Jump to content
Dini

Probleme rotire brusca mouse in CS GO?

Recommended Posts

Deci, de cateva zile ma confrunt cu o problema foarte stresanta, aceasta fiind mouse-ul sau sa zic, cs-u?! Mi am cumparat zilele trecute un mouse nou in jurul sumei de 50 lei si nu are absolut nicio problema decat atunci cand intru in cs. Intru intr un meci si totul e bine pana in punctul in care intorc mouse-ul repede spre dreapta, in acel moment se blocheaza pur si simplu...daca este sa rotesc usor spre dreapta merge, dar daca incerc mai rapid, se blocheaza. Ma poate ajuta cineva? Multumesc anticipat! :)

Edited by Dini

Salut,

Lasa-mi mai multe detalii despre mouse, firma,model etc. Se blocheaza jocul sau mouse-ul? In caz ca se blocheaza jocul, trebuie sa-i dai restart pentru a se debloca sau pur si simplu isi revine dupa cateva secunde?

Inainte sa-mi raspunzi iti las aici cateva POSIBILE rezolvari:

1. Scurata laser-ul mouse-ului, poate are putin praf inauntru. 

2. Sterge cfg-ul jocului si da-i verify game files.

3. Incearca sa schimbi portul usb unde ai alocat mouse-ul.

Verifica te rog in momentul in care "se blocheaza" daca cumva sensivitatea din joc scade la 0.

Astept noi detalii din partea ta.

• Like 1

Salut, Alexandru! Îți mulțumesc pentru răspuns. Am încercat toate cele spuse, mouse-ul este Marvo m319 nu costa foarte mult, deci nu aveam mari așteptări, dar nici la o asemenea problema nu ma așteptam. Se blochează doar mouse-ul nu și jocul. Am căutat pe net și am găsit la secțiunea “ mouse lag in csgo” dar nu m am lămurit

Daca misti mouse-ul pe Desktop la fel de rapid cum il misti in CS:GO, se intampla la fel?