Jump to content

DarkMind Gaming Community


Recommended Posts

Salut

Am decis sa redeschid comunitatea darkmind, aceasta comunitate a mai fost detinuta de mine acum cativa ani dar din anumite motive am decis sa o vand. De data aceasta nu mai am planuri sa o inchid.

Comunitatea nu se bazeaza pe servere cs 1.6 sau csgo cum se bazeaza majoritatea comunitatilor, ne-am decis sa ne bazam pe absolut orice tip de joc indiferent de popularitatea lui, avem deja deschise 2 servere de left 4 dead 2 si urmeaza sa deschidem mai multe servere de diferite tipuri cum ar fi minecraft,7daystodie,garry mod,team fortress 2 si altele.

Am facut parteneriat cu un vechi amic de-al meu, el ne va ajuta pe viitor cu urmatoarele servere pe care le vom deschide https://www.twitch.tv/fartoobaked

Nu am facut acest topic pentru a face reclama, nu consider ca este important daca ai 10 sau 1000 membri pe forum, tot ce conteaza este sa te distrezi.

Forumul nu este inca gata in totalitate , mai este de lucru la interfata dar asteptam parerile sau sugestiile voastre.

Link:https://darkmind.ro/forum/

  • Like 3

76561198125360838.png

Link to comment
Share on other sites

Ai inceput să folosești același „concept” pe toate comunitățile. Ai schimbat 2-3 chestii și ai adăugat acel meniu in sidebar, dar nu e nimic diferit față de celelalte teme pe care le-ai făcut. A trecut ceva timp de când Needlees a făcut post in topicul precedent și incă nu ai completat acel meniu cu setări sus in dreapta. Cel mai probabil a fost Needless care ți-a cerut s-o faci așa. Mă așteptam mai mult.

  • Văzând că ai pus meniul din sidebar pe „on-click”, fă că atunci când dai click și este vizibil să schimbe iconița cu alta, iar când nu este vizibilă să fie cea actuală. Pentru ăia mai noi.
  • Informațiile din partea stângă din topic se poate și mai bine: https://darkmind.ro/forum/threads/human-resource-machine-la-reducere-pe-steam.104/#post-128 ---- elementele sunt prea inghesuite.
  • Iconița aia cu cercul și + ce rost are? că văd că nu este merge. Ultimele 2 iconițe sunt in conflict.
  • Mai mult pentru aspect: schimbă scrollbaru'. Fă să fie mai șmecher.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DeNyS. said:

Ai inceput să folosești același „concept” pe toate comunitățile. Ai schimbat 2-3 chestii și ai adăugat acel meniu in sidebar, dar nu e nimic diferit față de celelalte teme pe care le-ai făcut. A trecut ceva timp de când Needlees a făcut post in topicul precedent și incă nu ai completat acel meniu cu setări sus in dreapta. Cel mai probabil a fost Needless care ți-a cerut s-o faci așa. Mă așteptam mai mult.

  • Văzând că ai pus meniul din sidebar pe „on-click”, fă că atunci când dai click și este vizibil să schimbe iconița cu alta, iar când nu este vizibilă să fie cea actuală. Pentru ăia mai noi.
  • Informațiile din partea stângă din topic se poate și mai bine: https://darkmind.ro/forum/threads/human-resource-machine-la-reducere-pe-steam.104/#post-128 ---- elementele sunt prea inghesuite.
  • Iconița aia cu cercul și + ce rost are? că văd că nu este merge. Ultimele 2 iconițe sunt in conflict.
  • Mai mult pentru aspect: schimbă scrollbaru'. Fă să fie mai șmecher.

Mai am de lucru la tema , incerc incetu cu incetul sa fac update-uri noi , timp liber nu prea am asa mult asa ca incerc sa ma impart in mai multe parti.

- Userinfo din topic inca nu este gata , acum este cel default de pe xenforo.

- Meniul lafel ca la userinfo , mai am de lucru la el.

76561198125360838.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Daniel H. said:

De structura si design nu am nimic de reprosat. Platforma noua, structura cat de cat noua. 

un lucru care mie imi displace e acela: domeniu .ro si forumul in engleza ? Parca nu suna foarte okey

O sa fac forumul pe 2 limbi in curand , l-am facut in engleza acum pentru ca vreau sa ma bazez mai mult pe publicul strain pentru ca majoritatea serverelor pe care vreau sa le deschid o sa fie situate ori in franta ori in germania.

Comunitatile romane nu mai sunt ce au fost odata , acum toti vor sa se fure unii pe altii si sa se injunghie intre ei. Acum 4-5 ani pe vremea cand era comunitatea joinet la putere, trebuia sa muncesti mult pentru gradul de moderator,pe vremea aia insemna ceva, acum toti vor sa sara direct la gradele mari.

Nu ma intereseaza ori ca am 10 membri on ori ca am 2, conteaza ca cei care intra pe forum sa se simta bine

  • Thanks 1

76561198125360838.png

Link to comment
Share on other sites

Salut.
Pentru inceput am facut si eu cont, si imi place acel pop-up care se deschide pentru a crea contul.
Imi place foarte mult ideea cu meniul din partea stanga, care apare doar cand apesi la buton. 
Partea de sus a forumului arata foarte bine! :)
Chat-ul este foarte bine integrat cu tema.
Referitor la meniuri:
1. Arata cam dubios acea linie verde, iar acel buton nu ajuta la nimic:
3p3GRlw.png

2. Am observat ca atunci cand vreau sa schimb background-ul apare un punct mic negru care ramane pe partea meniului, cat timp dai scroll:
LzAmJtJ.png

D2asORK.png

3. Acel buton "+" din meniu nu face nimic, nu poate fi accesat, de ce este pus acolo?

Sidebar-ul este ok, nu este incarcat cu prostii.
F_icon-urile arata si ele deasemenea foarte bine!
Este foarte tare acel efect folosit la categorii, in care apar topicurile, respectiv posturile.
Aici s-ar putea sa gresesc, dar acest buton nu poate fi accesat:
XQQMeUu.png
Nu stiu daca e pus acolo de design, sau daca trebuia sa aiba un rol anume.
Acel chenar care se deschide cand dai click pe numele tau, contine foarte multe functii si asta este foarte bine in opinia mea.
Profilul arata destul de bine, este modificat modest, nici prea simplu dar nici prea complicat.
De ce din logo-ul comunitatii nu faceti si un favicon?
Imi place faptul ca aveti si servere de L4D. Este un + destul de mare :)
Partea de jos a forumului este modesta, arata bine, cum am spus si la profil, nici prea complicat dar nici prea simplu.
Imi place mica combinatie din topicuri de portocaliu cu albastru.
Userinfopane-ul arata si el foarte bine :)
De ce nu implementati si un sistem steam integration?

In mare cam acesta a fost review-ul meu, tema arata foarte bine si este si "dotata" sa zicem asa. Mult succes pe viitor cu comunitatea! :)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, HazZaRD said:

Salut.
Pentru inceput am facut si eu cont, si imi place acel pop-up care se deschide pentru a crea contul.
Imi place foarte mult ideea cu meniul din partea stanga, care apare doar cand apesi la buton. 
Partea de sus a forumului arata foarte bine! :)
Chat-ul este foarte bine integrat cu tema.
Referitor la meniuri:
1. Arata cam dubios acea linie verde, iar acel buton nu ajuta la nimic:
3p3GRlw.png

2. Am observat ca atunci cand vreau sa schimb background-ul apare un punct mic negru care ramane pe partea meniului, cat timp dai scroll:
LzAmJtJ.png

D2asORK.png

3. Acel buton "+" din meniu nu face nimic, nu poate fi accesat, de ce este pus acolo?

Sidebar-ul este ok, nu este incarcat cu prostii.
F_icon-urile arata si ele deasemenea foarte bine!
Este foarte tare acel efect folosit la categorii, in care apar topicurile, respectiv posturile.
Aici s-ar putea sa gresesc, dar acest buton nu poate fi accesat:
XQQMeUu.png
Nu stiu daca e pus acolo de design, sau daca trebuia sa aiba un rol anume.
Acel chenar care se deschide cand dai click pe numele tau, contine foarte multe functii si asta este foarte bine in opinia mea.
Profilul arata destul de bine, este modificat modest, nici prea simplu dar nici prea complicat.
De ce din logo-ul comunitatii nu faceti si un favicon?
Imi place faptul ca aveti si servere de L4D. Este un + destul de mare :)
Partea de jos a forumului este modesta, arata bine, cum am spus si la profil, nici prea complicat dar nici prea simplu.
Imi place mica combinatie din topicuri de portocaliu cu albastru.
Userinfopane-ul arata si el foarte bine :)
De ce nu implementati si un sistem steam integration?

In mare cam acesta a fost review-ul meu, tema arata foarte bine si este si "dotata" sa zicem asa. Mult succes pe viitor cu comunitatea! :)

Cum am spus si mai sus , tema este inca in lucru , majoritatea butoanelor care nu merg o sa fie adaugate in curand , userinfo si profilul sunt cele default de la xenforo , o sa fie schimbate in urmatoarele update-uri.

O sa adaugam si steam integration dar deocamdata nu are prioritate asa mare.

O sa rezolv acum acele mici buguri de la meniu.

Mersi pentru review

76561198125360838.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
6 hours ago, HaLoGeK said:

Am lansat versiunea 0.2 a temei , mai sunt multe lucruri de modificat dar o sa le modific pe parcurs ca nu are rost sa le modific pe toate deodata

Tema in mare parte a fost optimizata , o sa mai lucrez la ea.

https://gtmetrix.com/reports/darkmind.ro/vmbi01Fm

Lucru foarte fain, Succes!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
1 hour ago, Sn!k3rs said:

comunitatea a murit............... doar ts-ul si serverele de mix-uri il mai tine in viata

Țin să te contrazic. Comunitatea nu a murit. Lucrăm la servere, dupa cum vezi mixurile încă merg. Vom crește incet. Nu cred ca avem nevoie de acea faimă de 2 săptămâni dupa care să plece toata lumea și să ramanem cu nimeni. Clădim in timp :)

P.S. "O" ține în viață, pe ea, O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.