Jump to content
Sign in to follow this  
SANDiepure

problema sonor update windows 10

Recommended Posts

Salut am o problema dupa ce am facut update la windows sonor nu a mai mers pe mufele jack si nu reusesc sa aflu care e problema. Stie cineva ce ar putea sa aiba deoarece cand pun sonorul pe TV acolo se aude

Edited by SANDiepure

aceeași problemă o aveam și eu. Am căutat driver-ul pentru Windows 10, l-am instalat și apoi a mers.

Ce placă audio ai?

7 minutes ago, SANDiepure said:

placa de baza asus H110

mie îmi trebuie placă audio, în caz că nu o știi în meniul Search din Windows cauți Device Manager.

apasă pe "Sound..." sau "Sunet.." și fă un printscreen (tasta PrtScr de lângă F12 și dai paste în Paint)

1 minute ago, SANDiepure said:

imi cere sa cumpar licenta...

pe iconița de sunet din dreapta jos, dai click dreapta pe ea și apeși pe Playback Devices

fă un printscreen și acolo, am nevoie de informația necesară.

24 minutes ago, SANDiepure said:

33018b19f8d0a431138a9205c942ecb9.png

e72b516ac122584dd904ffd94746f64e.png

încearcă să faci "XSplit" ca și dispozitiv implicit cu click dreapta pe el și apoi încearcă să vezi dacă merge.

În mod normal, ”Speakers” de pe Realtek High Definition Audio trebuie să fie setat ca prestabilit. Dacă ai făcut actualizarea de driver prin Windows update, fă ”roll back to previous version” și ar trebui să funcționeze din nou. Dacă nu, conectează jack-ul în televizorul LG (dacă are așa ceva, prima dată), să ai sunet în boxe prin TV.

11 hours ago, Artanis said:

În mod normal, ”Speakers” de pe Realtek High Definition Audio trebuie să fie setat ca prestabilit. Dacă ai făcut actualizarea de driver prin Windows update, fă ”roll back to previous version” și ar trebui să funcționeze din nou. Dacă nu, conectează jack-ul în televizorul LG (dacă are așa ceva, prima dată), să ai sunet în boxe prin TV.

nu neapărat Realtek, eu am setat pe Speakers driver-ul plăcii mele audio.