Jump to content
Sign in to follow this  
dOc MFX

Atentionare Cold ( invision-virus ) / snikers sau cum i se mai zice

Recommended Posts

Nickname-ul tău: dct #
Nickname-ul țeparului: Sn!k3rs sau ce nume o mai avea ( mai nou cold ) si nu ma refer la buddylove
Link-ul de la profilul de pe forum al țeparului: Link-ul de la profilul de pe forum al țeparului: http://pctroubleshooting.ro/profile/37690-snk3rs/  ( se recomanda a fi snikers )
Email țepar: Pass ( nu stiu ) 
Alte date de contact ale țeparului: Facebook ( Filip Cold )
Descriere situație (obligatoriu): Stateam linistit in fata pc-ul cand primesc cerere de prietenie pe facebook, de la acest Filip Cold in care imi este prezentata o " afacere ".De aici pozele vor spune totul doar vreau sa mai adaug urmatoarele lucruri
1.Nu fiti creduli ca pacalind invision-ul prin a downloada fisiere ilegale veti avea ceva de castigat.Exista seciune speciala unde poti raporta site-ul ce foloseste platforma nulled sau un obiect de pe market ilegal.
2.Nu va dati acces la forumuri pustilor doar pentru ca va pun o tema pe forum, veti avea de suferit mai devreme sau mai tarziu mai ales daca aveti ceva proiecte in derulare ce au succes cat de cat.
3.Va recomand sa apelati la persoane ce practica asta de ceva timp ( exemplu echipa puffysticks sau chiar si eu daca nu suna prea modest ) Aici ma refer atunci cand vreti sa cumparati o tema, un logo o imagine de orice tip, animatie s.a.m.d sau faceti prin intermediari. 
Dovezi (obligatoriu) https://imgur.com/a/u3DJhrA

@Portocala  ( am aflat sa zic asa si cine este pe invision sau cel putin banuiesc - daca esti ineresat ) Sincer nu mi-as fi batut capul pana sa inceapa sa ma ameninte acesti pusti fara minte.

Am luat un model de pe alt site, ca sa nu mai stau sa scriu din nou totul ( MODERATORII VA ROG MUTATI VOI TOPICUL INTR-O ALTA CATEGORIE, CA EU SINCER NU STIU UNDE SA IL PUN )

O veche vorba spusa de un baiat cu cap

Spoiler

48896881_1527024577400926_35758717277684

• Thanks 1
  • Haha 1

Prea multa atentie pentru un copil, uita-te la el,  i-ai zis ca nu-i merge schema si s-a aprins ca un fitil. Tot ce stie el sa faca e sa s**a p**a, de la unu, de la altu' ca sa obtina atentie baiatu'. Profu' meu de romana avea o vorba, multi se cred smecheri dar putini is cu adevarat.

Habar nu are ca ce face el poate sa aiba consecinte grave daca ar fi sa luam masuri cum se cuvine. 

Dar pentru asa specimene, e destula o vorba la IPS, eventual un report pe facebook si la revedere :) 

• Thanks 1

24 minutes ago, Portocala said:

Prea multa atentie pentru un copil, uita-te la el,  i-ai zis ca nu-i merge schema si s-a aprins ca un fitil. Tot ce stie el sa faca e sa s**a p**a, de la unu, de la altu' ca sa obtina atentie baiatu'. Profu' meu de romana avea o vorba, multi se cred smecheri dar putini is cu adevarat.

Habar nu are ca ce face el poate sa aiba consecinte grave daca ar fi sa luam masuri cum se cuvine. 

Dar pentru asa specimene, e destula o vorba la IPS, eventual un report pe facebook si la revedere :) 

Ce nu stie, dar o sa stie ca o sa las aici  si sigur intra:

Ameninţarea

Ameninţarea reprezintă fapta de a ameninţa o persoană cu săvârşirea unei infracţiuni sau a unei fapte păgubitoare îndreptate împotriva sa ori a altei persoane, dacă este de natură să îi producă o stare de temere.

Aceasta se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la un an sau cu amendă, fără ca pedeapsa aplicată să poată depăşi sancţiunea prevăzută de lege pentru infracţiunea care a format obiectul ameninţării. 

Acţiunea penală se pune în mişcare la plângerea prealabilă a persoanei vătămate.

Vechiul Cod penal vs Noul Cod penal: Pedeapsa pentru această infracţiune nu a fost modificată, în comparaţie cu vechiul Cod penal din 1968. Există, însă, o modificare în ceea ce priveşte definirea infracţiunii. Astfel, dacă până la 1 februarie 2014, ameninţarea se referea la o persoană, soţ sau rudă apropiată a acesteia, în noua formă ameninţarea se aplică asupra unei persoanei sau alteia.

Hărţuirea

Hărţuirea reprezintă fapta celui care, în mod repetat, urmăreşte, fără drept sau fără un interes legitim, o persoană ori îi supraveghează locuinţa, locul de muncă sau alte locuri frecventate de către aceasta, cauzându-i astfel o stare de temere. Aceasta se pedepseşte cu închisoare de la 3 la 6 luni sau cu amendă.

De asemenea, efectuarea de apeluri telefonice sau comunicări prin mijloace de transmitere la distanţă, care, prin frecvenţă sau conţinut, îi cauzează o temere unei persoane, se pedepseşte cu închisoare de la o lună la 3 luni sau cu amendă, dacă fapta nu constituie o infracţiune mai gravă.

Acţiunea penală se pune în mişcare la plângerea prealabilă a persoanei vătămate.

Vechiul Cod penal vs Noul Cod penalInfracţiunea de hărţuire este nou introdusă, ea nefiind reglementată în Codul Penal din 1968, valabil până la 1 februarie 2014.

Şantajul

Constrângerea unei persoane să dea, să facă, să nu facă sau să sufere ceva, în scopul de a dobândi în mod injust un folos nepatrimonial, pentru sine ori pentru altul, se pedepseşte cu închisoarea de la unu la 5 ani.

Cu aceeaşi pedeapsă se sancţionează ameninţarea cu darea în vileag a unei fapte reale sau imaginare, compromiţătoare pentru persoana ameninţată ori pentru un membru de familie al acesteia.

Dacă faptele au fost comise în scopul de a dobândi în mod injust un folos patrimonial, pentru sine sau pentru altul, pedeapsa este închisoarea de la 2 la 7 ani.

Vechiul Cod penal vs Noul Cod penal: Faţă de vechile reglementări, a fost mărită limita minimă a pedepsei cu închisoarea, de la 6 luni la un an. Totodată, darea în vileag a unei fapte reale/imaginare compromiţătoare era pedepsită înainte cu închisoare de la 2 ani la 7 ani, în timp ce acum pedeapsa este de 1-5 ani. În noul Cod penal, pedeapsa de 2-7 ani este acordată în cazul în care faptele sunt comise pentru dobândirea injustă a unui folos patrimonial, prevedere nou introdusă.

Am avut probleme si eu cu sn!kers asta cand eram pe o "comunitate", venea si se plangea la mine pentru nu stiu ce tema voia si nu stiu ce accese voia. Un copil frustrat. Se mai si lauda ca are 20 de teme care nu sunt pe net =)) 

"Dă-le Doamne geam la burtă să vezi foamea cum se luptă."

Iar legat de copiile temelor celor 2 @dOc MFX respectiv @Portocala, o copie nu are valoare, "bossule". Degeaba furi atata timp cat esti inapt sa faci tu ceva sau in cel mai bun caz să cumperi acel ceva, astfel incat sa nu fii luat la p*la.

Specimenele astea iși merita statutul de jeguri. 

Userul principal ( Community managerul de pe invision-virus ) a ramas fara licenta si cont de client 

http://prntscr.com/lxu7om ( cum am zis, nu imi bateam capul cu asa ceva daca nu ma lua acest gandac cu amenintari )

O adevarata mafie si cu temele astea, sa moara Bibi si 5 vecini...

Mai lipsesc traficantii de ciocolata (la propriu)

• Like 1

Nu este nici primul si nici ultimul care o sa faca asa. Treceti peste si gata, atata scandal pentru un nimic. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.