Jump to content

Ce rezolutie e mai buna 640x480 sau 800x600?!


Căpșunelu

Recommended Posts

Cred că prin ”rezoluție” se referă la ”skill”, adică joci de-ți iei ban de crede administratorul că ești codat. 800x600 foloseam pe vremea când eram disper după așa joc și-mi tocam banii la internet caffee. De ce: cursorul se vede mai mare și, automat, împuști tot ce mișcă în acel gol din mijloc.

Cea mai bună soluție este să experimentezi tu cu toate mijloacele. Ceea ce se potrivește mie, posibil să nu meargă și ție.

🎮      :filme:

Link to comment
Share on other sites

Incercat-am, imi convie 800x600 , o vreme am jucat si cu  640x480, cu amandoua dau cap binisor, si ban am luat...
Multumesc pentru tot.
Acest topic a fost deschis mai mult pentru lumea care intreaba : "
Ce rezolutie e mai buna 640x480 sau 800x600 ?! "
Sa lasam topicu deschis pentru alte intrebari.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Eu tot nu inteleg cum in 2017 lumea inca joaca CS 1.6, un joc cu asa grafica outdated si mai ales pe 640x480 :)) Mai bine as juca minecraft pe telefon ca s-ar vedea mai bine.

PS: Si 800x600 mi se pare putin rau de tot.. Dar na, fiecare joaca cum vrea, poate m-am obisnuit si eu prea prost cu jocurile nativ 4K pe TV, incat si unele jocuri pe 1080p deja mi se par slabute (grafic vorbind).

PHP Developer - Not available for freelancing right now

Daca ai de gand sa postezi la categoria IPB, nu uita sa citesti regulamentul: Link regulament

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, gadeas said:

Eu tot nu inteleg cum in 2017 lumea inca joaca CS 1.6, un joc cu asa grafica outdated si mai ales pe 640x480 :)) Mai bine as juca minecraft pe telefon ca s-ar vedea mai bine.

PS: Si 800x600 mi se pare putin rau de tot.. Dar na, fiecare joaca cum vrea, poate m-am obisnuit si eu prea prost cu jocurile nativ 4K pe TV, incat si unele jocuri pe 1080p deja mi se par slabute (grafic vorbind).

CS-ul a fost si va fi mereu o legenda. Multora le place sa joace si old school. Eu spre exemplu inca joc cu drag seriile delta force sau nfs.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
40 minutes ago, HazZaRD said:

CS-ul a fost si va fi mereu o legenda. Multora le place sa joace si old school. Eu spre exemplu inca joc cu drag seriile delta force sau nfs.

Asta e adevarat, dar eu personal cred ca exista jocuri mult mai bune de genu lu CS care bate 1.6-ul.

Delta force nu stiu pentru ca nu am jucat, dar Arma 3 s-ar putea sal bata si pe el.

NFS-urile le inteleg, ultimele au fost o porcarie de jocuri, acolo si eu as prefera sa joc Underground decat unu din astea noi.

Dar cand e vorba de jocuri gen 1.6, mai bine as juca CS GO sau Rainbow Six Siege, si daca as vrea ceva mai viu si mai de teamwork, overwatch, ce-a ce joc cel mai mult in ziua de azi.

PHP Developer - Not available for freelancing right now

Daca ai de gand sa postezi la categoria IPB, nu uita sa citesti regulamentul: Link regulament

Link to comment
Share on other sites

Când spui că nu mai joci C.S 1.6 în 2017, e ca şi cum ai spune că nu mai asculţi La Familia (sau orice trupă de prin anii 2000) din cauză că-s învechiţi. Aceste lucruri sunt precum vinul: cu cât mai vechi, cu atât mai bun... dar se va consuma o dată şi o dată. Te vei plictisi de ele cu timpul, dar noi am fost generaţia în  care grafica nu conta precum gameplayul.

  • Upvote 1

🎮      :filme:

Link to comment
Share on other sites

  • gaby changed the title to Ce rezolutie e mai buna 640x480 sau 800x600?!
  • Sebastian C. locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.