Jump to content
Adryyy

[IPB3.4.9] Blocarea modificării punctelor de reputație, și a posturilor din ACP

Recommended Posts

Salut. Mă puteți ajuta cu niște informații despre o posibilă înlăturare a funcțiilor de editarea posturilor și a reputației unui membru, din ACP? Am încercat să modific din modules, am încercat să blochez editarea valorilor numerice, fără succes...

Edited by Adryyy

Acelea sunt pentru nivelul setat când se atinge un prag de x reputație, setat din acp.

Ce doresc eu, se poate rezolva strict din .php, dar nu știu care..

1. Exista setare in ACP, cauta in Live Search-ul din partea dreapta Reputation, si uita-te prin optiunile afisate.

Mai exact: ACP -> System -> System Settings -> Members tab -> Reputation system -> Allow users to give themselves reputation -> No

Data vitoare foloseste Search

• Downvote 1

Nu poti sa reduci fix aceste accese din ACP. Poti reduce editarea conturilor si acest lucru va duce la needitarea reputatiei si ce mai voiai tu acolo. 

In concluzie, dupa cate stiu eu nu poti sa pui restrictie chiar la ce vrei tu in parte.

Succes! 

Nu vreau în parte, vreau ca nimeni să nu poată modifica. Se poate, d-aia există nu? Așa cum au fost făcute în php-ul lor, așa se pot scoate, doar că eu nu găsesc php-ul responsabil, sau legătura cu un script...