Jump to content
Sign in to follow this  
ESA1899

Problemă viteza Internet UPC?

Recommended Posts

Salut! De ceva vreme am o problemă cu internetul. Folosesc wireless-ul (router UPC) de pe un laptop. Chiar prima dată când l-am conectat, viteza a fost mare și nu am avut nicio problemă. După aprox. o lună au început probleme și anume: Anumite pagini web mi se încărcau foarte greu, anumite jocuri cu internet imi mergeau greu ș.a. Viteza nu crește peste 100 mb/s chiar dacă o am la 150 mb/s dacă stau în camera alăturată unde am router-ul. Nu înțeleg de ce mi-a scăzut viteza în halul ăsta așa dintr-o dată. Să fie oare problema de la windows ? Mi-a expirat windows-ul și îmi cere să-l activez, oare de aceea să îmi meargă laptop-ul așa greu ? De plin nu e plin, am doar strictul necesar, iar memorie am. Viruși nu are că l-am curățat. 

Vă mulțumesc și aștept să mă lămuriți, dar cred că o să refac windows-ul. Sper ca problema să fie de acolo.

Din pacate este destul de greu sa identificam problema din detaliile pe care le-ai oferit. Poate fi de la sistemul de operare (fisiere corupte, malware). Poate fi de la Internet (probleme ale provider-ului), poate fi de la router, etc.

ca1048M.gifh0yFbRW.gif129.gif

25 minutes ago, CorinA said:

Din pacate este destul de greu sa identificam problema din detaliile pe care le-ai oferit. Poate fi de la sistemul de operare (fisiere corupte, malware). Poate fi de la Internet (probleme ale provider-ului), poate fi de la router, etc.

Oare să fie și de la driver-ul de la internet ?