Jump to content

Ștergerea publicității de la semnătură


Recommended Posts

Cum spune și titlul eu aș propune să se șteargă reclama pe care o fac unii utilizatori la semnătură. Prima dată se dă un PM cu informațiile necesare (motivul, cât timp ai să ștergi reclama etc) și dacă nu respectă ceea ce i s-a zis in PM, un moderator global ii șterge reclama și ar fi bine să le dai și-un warn să se-nvețe minte. Cel puțin așa mi se pare corect.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, PoseidonN said:

Lumea vine aici pentru promovare în mare parte.Tu dacă le iei asta pe lângă faptul că traficul nu mai este ca înainte, după ce se va impune această regulă nu vor mai fi decât cei din staff pe forum.

So, eu nu cred că e o idee bună.

pot face promovare la categoria respectiva de pareri site. DeNyS. s-a referit doar la semnaturi

http://pctroubleshooting.ro/

Locul unde gasesti tot ce ai nevoie. Toti diferiti dar uniti

 

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Defapt categoria Web Design & Website Review nu este o categorie pentru "Promovare".

Si asta cu "Lumea vine aici pentru promovare", e intr-o parte adevarat, dar majoritatea vine pentru ajutor la IPB, care nu stiu din ce motiv este asa de cautata platforma IPB.

Despre treaba cu semnatura si reclama, din cate imi aduc aminte, este voie atat timp cat nu atrage atentia gen sa fie:

http://pctroubleshooting.ro/

Si asta nu se aplica doar la reclame, se aplica la orice semnatura care depaseste niste marimi care nu is normale.

  • Like 1
  • Upvote 1

PHP Developer - Not available for freelancing right now

Daca ai de gand sa postezi la categoria IPB, nu uita sa citesti regulamentul: Link regulament

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
On 5/17/2017 at 2:10 AM, PoseidonN said:

Lumea vine aici pentru promovare în mare parte.Tu dacă le iei asta pe lângă faptul că traficul nu mai este ca înainte, după ce se va impune această regulă nu vor mai fi decât cei din staff pe forum.

So, eu nu cred că e o idee bună.

Pe bune, tu chiar compari activitatea PC Troubleshooting cu toate comunitatile voastre care se inchid dupa maxim 2 saptamani ?

Sa zici mersi ca poti sa postezi fara sa aprobe un moderator intai (cum se intampla pe forumurile mari), si apoi sa vi sa comentezi despre activitatea si userii de pe PC Troubleshooting. Ia uite ma, 70 de postari, si majoriatea spam si ne da lectii de administrare si moderare...

 

  • Thanks 1
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dan O. said:

Pe bune, tu chiar compari activitatea PC Troubleshooting cu toate comunitatile voastre care se inchid dupa maxim 2 saptamani ?

Sa zici mersi ca poti sa postezi fara sa aprobe un moderator intai (cum se intampla pe forumurile mari), si apoi sa vi sa comentezi despre activitatea si userii de pe PC Troubleshooting. Ia uite ma, 70 de postari, si majoriatea spam si ne da lectii de administrare si moderare...

 

Si tu daca esti moderator ce faci cumetres? Bai nene daca ai 2000 de posturi nu inseamna ca esti lucid.In toate postarile tale nu vad decat hate si ura.M-am saturat eu cu 70 de posturi sa te vad pe tine si comportamentul tau de bosorog care si-a pierdut pensia.

Fratele meu pct moare pe zi ce trece si mai ales cu persoane ca tine in staff.Ca sa ai o comunitate stransa oamenii din staff trebuie sa fie amabili si cumsecade.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Cu voi nu merge cu vorba buna. M-am lecuit de asta.

Ma bucur ca observi doar hate-posturile. Asta spune multe despre tine. Dar nu erai aici cand ma chinuiam sa le explic la toti ce inseamna forum si comunitate, asa ca nu pretinde ca ma cunosti.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dan O. said:

Cu voi nu merge cu vorba buna. M-am lecuit de asta.

Ma bucur ca observi doar hate-posturile. Asta spune multe despre tine. Dar nu erai aici cand ma chinuiam sa le explic la toti ce inseamna forum si comunitate, asa ca nu pretinde ca ma cunosti.

Nici nu am pretins asta, am spus doar ca nu stii sa vorbesti calm si frumos.Nu imi pasa ce incercai tu sa faci dar prea te crezi superior si prea toate posturile tale sunt naziste.

Si ce daca am 70 de posturi ? Ce nu poti tu sa dormi noaptea ca te-a jignit unu cu 70 de posturi? Ma pi... pe ele de posturi.

Si ce am zis mai sus este adevarat si imi sustin ideea pana la capat.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, PoseidonN said:

Nici nu am pretins asta, am spus doar ca nu stii sa vorbesti calm si frumos.Nu imi pasa ce incercai tu sa faci dar prea te crezi superior si prea toate posturile tale sunt naziste.

Si ce daca am 70 de posturi ? Ce nu poti tu sa dormi noaptea ca te-a jignit unu cu 70 de posturi? Ma pi... pe ele de posturi.

Si ce am zis mai sus este adevarat si imi sustin ideea pana la capat.

Să zici că postările lui sunt „naziste” inseamnă că nu știi despre ce vorbești. Nu deschide anumite argumente, mai ales când zici „nazism”; urât din partea ta. 

Oricum, se poate intoarce la subiectul topicului ăsta și să se termine cu off-topicul?

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DeNyS. said:

Să zici că postările lui sunt „naziste” inseamnă că nu știi despre ce vorbești. Nu deschide anumite argumente, mai ales când zici „nazism”; urât din partea ta. 

Oricum, se poate intoarce la subiectul topicului ăsta și să se termine cu off-topicul?

Stii foarte bine la ce ma refer prin nazism, si nu imi pasa daca o zic imi sustin ideea.Tot ce face face cu ura si hate fata de altii care pot fi amabili.

Acesta este ultimul meu post in acest topic!

Link to comment
Share on other sites

Din păcate lumea nu vine aici ca să-și treacă forumul în semnătură ( o comunitate care azi se deschide și la două ore se închide ) vine aici pentru asistență oferită ( reclama costă prietene ), dacă vă este permis să țineți un link ( un link, nu 1000 de rânduri + imagini + caractere + culoare ) asta nu înseamnă că vi se face reclamă :) Mulți dintre voi vă adăugați în acea semnătură o biografie întreagă de parcă ar fi comunitatea lu Băsescu =)) . Ar fi bine să fie setată o limită de imagini și rânduri pe semnătură !

@PoseidonN lasă comentariile fără rost, @Dan O. are dreptate, majoritatea activității tale nu este în conformitate cu regulamentul deci zic să lași coama jos și să te rezumi fix la acest subiect, ai postat ok, vezi-ți de treabă în continuare nu deschide un scandal doar pentru a face + 1 ( că nu lași comentarii din alte motive, doar pentru +1 :) ). A da, libera exprimare este permisă iar atâta timp cât el preferă să aplice regulamentul și să lase comentarii ironice este problema lui, nu te „freacă” pe tine grija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

 

16 hours ago, PoseidonN said:

Stii foarte bine la ce ma refer prin nazism, si nu imi pasa daca o zic imi sustin ideea.Tot ce face face cu ura si hate fata de altii care pot fi amabili.

Acesta este ultimul meu post in acest topic!

Drama Queen !!! "Imi iau jucariile si plec..ca mi se vorbeste urat... buhuhu"

Ai probleme prietene Poseidon. Daca tu ai crescut in puf, nu inseamna ca toti trebuie sa te tratam cu manusi aici. Eu vorbesc frumos cu cine merita, dar daca observi nu intrec niste limite, pe care tu deja le-ai intrecut. Mai ai putin si se rupe firul.

Nu vorbi de lucruri de care nu stii nimic (nazism sau alte lucruri pe care le-ai auzit din povestile cu care adormeai seara).

Reclama este permisa in anumite situatii, nu este un drept al utilizatorului. Repet ca sa intelegi, iti postezi comunitatea aici pe forum, din bunatatea lui Gaby. Forumul functioneaza dupa un set de reguli, si trebuie sa te conformezi daca iti zice moderatorul sau administratorul. Ca sunt eu, sau altcineva, trebuie sa te conformezi. Pana acum esti singurul care te bati in piept aiurea. Pana si alti utilizatorii iti spun ca esti beat. Iar cand mai multi oameni iti spun ca esti beat, te duci la culcare. N-am mituit pe nimeni sa tina cu mine si fi sigur ca la fel as fi procedat si cu ei daca ar fi intrecut de o anumita limita.

Uite idee. As vrea sa vin eu la tine pe comunitate, sa fac reclama fara sa-mi pese de regulament, sa postez tot ce vreau unde vreau, agresiv, arogant, sa te fac copil care si-a pierdut alocatia (referitor la ce porcarie ai scris mai sus), si apoi sa te vad eu pe tine cat de amabil esti in conversatii. Facem pariu ca-ti scapa click-ul pe butonul de ban ?

Linisteste-te prietene ca am mancat pe paine de-astia ca tine pe internet. Nu esti primul si nici ultimul de pe forumul asta cu care am avut altercatii sau discutii contradictorii. Chiar si cand nu eram Moderator. Nu mai lua totul personal ca acelasi regulament se aplica la toti.

@DeNyS. imi pare rau, dar asta e exact tipul de om care vine in curtea altuia, isi face nevoile in fata usii si dupa care cere si hartie. E exact subiectul pe care l-ai deschis. Reclama nu e nu mai in semnatura, e peste tot, semnatura cred ca e ultimul loc unde apare. Si nu, nu ar trebui sa fie, dar din nou Gaby e permisiv si un om bun. Iar oamenii ca misterul asta, profita si iau totul de-a gata, si cand li se atrage atentia ca nu e ok, invoca motivul 'drepturile userului', de parca se aplica ca in viata de zi cu zi..

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 5/19/2017 at 10:45 AM, Dan O. said:

 

Drama Queen !!! "Imi iau jucariile si plec..ca mi se vorbeste urat... buhuhu"

Ai probleme prietene Poseidon. Daca tu ai crescut in puf, nu inseamna ca toti trebuie sa te tratam cu manusi aici. Eu vorbesc frumos cu cine merita, dar daca observi nu intrec niste limite, pe care tu deja le-ai intrecut. Mai ai putin si se rupe firul.

Nu vorbi de lucruri de care nu stii nimic (nazism sau alte lucruri pe care le-ai auzit din povestile cu care adormeai seara).

Reclama este permisa in anumite situatii, nu este un drept al utilizatorului. Repet ca sa intelegi, iti postezi comunitatea aici pe forum, din bunatatea lui Gaby. Forumul functioneaza dupa un set de reguli, si trebuie sa te conformezi daca iti zice moderatorul sau administratorul. Ca sunt eu, sau altcineva, trebuie sa te conformezi. Pana acum esti singurul care te bati in piept aiurea. Pana si alti utilizatorii iti spun ca esti beat. Iar cand mai multi oameni iti spun ca esti beat, te duci la culcare. N-am mituit pe nimeni sa tina cu mine si fi sigur ca la fel as fi procedat si cu ei daca ar fi intrecut de o anumita limita.

Uite idee. As vrea sa vin eu la tine pe comunitate, sa fac reclama fara sa-mi pese de regulament, sa postez tot ce vreau unde vreau, agresiv, arogant, sa te fac copil care si-a pierdut alocatia (referitor la ce porcarie ai scris mai sus), si apoi sa te vad eu pe tine cat de amabil esti in conversatii. Facem pariu ca-ti scapa click-ul pe butonul de ban ?

Linisteste-te prietene ca am mancat pe paine de-astia ca tine pe internet. Nu esti primul si nici ultimul de pe forumul asta cu care am avut altercatii sau discutii contradictorii. Chiar si cand nu eram Moderator. Nu mai lua totul personal ca acelasi regulament se aplica la toti.

@DeNyS. imi pare rau, dar asta e exact tipul de om care vine in curtea altuia, isi face nevoile in fata usii si dupa care cere si hartie. E exact subiectul pe care l-ai deschis. Reclama nu e nu mai in semnatura, e peste tot, semnatura cred ca e ultimul loc unde apare. Si nu, nu ar trebui sa fie, dar din nou Gaby e permisiv si un om bun. Iar oamenii ca misterul asta, profita si iau totul de-a gata, si cand li se atrage atentia ca nu e ok, invoca motivul 'drepturile userului', de parca se aplica ca in viata de zi cu zi..

Iei totul foarte personal si deschizi niste subiecte pe care niciunul dintre voi nu le poate mentine pana la capat, dovada de copii de 12 ani, fara suparare, termina cu superioritatea asta ca "ai mancat pe paine de-astia ca el pe internet" ca asta o poate spune doar un pustan fara viata care navigheaza pe internet pentru ca nu are cu cine sa iasa pe afara, serios? Hai ma ca poti mai mult, daca esti putin macar deschis la minte nu continuai discutia cu mai mult de un post. Am avut certuri si eu pe aici si nu am continuat o discutie cu mai mult de o post niciodata pentru ca nu vreau sa risc sa fiu sanctionat, dar de, tu ai Moderator, inca traiesti in epoca aia preistorica in care aia cu grad sunt superiori celorlalti, doar ai spus "te conformezi daca iti zice moderatorul", hai lasa-ma, nu cumva vrei sa te tinem pe tine la semnatura sa te veneram? Deschide ochii aia cand scrii si renunta la mentalitatea asta de copil plangacios. @PoseidonN nu cred ca e nevoie sa explici cuiva de mai multe ori ca ai dreptate daca nu intelege din prima.

@DeNyS. eu unul nu am la semnatura comunitatea pe care stau si probabil daca as avea o comunitate a mea nu mi-as pune nici atunci pentru simplul fapt ca cine intra aici si e interesat de un forum probabil il vei gasi la categoria IPB, iar de acolo il vei gasi navigand prin topicuri sau alcatuind el unul pentru a cere ajutorul in legatura cu o problema / nelamurire ce tine de platforma Invision. Am vazut multi cu reclama in semnaturi si sincer am si accesat link-urile respective pentru ca eram curios de atmosfera de acolo, de oameni, de interfata, etc. Majoritatea celor care vin aici nu vin sa isi creeze o cariera pe PCT, pentru ca nu e ceva pentru oricine, trebuie sa ai putin mai mult cap, sa te implici, nu e ca orice alta comunitate, nu mai vorbim de cele de gaming. Cum a zis si @Sebastian C. si @gadeas daca nu sunt 175,865 de randuri si 20 de imagini nu cred ca deranjeaza pe nimeni.

pctroubleshooting.ro/

pctroubleshooting.ro/

Hai ca nu deranjeaza pe nimeni a doua varianta, serios acum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.