Jump to content

Modari Console: Ps2, Psp, Xbox, Xbox 360, Wii


gaby

Recommended Posts

Daca v-ati cumparat o consola, si vreti sa o modati, vi-l recomand pe Donely, un tip foarte priceput, care lucreaza ca la carte.

Cu ce va poate ajuta Donely ?

  • Modificari si Decodari Console: PS2, XBOX, XBOX 360, Nintendo Wii, Nintendo GameCube, Sony PSP
  • Accesorii console
  • Reparatii, service, montare HDD
  • Garantie pe chip nelimitata !
  • Modificarea multisistem se face pe loc de fata cu clientul in 25 de minute (in functie si de modelul consolei) !
  • Seriozitate maxima !
  • Experienta in domeniu 14 ani !

▪ PLAYSTATION 2 - PS2 cu modchip original MODBO 760
Garantie nelimitata, cu suport de dvix, mp3, dvd free zone... etc pentru modelul Slim SCPH 70004 - 75004 - 77004 = 120 Ron
Daca este ultimul model de slim si anume SCPH 79004 = 190 Ron sau SCPH 90004 = 210 Ron

▪ PLAYSTATION PORTABLE - PSP downgrade si update de firmware la orice versiune inclusiv PSP Slim cu ultimile FW = 50 Ron
Repar ( Unbricking ) orice versiune de PSP inclusiv SLIM = 50 Ron

▪ NINTENDO Wii cu chipset DMS, D2A, D2B, D2C2, D2E cu modchip original Argon; D2Pro sau Wiikey2 ( Compatible with DMS, D2A, D2B, D2C, D2C-2 and D2E chipsets and fully configurable and updatable via DVD ) = 300 Ron cu tot cu manopera.
In linkurile urmatoare puteti verifica singuri dupa seria consolei "LEHxxxxxx" ce fel de chipset aveti pe ea si in functie de aceasta ce chip va trebui instalat: Nintendo-Scene Wii Serial Tracker | Wii Drive Chip Database


▪ Nintendo Wii cu chipset D2E si care are rasina epoxy aplicata pe bios = 400 Ron. Seriile sunt date mai jos.
UK LEH2247XXXXX
LEH2306XXXXXX
EU LEF1128XXXXX

▪ NINTENDO Wii Reparatie - debrickuire ( Unbricking ) = 200 Ron
▪ NINTENDO GAMECUBE cu modchip Xeno GC = 120 Ron

▪ XBOX 1 cu modchip Aladdin XT Advance = 100 Ron
Instalare playere, emulatoare etc = 50 Ron

▪ XBOX360 modare soft cu ultimulFW iXtreme 1.5 = 100 Ron pt dvd-rom Hitachi si pt dvd-rom Samsung orice versiune.

▪ XBOX360 modare soft cu ultimul FW iXtreme 1.5 versiunea Elite, Arcade sau Premium cu dvd-rom Hitachi 079FL = 150 Ron
Cu dvd-rom Philips BenQ = 100 Ron

▪ Modare soft XBOX360 cu dvd-rom LITEON ( data de fabricatie incepand cu luna 04-2008 ) cu FW 1.5 = 150 Ron ( NU necesita inlocuirea de dvd-rom )
Bonus - instalare NXE Full Dashboard + Avatars

ATENTIE !!!Nu implica riscuri ca la modificarea "hardware cu chip" unde sunt riscuri de a se distruge circuite de pe placa si unde jocurile ca sa functioneze trebuiesc patchuite in format NME, un proces complicat si invechit care nu se mai foloseste decat de unele asa zise �Magazine sau Site-uri on line�, care au interes sa cumparati jocuri backup numai de la ei la un pret piperat. Consola dupa modarea ramane in garantie.
 
 




Preturi SERVICE / SERVICII - in pret este inclusa si manopera:
▪ Inlocuire bloc optic PS3 = 400 ron
▪ Inlocuire bloc optic PS2 = 140 ron
▪ Inlocuire bloc optic Wii = 150 ron
▪ Inlocuire bloc optic X-Box 360 = 130 ron
▪ Inlocuire bloc optic X-Box = 120 ron
▪ Schimbat pasta termica Xbox 360 cu Arctic Silver 5 si fix clumps la GPU si CPU pentru prevenirea defectului "thre rings of death - ROD" = 150 Ron
▪ Reabilitare - reparatie consola Xbox 360 care deja prezinta "red rings of death (RROD)" = 200 Ron



Date de contact:
Telefon: 0722.766.149 | Yahoo Messenger ID: doncorleony | Email: donely10@hotmail.com

  • Upvote 1

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

  • 5 years later...
  • 5 years later...
17 hours ago, JuvMy said:

Salut am un xbox clasic 1.5 cred cu data de fabricare 08.2003

As vrea sa stiu daca merge modat si ceva memorie mai multa.

Mai mult ca sigur merge modat. Dar trebuie sa cauti pe cineva local, la tine in oras, sa faca modare de consola. De obicei stiu ca se ocupa (aproape) orice service de laptopuri/GSM de asa ceva. Sau pe OLX gasesti anunti o gramada cu baieti ce modeaza console vechi.

Legat de memorie, te referi la HDD sau RAM? Daca e RAM, nu prea ai cum ca e lipit de placa de baza.

Daca e HDD, am impresia ca primul xBox foloseste HDD de tipul IDE, care noi nu cred ca se mai gasesc, si cu capacitati prea mari de 160GB vei gasi mai greu.

🎮      :filme:

Link to comment
Share on other sites

  • gaby unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.