Jump to content

Păreri DarkWars.Ro


Recommended Posts

Salut,

Părerea mea este că 

  • Arată foarte bine; 
  • Nu cred că are rost să-l ții degeaba în sidebar;

95e89374b3b34a5a90f8a8fef300882e.png

  • Îmi place cum arată meniul și tema însă asta nu arată bine;

54e84cac19be477cb726030c8d1866a1.png

  • Ai greșit iconița.

07e04288175f4531b6eae3bd46e8a3ff.png

  • Ai pus shadow pe toate grupurile nu dă bine deloc
Edited by Poke

cout << "-  " << "follow ur dreams << " -";

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Poke said:

Salut,

Părerea mea este că 

  • Arată foarte bine; 
  • Nu cred că are rost să-l ții degeaba în sidebar;

95e89374b3b34a5a90f8a8fef300882e.png

  • Îmi place cum arată meniul și tema însă asta nu arată bine;

54e84cac19be477cb726030c8d1866a1.png

  • Ai greșit iconița.

07e04288175f4531b6eae3bd46e8a3ff.png

  • Ai pus shadow pe toate grupurile nu dă bine deloc

Popular tags am scos :) in rest o sa modificam , mersi pentru parere...;)

Link to comment
Share on other sites

tot ce-mi place , asta este tema , restul e tot ca pe celelalte forumuri de gaming.

Edited by Gregory
  • Upvote 1

[ Proecte ART ]
www.artweber.ro - Resurse de care are nevoie un designer si nu numai.

www.artimg.biz - Free upload images.

Link to comment
Share on other sites

Salutare!
Pentru inceput scoate chestia melodia de pe index, este foarte stresant sa intri undeva si sa inceapa sa iti cante, si sa nu poata fi nici oprita macar. Stiu ca este videoclipul de al alive de pe youtube.
Pe Index aveti sus in stanga in colt Link-uri, degeaba. Am dat click acolo si tot ce am vazut a fost o lista cu cuvantul "LINK". Mai bine il scoateti pana adaugati ceva calumea acolo.
Referitor la forum:
Imi place la nebunie logo-ul si meniul. Arata foarte bine.
Ce nu prea imi place este bara aceea de sus. Parca nu se integreaza calumea elementele pe ea:
kKetRoC.png
Cred ca era mai ok daca erau putin mai in interiorul chenarului nu chiar pe margine. Ori sa acopere tot acolo ori sa fie centrat. 
Iconitele de la forumuri imi plac insa am senzatia ca sunt putin descentrare:
LKP7I6J.png
Parea de jos cu statisticile arata super bine.
Nu prea imi place umbra pusa pe textele din legenda, si pe avatarele din chat, iese prea tare in evidenta.
Imaginea pentru TS din sidebar mai mergea putin editata pentru a arata mai placut.
Imi place foarte mult cum arata userinfopanel-ul si cum arata in general structura unui topic.
Incercati ori sa eliminati fa-icons de la legenda ori sa lasati un mic spatiu intre iconita si text. Se vede prea aglomerat asa.
Imi place faptul ca se pune un header default la profil, insa lipseste avatarul default pentru noii membri.
Din nou butonul GO TO TOP este pus invers.
Nu inteleg de ce tineti in meniu PREMIUM daca nu poate fi accesat de membri.
Ar fi mai bine daca ati face arhiva vizibila doar pentru staff, e cam aiurea sa vada membrii si sa poata accesa arhiva sa caute prin subiectele vechi.

In concluzie forumul cat si tema sunt ok :) Imi place si numele ales. 
 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, HazZaRD said:

Salutare!
Pentru inceput scoate chestia melodia de pe index, este foarte stresant sa intri undeva si sa inceapa sa iti cante, si sa nu poata fi nici oprita macar. Stiu ca este videoclipul de al alive de pe youtube.
Pe Index aveti sus in stanga in colt Link-uri, degeaba. Am dat click acolo si tot ce am vazut a fost o lista cu cuvantul "LINK". Mai bine il scoateti pana adaugati ceva calumea acolo.
Referitor la forum:
Imi place la nebunie logo-ul si meniul. Arata foarte bine.
Ce nu prea imi place este bara aceea de sus. Parca nu se integreaza calumea elementele pe ea:
kKetRoC.png
Cred ca era mai ok daca erau putin mai in interiorul chenarului nu chiar pe margine. Ori sa acopere tot acolo ori sa fie centrat. 
Iconitele de la forumuri imi plac insa am senzatia ca sunt putin descentrare:
LKP7I6J.png
Parea de jos cu statisticile arata super bine.
Nu prea imi place umbra pusa pe textele din legenda, si pe avatarele din chat, iese prea tare in evidenta.
Imaginea pentru TS din sidebar mai mergea putin editata pentru a arata mai placut.
Imi place foarte mult cum arata userinfopanel-ul si cum arata in general structura unui topic.
Incercati ori sa eliminati fa-icons de la legenda ori sa lasati un mic spatiu intre iconita si text. Se vede prea aglomerat asa.
Imi place faptul ca se pune un header default la profil, insa lipseste avatarul default pentru noii membri.
Din nou butonul GO TO TOP este pus invers.
Nu inteleg de ce tineti in meniu PREMIUM daca nu poate fi accesat de membri.
Ar fi mai bine daca ati face arhiva vizibila doar pentru staff, e cam aiurea sa vada membrii si sa poata accesa arhiva sa caute prin subiectele vechi.

In concluzie forumul cat si tema sunt ok :) Imi place si numele ales. 
 

Iti multumesc, foarte mult de parearea ta, am modificat legenda cat despre index o sa facem cat de curand altul, tema e inca in "beta" oricum mai facem mici modificari ca nu dorim sa fie o tema cu toate felurile de prostii cat mai simpla cu atat mai frumoasa :)
Mersi si o seara buna :P

Link to comment
Share on other sites

  • Foarte frumos logo-ul, simplu, imi place.
  • La logo, as modifica font-ul de la www.darkwars.ro
  • Foarte frumos meniul, imi place foarte mult.
  • Nu imi place bara de sus unde este Sign In, Create Acc. etc, nu sta bine acolo. Incercati sa-i dati un aspect mai placut.
  • Iconitele fa-fa, unde este f_icon, sunt prea pe stanga, baga-le pe centru.
  • Statisticile nu-s faine. Sincer sa fiu, nu mi-a placut niciodata modelul respectiv. Anyway, schimba font-ul.
  • Gradul 'girls', pentru mine, nu isi are rostul. Daca vrei sa ii dai grad special ii dai Premium si termini treaba. 
  • La grade, eu le-as baga la toate un 'text-shadow' la toate. Insa, pe alea pe care vrei sa le remarchezi (cum este Moderators, SM etc) ii bagi font-weight: bold; si gata !
  • Scoate Shoutbox-ul de la 'Guest', vizitatori. 

// Index

  • Index-ul asta l-am mai vazut, nu e ceva 'wow'.
  • As face doar un index de imagini, text, css si ceva.
  • Unde este 'Link', modifica numele si scoate ce nu iti trebuie.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DeNyS. said:
  • Foarte frumos logo-ul, simplu, imi place.
  • La logo, as modifica font-ul de la www.darkwars.ro
  • Foarte frumos meniul, imi place foarte mult.
  • Nu imi place bara de sus unde este Sign In, Create Acc. etc, nu sta bine acolo. Incercati sa-i dati un aspect mai placut.
  • Iconitele fa-fa, unde este f_icon, sunt prea pe stanga, baga-le pe centru.
  • Statisticile nu-s faine. Sincer sa fiu, nu mi-a placut niciodata modelul respectiv. Anyway, schimba font-ul.
  • Gradul 'girls', pentru mine, nu isi are rostul. Daca vrei sa ii dai grad special ii dai Premium si termini treaba. 
  • La grade, eu le-as baga la toate un 'text-shadow' la toate. Insa, pe alea pe care vrei sa le remarchezi (cum este Moderators, SM etc) ii bagi font-weight: bold; si gata !
  • Scoate Shoutbox-ul de la 'Guest', vizitatori. 

// Index

  • Index-ul asta l-am mai vazut, nu e ceva 'wow'.
  • As face doar un index de imagini, text, css si ceva.
  • Unde este 'Link', modifica numele si scoate ce nu iti trebuie.

 

Multumesc de parere, am sa facem, modificari mersi ca le spuneti te astept cu un cont :)

Link to comment
Share on other sites

  • gadeas locked this topic
  • gadeas unlocked this topic
  • 3 weeks later...
22 minutes ago, PoseidonN said:

Tema ca aspect arată ok, dar parcă prea multe teme au început să apară în acest stil.

Vă sfătuiesc să începeți să creați un stil original pentru că văd că vă pricepeți.

Mersi , da acum ne gandim sa facem ceva nou sincer nici nu prea avem idee ce să facem :))
Dar ne găndim noi sa facem ceva diferit :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dacă e TAZ pe care-l știu eu, pe unele comunități avea o reputație foarte proastă. Deja cu tema pe care v-a făcut-o unele elemente sunt copiate din alte teme făcute de Shady. Spre ex: bg-ul actual sunt făcute de el (Shady - dopepx). 

Din câte văd, tema este bazată pe IPS 4.x, frumoasă ca idee, insă este mult mai bine să treceți direct la platforma respectivă că aceasta nu mai primește suport de la Invision Power. Butonul de „Sign In”, parcă-i mort, fără viață. Animația de la logo trebuie să fie mai rapidă, cel puțin scrisul „Darkwars”. Statisticile, block-ul in sidebar, nu e așa atrăgător la aspect, mai lucrați la design. 

La link-ul, ce rost are să pui „Index” când te trimite pe pagina principală iar de acolo te trimite inapoi la forum (redirect)? Nu știu de ce, dar „posts” in loc de „f_icon” prea urât. Se poate și mai bine.

Link to comment
Share on other sites

  • gadeas locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.