Jump to content

index.php


andreiut

Recommended Posts

Eu cred ca el de fapt are link-ul forumul domeniu.com/forum/index.php si vrea sa fie domeniu.com/forum/, daca asta e cazul ambele metode de mai sus ii vor crea un loop infinit si ce vrea el e un url rewrite cu htacces.

Daca asta e cazul, se complica putin lucrurile... Dar lasa numele platformei pe care o folosesti.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Portocala said:

Eu cred ca el de fapt are link-ul forumul domeniu.com/forum/index.php si vrea sa fie domeniu.com/forum/, daca asta e cazul ambele metode de mai sus ii vor crea un loop infinit si ce vrea el e un url rewrite cu htacces.

Daca asta e cazul, se complica putin lucrurile... Dar lasa numele platformei pe care o folosesti.

i-game.ro

ma poti ajuta portocala?:)

Link to comment
Share on other sites

Nu am zis domeniul, ci platforma, daca vrei sa ne intelegem trebuie sa stii diferenta dintre astea doua.

Iar pe i-game.ro/forum nu ai nimic instalat dar vad ca ai pe i-game.ro/mybb instalat MyBB, si nu vad sa te forteze sa accesezi i-game.ro/mybb/index.php poti fara nici o problema sa intrii pe i-game.ro/mybb/ si nu apare nici un index.php in link.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Portocala said:

Nu am zis domeniul, ci platforma, daca vrei sa ne intelegem trebuie sa stii diferenta dintre astea doua.

Iar pe i-game.ro/forum nu ai nimic instalat dar vad ca ai pe i-game.ro/mybb instalat MyBB, si nu vad sa te forteze sa accesezi i-game.ro/mybb/index.php poti fara nici o problema sa intrii pe i-game.ro/mybb/ si nu apare nici un index.php in link.

e uma refeream sa sot chestia aia..sa ma bage direct pe forum fara sa mai fiu nevoit sa dau pe mybb intelegi?:)

Link to comment
Share on other sites

Deci vrei sa-ti muti forumul de pe i-game.ro/mybb pe i-game.ro/forum?

Daca asta e cazul, atunci intrebarea ta de la inceput e total gresita. Si ce ti-a dat @Courage e ceea ce ai nevoie

God bless his talent for understanding people. =))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • DeNyS. locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.