Jump to content
Sign in to follow this  
Johhny

Ce placa de sunet detineti..?

Recommended Posts

Johhny    0

Din cate stim cu totzi placa de sunet joaca un rol important in calitatea sunetului, degeaba avem un sistem audio puternic daca nu avem si o placa de sunet pe masura, avem putere dar n-avem deloc fidelitate.

Aici puteti posta fiecare ce placa de sunet detineti....

Eu deocamdata folosesc placa de sunet onboard de pe laptop,un sigmatel 9200, si sunt in asteptarea unuei placi Creative AUDIGY 2 ZS :-> , un best buy pentru laptop...

Tavicu    9

Din cate stim cu totzi placa de sunet joaca un rol important in calitatea sunetului, degeaba avem un sistem audio puternic daca nu avem si o placa de sunet pe masura, avem putere dar n-avem deloc fidelitate.

Aici puteti posta fiecare ce placa de sunet detineti....

Eu deocamdata folosesc placa de sunet onboard de pe laptop,un sigmatel 9200, si sunt in asteptarea unuei placi Creative AUDIGY 2 ZS :-> , un best buy pentru laptop...

Misto placa...cat te-a dus cu totu?

Eu la calc mare am placa on board care suporta 7.1 de la gibagyte iar la laptop folosesc placa lui de sunet...

gaby    2,903

eu folosesc deocamdata o placa de sunet onboard care suporta doar 2.1 (sistemul meu avand 5.1). si astept si eu tot un audigy.

Smeagoll    5

Eu folosesc placa de sunet de pe laca de baza realtek ac97!Am facut si discoteca cu ea si merege destul de bine!Nu e ea asa de performanta dar in curand am sa achizitionez o placa de sunet creativa!

nikolas    0

Am un Sound Blaster Live 24 biti, suna mult mai bine decat on board, dar la laptop sunetul este slab, Johhny interesanta placa de sunet pentru laptop cand vei intra in posesia ei ne spui si noua ce parere ai despre ea?...cu siguranta buna dar ma refer daca se justifica pretul :D

Johhny    0

dar la laptop sunetul este slab

In functie de placa de sunet folosita...

Placa care vreau s-o achizitionez este un audigy 2 ZS, care este superioara unei audigy Live cum ai tu... SI sunetul o sa fie pe masura, mai ales in combinatie cu un sistem audio bazat.. :->

+St3aLth-CS    2

placa mea Audio este cea mai tare din lume : Onboard :))))) , insa am facut o hacarie si imi mere 5.1 :)):crazy: insa l calc nou p care tre sa il iau l vara iau una puternica >:) ca sa sune vecini ca prea e liniste in cartier ;) recomandati-mi una :P