Jump to content
Sign in to follow this  
elgrande2000

Care e diferenta dintre joc original si crack?

Recommended Posts

Jocul original are suport si primeste update-uri constant de la developeri (nu mereu) , jocul cu crack este posibil sa nu functioneze ca jocul original , unii developeri fac asa fel incat cei care pirateaza jocul sa aiba probleme cu el sau modifica gameplay-ul complet , de exemplu cum a fost la crysis , cei care piratau jocul trageau cu gaini in loc de gloante si dadeau 0 dmg sau la altele faceau ca sa le dea o eroare dinadins pe la mijlocul jocului si cei care primeau eroarea se duceau sa ceara suport si se dadeau singuri de gol ca folosesc o versiune piratata. Inainte puteam sa spun sa piratezi jocuri ca se merita , dar acum este mai bine sa cumperi jocul decat sa ai probleme , ajuti si developerul jocului si nu ai nici tu probleme cu gameplay-ul. Eventual poti sa piratezi un joc pe care vrei sa il testezi sa vezi daca merge bine pe pc-ul tau , dar in rest eu zic ca este mai bine sa il cumperi

Edited by HaLoGeK

original e mai bun ca ramai mai rapid fara banii in banca atat  costa activarea la jocuri,ce sa cumpar tepe online ? nu am jocurile pe 300 de dvd-uri ? peste ce nebuni am dat

😛

Edited by Vata costin silviu

@Vata costin silviu tot am inteles

Crack este denumirea pentru unul sau mai multe fisiere care permit rularea jocului ilegal, fara sa-l cumperi.

Jocul original este jocul achizitionat sau primit din surse legale.

• Like 1

Nu are dreptate dar asta e ii dai tu o mama de bataie si te racoresti 

marea diferenta dintre forumurile platite si gratuite ca asta este... ca platit costa mult mai putin 

😇

Edited by Vata costin silviu

Astfel de postări pe forumuri nu denotă altceva decât nivelul tău de inteligență asemănător unei pietre (grav pentru un puștan de 12 ani, se cheamă retard mintal dacă ai IQ sub 40). Îți recomand să pui mâna pe un manual de limba română, clasa a 5-a, să înveți cum se leagă subiect cu predicat într-o propoziție; apoi te aștept liniștit cu o opinie validă.

EDIT: Pentru a nu crea confuzie printre viitorii cititori :)) - nu mă refer la autorul topicului, ci la un utilizator "troll" căruia i-a fost suspendat contul.

• Like 1