Jump to content

Care Este Sistemul De Operare Favorit Pentru Telefoane?


gaby

  

47 members have voted

  1. 1. Care este sistemul de operare favorit pentru telefonul mobil ?

    • Android
      31
    • iOS
      5
    • Windows Mobile
      4
    • Symbian
      4
    • RIM BlackBerry
      0
    • Palm webOS
      1
    • Altul (specificati care)
      2


Recommended Posts

In ultima vreme piata telefoanelor mobile inteligente in Romania :ro: se afla intr-o crestere puternica, deci, este foarte interesant de vazut care este tendinta utilizatorilor acestora.

Va invit sa raspundeti sondajului de mai sus.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 3 years later...

Android o fi linux sub el, da nu se prea simte :)) Cam tot ruleaza in masina aia virtuala. Desii ai acces la chestiile de sub el, nush cat de mult. Totusi, mai bine decat windows :)) (chiar daca imi place interfata lor).

 

Eu votez cu Sailfish. E Linux (si ceva mer peacolo), nu ca Android. Si va avea si compatibilitate cu aplicatiile Android, desii marketu de android nu cred ca va fi inclus.. Ori un market 3rd party, ori incarci APKuri manual :)). Totusi, e foarte tare. Daca ar fi sa aleg un telefon, Jolla as alege :X

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dupa ce am trecut de la android la Windows phone 8.1 pot sa spun ca 512 ram pe wp e cam undeva pe la fluiditatea unuia cu 1 gb ram pe android.Iar aplicatile/jocurile pe wp e doar un mit sunt destule cat sa iti pui in cap. Mândru de 530 al meu .

Bani sunt in stare sa te faca sa omori, cam de asta la noi pe timp de pace razboi.

Link to comment
Share on other sites

Waw. Un sistem de operare facut sa mearga doar pe cateva dispozitive prestabilitie si care are si un buget destul de mare in spate care permite optimizari, e mai rapid ca un sistem de operare care merge pe multe telefoane, unde nu toti producatorii investesc atata. 

Ah da, si memoria ram influenteaza extrem de mult 'fluiditatea' unui dispozitiv. 

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am trecut de la android la Windows phone 8.1 pot sa spun ca 512 ram pe wp e cam undeva pe la fluiditatea unuia cu 1 gb ram pe android.Iar aplicatile/jocurile pe wp e doar un mit sunt destule cat sa iti pui in cap. Mândru de 530 al meu .

E bun lumia 925 , 930 , 700(cel facut inainte sa preia microsoft compania ) dar in ultimul timp parca e mai la moda android . Sunt multumit de s4 chiar daca merge uneori mai greoi

Mi-e teama de ziua in care tehnologia va fi mai importanta ca relatiile interumane.In lume va exista o generatie de idioti !! - Albert Einstein

www.gamelife.ro

Link to comment
Share on other sites

Android e beton :)) Nu-mi place IOS doar pentru ca incearca la fiecare colt sa te stoarca de bani.Sincer nu cred ca poti folosi un Iphone fara sa-i faci root cea ce rupe garantia.Tot ce e simplu devine complicat pe ios, sa transferi pe pc, sa transferi prin wireless pe alte telefoane inafara de iphone, gadget-uri de la iphone merg doar la anumite modele de iphone.Practic dupa ei tu ar trebui sa achizitionezi fiecare model nou care iese daca vrei sa n-ai probleme.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.