Jump to content

Ipb 3.x.x Romanian Language Pack


gaby

Recommended Posts

In primul rand, dupa ce il descarci, il dezarhivezi. Intri apoi in ACP (Admin Control Panel) -> Language Manager -> Apesi pe Browse -> Selectezi ipb3 romanian language pack.xml de unde este localizat pe calculatorul tau -> Apesi Import

languagemanager.png

Succes :pct2: !

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Din cate am vazut, tu ai IP.Board 3.1.0

PC Troubleshooting foloseste 3.0.5 deocamdata. Cu siguranta asta este problema. Vom trece si noi in curand (sper) la 3.1.2 (ultima versiune), si in cazul in care instalez iarasi pachetul de limba romana, il voi pune si aici.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Mie mi se incarca cam pana la 50% si apoi imi da urmatoarea eroare :

Această pagină Web nu este disponibilă.


Pagina web de la http://s****.ro/ipb/admin/index.php?adsess=25f4cc41e1a0cfc3c39e035090bb8416&app=core&module=languages&section=manage_languages&do=language_do_import poate fi temporar nefuncțională sau a fost mutată definitiv la o nouă adresă web.

(Unde sunt *** in link eu le-am pus sa nu fac reclama !) :D

Stie cineva din ce cauza e ? :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ai procedat asa: Dupa ce il descarci, il dezarhivezi. Intri apoi in ACP (Admin Control Panel) -> Language Manager -> Apesi pe Browse -> Selectezi ipb3 romanian language pack.xml de unde este localizat pe calculatorul tau -> Apesi Import ?

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Exact cuma ai spus tu numai ca este P.A.\LooK & Feel\Manage Language ...Nu cred ca asta e problema, am selectat din pc-u meu fisierul .xml (dezarhivat) si uploadeaza ce uploadeaza si da acea eroare.

Ca browser folosesc google chrome si imi apare stanga jos cat se incarca, cam 50% se incarca.

Cred ca este din cauza hostului prea prost...o sa incerc sa il schimb !

Mai am o problema...Cand esti "guest" si vrei sa te loghezi nu iti scrie Sign In ci doar o img mica si cand vrei sa iti editezi setarile sau orice din User Control Panel, nu apare butonul UPDATE pentru a salva setarile, e doar un patratzel verde, cred ca acolo ca si la Sign In lipseste textul dintr-un fisier de undeva.

Asta se intampla pe orice tema as vrea sa stiu si eu cum pot sa o repar sau in ce fisier sunt aceste chestii.

Link to comment
Share on other sites

E posibil ca fisierul ce contine limba romana pus de catre mine sa nu fie compatibil cu toate forumurile, cu toate ca nu pricep de ce ...

Ce adresa ai la forum ?

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Vad ca merge si Limba Romana la tine pe forum. Este posibil ca textele de care imi spui sa lipseasca din fisierul de limba engleza. Va trebui sa te duci in P.A.\LooK & Feel\Manage Language, sa-i dai edit limbii engleze, dupa care sa cauti Log In, completand in campul din dreptul acestuia textul Log In.

Succes :pct2: !

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Salutare.

Pentru versiunea 3.1.4 exista vreun language pack? Sau stiti daca se potriveste? Pentru ca am un proiect in planuri si as vrea sa cumpar o licenta de ipb 3.1.4, insa proiectul este destinat romanilor si ar fi ok sa am o traducere in limba romana.

Mersi.

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui sa fie compatibila versiunea din primul post: sau cea din al optulea:

Daca nu merge, singura posibilitate pana apare, si daca mai apare un pachet de limba pentru 3.1.4, ar fi aceea de a copia language pack-ul English din: ACP (Admin Control Panel) -> Language Manager apoi urmand traducerea manuala a cuvintelor din engleza in romana.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.