Jump to content
Sign in to follow this  
Skip The Dragon

Parere index

Recommended Posts

Yahooy , zilele astea am facut si eu un index in photoshop (prima data in viata mea) si as vrea pareri/critici/sfaturi despre acesta.

https://imgur.com/a/bIeqH

O zi faina :D

P.s: Footer-ul este in lucru pentru ca nu prea am stiut ce sa pun acolo . Am ales o comunitate aleatorie, nu e facut pentru nicio comunitate :D

• Like 3

Mie-mi place:

1.  alege alte font-uri să fie mai atrăgător.
  2. unde ai vrut să folosești iconițe, folosește-le pe cele de la Font Awesome spre exemplu: nu scade din calitate. Tu cel mai probabil ai luat iconițele de la flaticon sau ceva de genu'.

Cam atât. Despre FA: descarci font-ul și il instalezi in PC -> mergi pe site-ul lor și dai copy la o iconiță, nu la nume. După ce ai făcut-o, te intorci in PS și dai paste.

• Like 2

3 minutes ago, DeNyS. said:

Mie-mi place:

1.  alege alte font-uri să fie mai atrăgător.
  2. unde ai vrut să folosești iconițe, folosește-le pe cele de la Font Awesome spre exemplu: nu scade din calitate. Tu cel mai probabil ai luat iconițele de la flaticon sau ceva de genu'.

Cam atât. Despre FA: descarci font-ul și il instalezi in PC -> mergi pe site-ul lor și dai copy la o iconiță, nu la nume. După ce ai făcut-o, te intorci in PS și dai paste.

Thx <3

La font cred ca te referi la rubrica "about us" , trebuia sa pun un roboto dar am zis ca e ok asa (verific si cu roboto imediat)

Iconitele le aveam in calculator si am mai luat cateva de pe material icons (nu stiam ca poti descarca de pe FA , mersi)

• Like 1

Off:

14 hours ago, Gabriel Damian said:

Cât ceri pe el? imi place foarte mult ... 

Aceasta persoana a cerut o parere , nu mai lasa comentarii pentru +1 , daca vrei sa ii cumperi munca te sfatuiesc sa ii dai un mesaj privat

On: interesant acest index , dupa cum a spus si denys , foloseste un alt font si iconite FA sau IONICONS 

Ar fii super daca ai adauga in index un profilemenu 

• Like 1