Jump to content

Estrike Romania - With Grace, in your face !


Recommended Posts

logo_192.jpg

Estrike este un domeniu care are o vechime destul de mare in ceea ce priveste domeniul jocurilor online . Am luat acest domeniu sub tutela mea inca din 2017,in 2019 inchizandu-l

iar luna acesta reluandu-i activitatea invatand din greselile trecute . Scopul forumului este de a crea un loc cat mai placut pasionatilor de jocuri in special Counter-Strike !

 

Forum

Image Host

Discord

Servere :

b_350_20_000000_000000_e1ff00_000000.png

b_350_20_000000_000000_ffd500_000000.png

 

In mod direct nu aveti nici un motiv intemeiat sa alegeti estrike avand in vedere statisticile dar speram ca timpul si dezvoltarea noastra pe care momentan nu pot decat sa v-o garantez va va schimba perceptia despre noi :D  .

Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2020 at 1:27 PM, sharosky said:

Design-ul e unul decent pentru platforma phpBB totuși mai trebuie lucrată.

https://imgur.com/d0MEJ7I - nu este bine ajustat.
Butonul "Echipa" nu merge.
https://imgur.com/J5ShY3d - *sneak sneak* reclamă

Am scos de tot butonul echipa de acolo / schimbat background-ul

Cat despre ajustare daca ai putea sa-mi dai mai multe detalii ce nu e asa bine ajustat ti-as fi recunoscator

NOU

Estrike Romania are acum si un sistem de download pe care il puteti gasi aici : http://estrike.ro/forum/app.php/dlext

Sistemul este inca in proces de implementare insemnand ca posibil sa mai fie mici buguri la el pe care odata ce le gasesc le voie rezolva :D

Link to comment
Share on other sites

frumos design  , chestia cu download-ul este foarte interesant , foarte bine dezvoltat . 

image.png.743a26896267d5daeec98b1afa36e8f4.png aici cred ca mai este putin de lucru , poate poza mai mare 

sau ai putea face asa  (am modificat chestia cu membru din , am lasat doar luan si anul . cred ca este mai ok ... image.thumb.png.f71a0d0216f9eb1f7be54ed8848d2acf.png

 

sau ai putea sa faci asa (las link ca nu ma mai lasa sa pun poza ) https://prnt.sc/v5zgxj

pana aici e totul ok :D

Edited by -coLd-
Link to comment
Share on other sites

E plăcut să văd că lumea apelează și la altă platformă decât cea existentă deja pe toate comunitățile apărute ca ciupercile după ploaie ( aparent cred că asta e noua modă, îți faci comunitate și o închizi după o lună ). După gustul meu categoriile sunt cam împrăștie, prefer ceva restrâns care să le conțină pe toate, economisesc spatiu ( ăsta e doar gustul meu ). Succes cu proiectul și o dezvoltare cât mai ușoară.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca ati modificat tema, parea mult mai ok in pozele lui madalin de pe extreamcs ( LINK )

Nu pot sa imi las o parere detaliata deoarece ( aspectul ) adica tema este free, deci pe partea asta nu s-a investit nici-un ban, deci nu este ceva unic, serverele sunt destul de goale, activitate scazuta 23 de topicuri cu 23 de posturi in momentul in care postez eu aici, daca ar fi sa preconizez o sa se inchida iar dar nu vreau sa va descurajez, poate o sa fie vreun bum si o sa urcati.Cum spunea @Sebastian C. e placut sa vezi ca lumea mai apeleaza si la alt tip de platforma dar nu platforma este problema ci dezvoltarea care este imposibila deoarece tot mai multe comunitati moarte sunt ridicate cu scopul de a " reinvia ce a fost odata ".

  • Like 1

WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]

Link to comment
Share on other sites

On 10/26/2020 at 1:16 PM, Sebastian C. said:

E plăcut să văd că lumea apelează și la altă platformă decât cea existentă deja pe toate comunitățile apărute ca ciupercile după ploaie ( aparent cred că asta e noua modă, îți faci comunitate și o închizi după o lună ). După gustul meu categoriile sunt cam împrăștie, prefer ceva restrâns care să le conțină pe toate, economisesc spatiu ( ăsta e doar gustul meu ). Succes cu proiectul și o dezvoltare cât mai ușoară.

Salut deja lucrez la o formula la care sa se ajunga aastfel incat sa facem pagina principala cat mai simplista in special prin categorii & Forumuri

Deja am scot cateva forumuri , functia de download luandu-le locul.

On 10/27/2020 at 2:11 AM, dOc MFX said:

Nu stiu daca ati modificat tema, parea mult mai ok in pozele lui madalin de pe extreamcs ( LINK )

Nu pot sa imi las o parere detaliata deoarece ( aspectul ) adica tema este free, deci pe partea asta nu s-a investit nici-un ban, deci nu este ceva unic, serverele sunt destul de goale, activitate scazuta 23 de topicuri cu 23 de posturi in momentul in care postez eu aici, daca ar fi sa preconizez o sa se inchida iar dar nu vreau sa va descurajez, poate o sa fie vreun bum si o sa urcati.Cum spunea @Sebastian C. e placut sa vezi ca lumea mai apeleaza si la alt tip de platforma dar nu platforma este problema ci dezvoltarea care este imposibila deoarece tot mai multe comunitati moarte sunt ridicate cu scopul de a " reinvia ce a fost odata ".

Referitor la tema , ideea a fost de a alege ceva simplut si placut la ochi eu mizez pe functionalitatea forumului&servere lor mai mult decat aspectul.

Tema am modificat-o foarte putin inafara de niste statistici 3 imagini si niste ajustari la  detaliile din viewtopic am lasat-o fix cum era .

Referitor la servere luna aceasta au fost configurate ( la rs mai am oleaca de lucrat ) din noiembrie ne apucam sa le promovam .

Nu am nici un argument sa te conving ca nu ne inchidem peste 1 o luna ( poate faptul ca serverele is luate pee 3 luni avans deja  desi e cam irelevanta info asta ) e decizia ta daca meritam un efort de atentie sau nu .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

UPDATE !

 

Server-ul CS:GO va reveni online hostul a fost trecut de la ftp la sftp durand putin pana se activeaza ( ramane acelasi ip )

 Server-ul RS.ESTRIKE.RO dispune de un achievment system


 
Cum functioneaza  sistemul ?

Orice kill pe care-l faceti cu o arma va fi rasplatit cu un punct pe acea arma pe numele vostru 

Fiecare armă are punctele sale maxime insa aceste "cadouri" constau in mai mult de atat .

Ultimate Server Lover - Conecteaza-te de 100 de ori pe server 

Boom Head-Shot - Aduna un total de 300 de HS

Distance Walked - Deblocați toate distanțele parcurse

God of War - Aduna 10.000 de kill-uri

Pistol Master - Deblocheaza toate pistoalele

Rifle Master - Deblocați toate puștile

Shotgun Master - Deblocheaza toate Shotgun-urile

Spray and Pray - Fa un kill in timp ce ai primit un flash

Master At Arms - Deblocheaza toate armele

Play Around - Petrece 1 ora pe server

1 Hp Hero - Ucide un inamic cand mai ai 1 HP

Graffiti Is My Second Name - Foloseste spray-ul ( comanda T ) de 8 ori intr-o runda

Ammo Conservation - Omoara 2 oameni cu un singur glont

Fly Away - Ucide un player in timp ce acesta se afla in aer

Reloader - Reincarca arma de 1000 de ori

Camp Fire - Omoara 3 playeri la rand in aceasi zona a mapei

Hat Trick - Omoara 3 playeri cu grenada


Puteti avea acces tastand comanda /ach sau /achivements pe server

Atentie !

- Sistemul nu este inca perfect integrat deoarece pluginul nu este creat pentru modul respawn ulterior voi reveni cu un update cand voi rezolva problema .

 
 
Unele buguri vizuale ale temei forumului au fost remediate
 
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.