Jump to content
Sign in to follow this  
DarkElite

Informati WebSite Filme Online

Recommended Posts

9 hours ago, Sn!k3rs said:

am vazut ca se foloseste wordpress

Am mai auzit chestia asta , dar intrebarea mea este : cum se adauga filmele ? Pentru ca platforma wordpress fara nici un modul e pentru blog-ing , daca se aduaga woocomerce ca modul la wordpress poti utiliza platforma ca website de vanzari ... cea ce nu stiu , este cam ce modul sau daca e alta platforma este nevoie ..

25 minutes ago, Gregory said:

DataLife Engine (DLE)

Multumesc, am sa-l incerc.

Edit : Am incercat platforma dar sincer nu prea imi pare a fi de filme ... mai mult pentru website-uri de blog-ing sau de vanzari sa zic asa ..

Edited by DarkElite

Majoritatea celor care au site-uri de filme au un WordPress sau un alt CMS si embed-uiesc filmele de pe alte site-uri.

7 hours ago, DarkElite said:

Multumesc, am sa-l incerc.

Edit : Am incercat platforma dar sincer nu prea imi pare a fi de filme ... mai mult pentru website-uri de blog-ing sau de vanzari sa zic asa ..

Daca doreşti îţi demostrez că cu această platforma poţi să faci site de filme..

• Like 1

15 hours ago, gaby said:

Majoritatea celor care au site-uri de filme au un WordPress sau un alt CMS si embed-uiesc filmele de pe alte site-uri.

Am observat si eu  ca majoritatea website-uriilor de firme sunt facute in WordPress , dar cea ce nu inteleg cum fac ei sa posteze filmele si sa aiba design-ul respectiv , nu ma refer aici la tema de pe website ci cum pun filmele in pagina mai exact cand esti pe pagina principala si iti apar gen 15-20 filme ... chestia asta nu o inteleg ... folosesc ceva modul sau e simplu design ?

10 hours ago, Gregory said:

Daca doreşti îţi demostrez că cu această platforma poţi să faci site de filme..

Asi fi recunoscator daca m-ai putea ajuta .

Este vorba doar de afisarea posturilor sub forma de "tiles" si nu de lista. De cele mai multe ori tema este responsabila de aceasta afisare, dar cred ca se poate face si din tema standard.

Se foloseste wordpress... sunt anumite teme pentru filme.. ca sa afisezi un film folosesti iframe/embed. Unele teme au optiuni prestabilite pentru imdb,etc.

On 8/22/2018 at 7:11 PM, GoFUS said:

Poti folosii wordpress, incarci aceasta tema https://gofus.tk/board/index.php?/topic/29-dooplay-v21396/&_fromLogout=1&_fromLogin=1 iti vor aparea pluginurile automat pentru platforma.

Nu merge link-ul

Oops! We ran into some problems.

The requested page could not be found.

Oops! We ran into some problems.

The requested page could not be found.
On 8/22/2018 at 1:26 PM, qSeek said:

Se foloseste wordpress... sunt anumite teme pentru filme.. ca sa afisezi un film folosesti iframe/embed. Unele teme au optiuni prestabilite pentru imdb,etc.

Ai putea sa-mi dai link de la una ?