Jump to content

Ce Sport Practicati ?


St3aLth-CS

Recommended Posts

Practic Pinc-Pong, chiar am talent, imi ies mingi sutate din aproape orice pozitie, pot sa si scot mingi sutate, dar mai greu, iar eu am o taiata prin care dau mingea la un centiemtru de fileu si ii dau efect sa se intoarca inapoi la mine in teren. Totusi nu pot da aceasta taiata daca mingea imi este servita tare.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

  • 6 months later...

Aruncatu' cu privirea se pune? :D:bag:

P.S.: Biencutza, Parkour (sau Free-Running) este un sport extrem, unde faci tot felu' de scheme prin aer, sarituri in lungime etc etc, cu rezultate amuzante pt privitori cand ii mai vezi pe practicanti cum isi rup toate oasele. Poti cauta pe youtube, de exemplu, filmulete cu jocul "Mirror's Edge" sa vezi mai bine " cu ce se mananca" Parkour-ul. :)

  • Upvote 2

🎮      :filme:

Link to comment
Share on other sites

Aruncatu' cu privirea se pune? :D:bag:

P.S.: Biencutza, Parkour (sau Free-Running) este un sport extrem, unde faci tot felu' de scheme prin aer, sarituri in lungime etc etc, cu rezultate amuzante pt privitori cand ii mai vezi pe practicanti cum isi rup toate oasele. Poti cauta pe youtube, de exemplu, filmulete cu jocul "Mirror's Edge" sa vezi mai bine " cu ce se mananca" Parkour-ul. :)

Ignorand faptul ca postul era de 2 ani si am aflat intre timp, multumesc Jutdaks.

Ca romanu' nu-i nici unu,unde-s multi, putea fi unul.

4397.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Am avut o oarecare interactiune cu sportul.

Am inceput cu Culturismul de pe la 14 ani si nu m-am oprit deloc de atunci, doar pauze foarte mici de 1-2 luni.

Apoi m-am apucat de box pe la 16 ani si am mers in paralel cu ambele pana pe la 20 ani.

Acum am ramas doar cu Culturismul.

Practigi la nivel national/international, sau doar sa te mentii?

Folosesti proteine? :D

Intreb deoarece am si eu 3luni de sala, si as vrea sa stiu efectele (in special cele rele). De asemenea, diferentele apar destul de repede (spre exemplu, la inceput nu puteam sa ridic 5kg/gantera cu stanga, acum ridic 14 fara probleme, hehe). Eh, eu am mers mai mult pentru a prinde ceva forta, deci proteinele nu m-ar satisface cu nimic, insa vreau sa stiu parerea ta despre.

Incetul cu incetul devine hobby, se pare.

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Lus - am participat doar la cateva concursuri. Din pacate acest sport nu este la fel de apreciat ca altele. Deci fac doar pentru mine, dar la fel de intens ca si cum m-as prregati pentru un concurs.

Si da, odata ce intra in sange acest lucru cu greu te mai lasi de el, este ca un drog :)

Suplimente nutritive folosesc, fara ele nu as fi reusit.

La 14 cand m-am apucat de acest sport aveam 52 kg la 176 cm

Acum 94 kg si 181 cm

Cred ca ar trebui sa incerci. Astfel capeti si forta, rezistenta si masa musculara.

Ai mai mult de 70 kg?

Dar haide sa nu ne abatem prea mult de la acest topic si creez unul imediat Culturism-Fitness, sau poate ne ajuta gaby cu o categorie in acest sens. Si discutam acolo fara probleme.

Link to comment
Share on other sites

Lus - am participat doar la cateva concursuri. Din pacate acest sport nu este la fel de apreciat ca altele. Deci fac doar pentru mine, dar la fel de intens ca si cum m-as prregati pentru un concurs.

Si da, odata ce intra in sange acest lucru cu greu te mai lasi de el, este ca un drog :)

Suplimente nutritive folosesc, fara ele nu as fi reusit.

La 14 cand m-am apucat de acest sport aveam 52 kg la 176 cm

Acum 94 kg si 181 cm

Cred ca ar trebui sa incerci. Astfel capeti si forta, rezistenta si masa musculara.

Ai mai mult de 70 kg?

Dar haide sa nu ne abatem prea mult de la acest topic si creez unul imediat Culturism-Fitness, sau poate ne ajuta gaby cu o categorie in acest sens. Si discutam acolo fara probleme.

Ok.

Atunci, astept topicul.

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Categoria poate fi creata foarte usor, insa pentru asta mi-ar place sa existe mai multe topicuri pe aceasta tema, pentru a nu fi goala. Imediat ce se strang mai multe, cu siguranta voi crea o astfel de categorie.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.