine seriviciile KROND fata de serviciile PHASESKY?

Nu este nevoie sa fiti frustrati pentru ca nu au vrut sa va dea un server de CS gratis :) 

logo2.png

Link to comment
Share on other sites

Serios ? Tu vrei să facem o comparație între cea mai bună firmă din România pe servicii de găzduire jocuri și o firmă care nici măcar nu apare ca fiind înregistrată ( practic e o firmă fantomă din toate punctele de vedere ) ? Nu prea are rost să vorbim și de echipamentele folosite, având în vedere că voi nici nu vi le permiteți pe ale voastre, când o să aveți găzduirea lor în locație proprie și nu închiriate de la o altă firmă atunci să vă numiți firmă, dacă e necesar îți aduc mulți clienți care-ți pot confirma acest lucru ( însă n-are rost ). O firmă se numește firmă când există niște registre despre aceasta, spre exemplu aici : https://www.listafirme.ro/krond-solutions-srl-18628890/ . 

Nu a vrut să-mi dea un server gratis? :)) prietene e prima dată când aud de gluma voastră de firmă, când o să vă permiteți un rac de dedicate atunci să îndrăznești să comentezi la adresa unei persoane, și mai lasă-te de acele bump-uri că n-ai schimbat nimic la site ca să ceri păreri una după alta !

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Sebastian C. said:

Serios ? Tu vrei să facem o comparație între cea mai bună firmă din România pe servicii de găzduire jocuri și o firmă care nici măcar nu apare ca fiind înregistrată ( practic e o firmă fantomă din toate punctele de vedere ) ? Nu prea are rost să vorbim și de echipamentele folosite, având în vedere că voi nici nu vi le permiteți pe ale voastre, când o să aveți găzduirea lor în locație proprie și nu închiriate de la o altă firmă atunci să vă numiți firmă, dacă e necesar îți aduc mulți clienți care-ți pot confirma acest lucru ( însă n-are rost ). O firmă se numește firmă când există niște registre despre aceasta, spre exemplu aici : https://www.listafirme.ro/krond-solutions-srl-18628890/ . 

Nu a vrut să-mi dea un server gratis? :)) prietene e prima dată când aud de gluma voastră de firmă, când o să vă permiteți un rac de dedicate atunci să îndrăznești să comentezi la adresa unei persoane, și mai lasă-te de acele bump-uri că n-ai schimbat nimic la site ca să ceri păreri una după alta !

Dacă nu ai folosit serviciile nu ai cum să aduci aceste ofense. :) Dacă ai fi folosit şi ai fi primit vreo ţeapă, atunci să fi zis că este o firmă fantomă şi alte prostii.

Nu văd ce relevanţă are PHASESKY cu KROND de tot îi aduceţi numele în discuţie în acest topic, omul a cerut păreri despre serviciile oferite, nu cunoşti calitatea serviciilor, nu te bagi în discuţie, e simplu. 

Dacă chiar doreşti să te convingi de serviciile oferite, intri aici https://phasesky.net/serverlist.php, cauţi un server pe placul tău, te conectezi, joci şi ne zici după părerea. :) 

Mulţumesc.

  • Upvote 1

logo2.png

Link to comment
Share on other sites

Frumos update-ul la serverlist.In timpul in care am avut server de la aceasta firma (inca am) am remarcat ca ofera un suport tehnic prompt.Se raspunde foarte rapid la tickete.In plus au preturi foarte bune la serviciile cs/sa-mp/csgo/ts3.Server-ul de sa-mp l-am avut 20/50 si nu se cunoastea ca ar fi avut lag,ping maxim 15-20.Cat despre cs/csgo nu pot afirma nimic pentru ca nu am achizitionat aceste servicii.Am auzit lucruri bune si despre serverele de teamspeak.Prin urmare recomand aceasta firma,cred ca am explicat oarecum de ce :)

Cautam Administratori / S-Moderatori / Moderatori !

Recurtam servere de orice fel !

www.starcs.ro

 

Link to comment
Share on other sites

  • gaby changed the title to Pareri si sugestii gazduire PhaseSky?
  • Dan O. locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.