Jump to content
Filip Cristian

MINDFX - A mind of creativity

Recommended Posts

MINDFX - www.mindfx.ro

A mind of creativity.

Powered by BTSTelecom

MindFX - 1 Aprilie 2018. Fondatori: insane (Filip Cristian) & dOc (gromp)

Ce oferim noi?
Logo-uri, teme, template-uri si nu numai, toate la cele mai mici preturi de pe piata.

_________

LOGO VECTORIAL

INCEPAND CU 5€

TEMA IPB3

INCEPAND CU 20€

TEMA IPB4

INCEPAND CU 25€

PACHET FORUM

INCEPAND CU 10€
_________

Acestea sunt unele dintre preturile noastre de start. Pentru mai multe detalii nu ezitati sa ne vizitati.

De asemenea, forumul MindFX va pune la dispozitie o gama larga de resurse atat pentru Photoshop, HTML, CSS si diferite platforme online cat si pentru SA:MP pentru cei pasionati de acest joc.

Va asteptam in numar cat mai mare, cu cat mai multe comenzi.

Unde ne puteți găsi?
forum: www.mindfx.ro
discord: coming soon

Asteptam pareri/sugestii.

Edited by Filip Cristian
  • Like 1

3 minutes ago, Whiskey Gtv said:

Verdele e prea aprins si albul de pe el aproape invizibil.

Problema este la monitorul tau.

Regleaza contrastul.

1 minute ago, Filip Cristian said:

Problema este la monitorul tau.

Regleaza contrastul.

Poate de la gusturile mele, monitorul este okay.

Textul 'mindfx' de sus pare firav, gata sa se strice, pixelii nu sunt in regula. Plus, ma dor ochii daca ma uit prea mult la el.

https://prnt.sc/izfhev

Just now, EquiNoX! said:

Precum a spus si @Whiskey Gtv - Culoarea verde este prea aprinsa, ma dor ochii daca ma uit la el timp de cateva secunde.

In rest este totul frumusel, keep working on it.

Mulţumim de părere, dar culorile sunt culori flat.Deci cum a spus şi @Filip Cristian puteţi să daţi luminozitatea puţin mai mică, sau să vă jucaţi cu contrastul.

1 minute ago, gromp said:

Mulţumim de părere, dar culorile sunt culori flat.Deci cum a spus şi @Filip Cristian puteţi să daţi luminozitatea puţin mai mică, sau să vă jucaţi cu contrastul.

Chestia este ca nu avem chef sa umblam la monitor doar pentru a viziona un site. Parerea mea este ca ar trebui inchisa culoarea un pic, dar voi alegeti, este siteul vostru iar eu nu sunt nimeni sa va spun ce sa faceti. In orice caz va urez succes.

• Like 1

Just now, EquiNoX! said:

Chestia este ca nu avem chef sa umblam la monitor doar pentru a viziona un site. Parerea mea este ca ar trebui inchisa culoarea un pic, dar voi alegeti, este siteul vostru iar eu nu sunt nimeni sa va spun ce sa faceti. In orice caz va urez succes.

Problema cea mai mare este că sunteţi obişnuiţi cu culori dark.Albul de pe acest forum şi pe mine mă orbeşte dar am învăţat să mă adaptez.Cum am spus culorile sunt flat, asta se poartă mai ales pe un forum de resurse - prestare servicii web.Nu obligăm pe nimeni să ne vizioneze forumul, dar apreciem fiecare idee în parte.

• Like 1

Te stiu de foarte mult timp si stiu foarte bine de ce esti in stare. Domeniul e vechi, insa nu-l mai accesasem de mult timp. Imi place foarte mult aspectul, simplu, elegant si foarte frumos. 

As mai lucra la categorii, dupa parerea mea nu sunt asa de bine aranjate. Recomand sa scoti "birthday" de la inregistrare, aduce doar probleme. 

Mi-am facut cont (alexoff).

Succes :)

Culori flat. :ForeverAlone:Incercați să faceți in așa mod incât acel alb să iasă in evidență. Font-ul fiind prea subțire și trebuie să belești ochii până iți dai seama de ce este scris. Pentru mine, imi place că ați vrut să incercați design-ul flat.  Următoarea temă incercați să o faceți după Google Material Design --- o să iasă o bombă, mai ceva ca Hiroshima. *ironic:MemeArgggg:

• Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1

Am dat luminozitatea si contrastul la minim, maxim, mijloc, in toate pozitiile posibile din monitor, acelasi lucru. Nu este placut ochilor combinatia aia. Daca tot vreti verdele ala puneti un shadow sau ceva la text, sa nu-ti strambi ochii incercand sa citesti.

Just now, Whiskey Gtv said:

Am dat luminozitatea si contrastul la minim, maxim, mijloc, in toate pozitiile posibile din monitor, acelasi lucru. Nu este placut ochilor combinatia aia. Daca tot vreti verdele ala puneti un shadow sau ceva la text, sa nu-ti strambi ochii incercand sa citesti.

Nu stiu poate sunt eu putin retardat, dar tu imi spui mie ca luminozitatea de la monitorul tau oricum ar f setatata este la fel? Daca este adevarat ce imi spui tu aici, inseamna ca problema nu este de la noi, este de la monitorul tau.Iti recomand un monitor PHILIPS, il folosesc de ceva ani si imi merge super ok.Lucram la tema de ceva timp si chiar ni s-a paratu super ok culoarea, iar scrisul este perfect normal. Cum am zis si mai sus sunteti obisnuiti cu coduri de culoare inchise, plictisitoare, ca pentru un forum de sa:mp / cs / csgo.In fine, asteptam si alte pareri.O sa incercam sa mai reducem din luminozitatea culorii predominante.

Au fost schimbate preturile serviciilor pe care comunitatea noastra le ofera, acum sunt ceva mai detaliate.

Preturi imagini:

• Logo vectorial - 5 euro (+ 5 euro - fisiere .ai & .psd);
  • Pachet logo & banner/background - 10 euro (+ 5 euro - fisiere .ai & .psd);
  • Pachet forum 1 [logo, banner/background, no avatar] - 15 euro (+ 5 euro - fisiere .ai & .psd);
  • Pachet forum 2 [logo, banner/background, no avatar, favicon + doua imagini la alegere] - 20 euro (+ 5 euro - fisiere .ai & .psd);

Preturile pentru altfel de imagini se stabilesc in privat in functie de complexitate si dimensiuni.

Preturi teme pentru diferite platforme:

• phpBB 3.0: 15 euro - fara imagini. Pentru imagini trebuie sa comandati si unul dintre pachetele de mai sus.
    Ex: phpBB 3.0 + Logo vectorial 15+5=20 euro.
  • phpBB 3.1+: 20 euro - fara imagini. Pentru imagini trebuie sa comandati si unul dintre pachetele de mai sus.
    Ex: phpBB 3.1 + Pachet logo & banner 20+10=30 euro.
  • IPB 3: 25 euro - fara imagini. Pentru imagini trebuie sa comandati si unul dintre pachetele de mai sus.
    Ex: IPB 3 + Pachet logo & banner 25+10=35 euro.
  • IPB 4: 30 euro - fara imagini. Pentru imagini trebuie sa comandati si unul dintre pachetele de mai sus.
    Ex: IPB 4 + Pachet logo & banner 30+10=40 euro.

!!! Pachetele pentru imagini luate impreuna cu temele dispun de toate fisierele tip .ai/.psd fara adaosul de 5 euro.

SCHIMBĂRI:

- Logo-ul a fost modificat ( acum nu mai este necesar să vă "beliți ochii").

- Meniul a fost schimbat, acel alb este de acum un negru + alte schimbări minore la comandă.

- Între categorii au fost adăugate reclamele partenerilor.

Momentan sunt schimbări minore dar în mare parte cerute de către voi.Verdele de pe forum nu îl vom schimba deoarece nu vrem să facem din forum curcubeu.Acela va rămâne momentan așa până la crearea următoarei teme.Așteptăm de asemenea și alte păreri legate de aspect!

Merge, totul e bine, si frumos aranjat...

P.S. Parerea mea este sa adaugati iconuri la UserInfoPane (posts/member id s.a.), ar arata mai bine, asa parca arata cam sarac..

• Like 1
  • Thanks 1

4 hours ago, HTML/CSS said:

Merge, totul e bine, si frumos aranjat...

P.S. Parerea mea este sa adaugati iconuri la UserInfoPane (posts/member id s.a.), ar arata mai bine, asa parca arata cam sarac..

De cand eleganta = saracie?

E ca si cum ai spune ca daca unu nu se impodobeste de bratari si lanturi de aur e sarac.

3 minutes ago, Alexandru C. said:

De cand eleganta = saracie?

E ca si cum ai spune ca daca unu nu se impodobeste de bratari si lanturi de aur e sarac.

asta a fost parerea mea..

• Like 1

Just now, VladOcs said:

Uuuuuuu, ce eye rape da verdele ala :)) 

Stau de de ceva timp pe tema asta si nu ma deranjaza deloc acel verde desii nu l-am ales eu, nu stiu ce eye rape primesti tu, poti sa mergi la un oftalmolog.Daca vine cineva cu un design cat de cat nou, va luati de culori, daca vine cineva cu o tema de pe net incepeti ca o gasesti pe net.De asta am cerut parereri, sa ne lasati pareri, nu jigniri sau laude.Daca nu iti place verdele ala, poti sa vii cu o culoare mai buna, care crezi tu ca e mai ok.:-??

7 hours ago, gromp said:

Stau de de ceva timp pe tema asta si nu ma deranjaza deloc acel verde desii nu l-am ales eu, nu stiu ce eye rape primesti tu, poti sa mergi la un oftalmolog.Daca vine cineva cu un design cat de cat nou, va luati de culori, daca vine cineva cu o tema de pe net incepeti ca o gasesti pe net.De asta am cerut parereri, sa ne lasati pareri, nu jigniri sau laude.Daca nu iti place verdele ala, poti sa vii cu o culoare mai buna, care crezi tu ca e mai ok.:-??

No no, nu trebuie sa te dai lovit. M-am uitat prin coment-uri si am vazut ca ti-au mai zis cativa. Ai cerut pareri, ti-am dat o parere. Daca esti "designer" gasesti tu o culoare mai buna :P