Jump to content

Cu Cine Votati ?! Geoana Sau Basescu ? Detalii Filmulet


Lus

  

8 members have voted

  1. 1. Cu cine veti vota?

    • Mircea Geoana
      1
    • Traian Basescu
      3
    • Nu ma duc la vot
      1
    • Dau vot nul
      0


Recommended Posts

Ca tot vin alegerile,m-am gandit sa vad ce opinii aveti despre candidati si cu cine veti vota (cine poate,normal).Eu inca nu pot vota(chiar daca as putea nu as merge la vot),dar daca ar fi de-a dreptul necesar,l-as vota pe Becali . (asta vinde tara pe oi) :)) .

Cel putin eu sunt in TSD (Tineretul democrat social) :)) ... nu pot zice ca il sustin pe Geoana,dar nici nu sunt impotriva lui(dupa parerea mea toti sunt hoti).M-am dus la TSD pentru a-mi ocupa timpul,pentru a cunoaste persoane noi ... nu pentru bani ... . Whatever,astept raspunsurile voastre.

Aici e o poza facuta de mine aseara pe la 4 :)) ,cine credeti ca e?

base1.jpg

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu poza, parca seamana cu Basescu :-?:)) .

In legatura cu mersul la vot nu cred ca voi vota pe cineva (din aranjamente, 95% cred ca iese tot Basescu).

El e :D.

Ce aranjamente ?:-ss Majoritatea am inteles ca voteaza cu Gioana... Spre exemplu : cand imparteam pliante,pixuri,brichete etc. ... nu prea ma injura lumea,multi ziceau ca voteaza cu el.(Geaoana)

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

de-ocamdata nu... :( nu sunt fonduri suficiente...dar am mentionat mai sus faptul ca nu am mers pentru bani . (of course,nu ma supar daca imi da:)) ).

daca castiga gioana,exista sanse sa primim si bani :-s .

Deci concluzia este: Votati cu Geoana ? :))

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Probabil ca toti stiti de filmuletul in care Base "in loveste" pe pustiul ala.

Voi ce parere aveti? Fake sau nu?

Cititi va rog primul comment de pe acest site,si uitati-va unde zice asta... mi se pare ca are dreptate.

http://forum.netul.ro/traian-basescu-loveste-un-copil-posibil-film-trucat-t-394.html

Prima data am crezut ca e fake (eram chiar sigur)... dar dupa ce am citit aici si m-am uitat cu atentie la filmulet (dupa indicatiile date acolo),din nou am intrat in ceata :)) .

Edit: Aici ar fi explicatia ca e trucat :

http://webtv.realitatea.net/actual/sorin-avram-explica-de-ce-ar-fi-trucat-filmul-cu-traian-basescu?autoPlay=true

http://vodpod.com/watch/2592937-basescu-si-filmul-trucat (si aici o explicatie mai amanuntita)

Edit: cu explicatia asta (siteul de mai sus) m-am lamurit si eu... e fake :)).

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca e fake. Filmuletele si discutia de pe forumul dat de tine, intr-adevar ma pot duce cu gandul ca este fake.

Totusi, in seara aceasta, a fost o dezbatere pe TVR1, in care Geoana si Basescu au fost pusi sa jure pe Biblie, Geoana cum ca nu ar face niciun beneficiu rusilor, lui Vantu, etc. iar Basescu cum ca nu a lovit acel copil.

Geoana a parut sa jure drept, iar Basescu a jurat cam asa:

"Jur pe Sfanta Bilbie, ca nu am lovit acel copil cu pumnul in fata." (lasand loc la interpretari)

Intr-adevar, nu l-a lovit cu pumnul, ci cu palma.

Oricum, am inteles ca aceasta "treaba" s-a intamplat prin 2004. Ce legatura, sau de ce ar mai conta asta acum...

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

da ... am vazut si eu dezbaterea.

pai conteaza mult gaby ... PSD si PDL fiind rivali,PSD ar putea beneficia cu cateva voturi in plus in urma acestui filmulet ... s-a razbandit repede vorba ca Base a lovit copilul (multi nu stiau de film chiar daca e din 2004) si s-au razgandit in privinta votarii... .

oricum,prea putin imi pasa cine iese, toti sunt hoti si nesimtiti... .

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

ai putea da si niste argumente te rog? ... toti sunt hoti,toti sunt nesimtiti,niciunul nu se gandeste decat la propria persoana.

intr-adevar ,PSD a fost la putere 12 ani ... timp in care au furat si nu prea au facut multe pentru tara,dar timp de 4,5 ani in care BASE a guvernat,vrei sa spui ca nu a furat si nu a facut tara de ras? macar Gioana e baiat cu carte...Base e prost,betiv,spanchi ... .

chiar daca sunt in TSD,nu-l sustin pe Geoana (nu sustin pe niciunul,dar macar sa vedem de ce e in stare si Gioana). am mers in TSD pentru distractie si pentru a cunoaste lume. sincer sa fiu,niciodata nu ma interesat politica,stiu ca toti sunt hoti si toti vor "binele" tarii. fiind tanar, ma gandesc la viitorul meu si as vrea sa vad de ce e in stare si Gioana ... ca pe Base l-am vazut "la carma".

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Argumente ? Mogulii au fost un pic incoltiti , au aparut dosarele care ii incrimineaza. Daca iese Geoana o sa fie liber la furat pentru Patriciu si alti hoti de rang inalt.Nu degeaba au iesit romanii prin tara sa scandeze impotriva lor ( asa s-a intamplat si in Brasov ). Insa aceste lucruri nu se stiu din cauza ca acesti moguli detin marile trusturi media.

Cat timp Base a fost la carma Brasovul a avut de castigat .. in rest nu stiu

Link to comment
Share on other sites

Daca iese Geoana o sa fie liber la furat pentru Patriciu si alti hoti de rang inalt.

asta e adevarat... Geoana e manevrat de la spate Voiculescu, Patriciu,Vantu etc. .

Nu degeaba au iesit romanii prin tara sa scandeze impotriva lor ( asa s-a intamplat si in Brasov ).

si la bucuresti s-a intamplat acelasi lucru ... cei care au iesit in strada,fii sigur ca au fost platiti :-j.

spre exemplu la iasi,cand a venit Geoana,era un grup de 10-15 alcolisti cu bere in mana care ascultau manele la telefon si care mai strigau din cand in cand "Hu Geoana,Jos comunistii" (nu inteleg ce treaba are PSD cu comunistii...toti comunistii care au fost in acest partid,sunt acum in PDL sau nu mai sunt deloc).

Cat timp Base a fost la carma Brasovul a avut de castigat .. in rest nu stiu

tu si Brasovul poate ati trait bine,dar nu pot spune acest lucru si despre ceilalti oameni (in special batranii).

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Ca tot vin alegerile,m-am gandit sa vad ce opinii aveti despre candidati si cu cine veti vota (cine poate,normal).Eu inca nu pot vota(chiar daca as putea nu as merge la vot),dar daca ar fi de-a dreptul necesar,l-as vota pe Becali . (asta vinde tara pe oi) :)) .

Cel putin eu sunt in TSD (Tineretul democrat social) :)) ... nu pot zice ca il sustin pe Geoana,dar nici nu sunt impotriva lui(dupa parerea mea toti sunt hoti).M-am dus la TSD pentru a-mi ocupa timpul,pentru a cunoaste persoane noi ... nu pentru bani ... . Whatever,astept raspunsurile voastre.

Aici e o poza facuta de mine aseara pe la 4 :)) ,cine credeti ca e?

base1.jpg

Am modificat Pool-ul pentru campania asta,oricum maine seara aflam verdictul final !

Link to comment
Share on other sites

am vrut sa modific eu dar am uitat :-" .

am gasit o "balada" care mi s-a parut amuzanta :)) :

Si daca ramuri bat in geam

Si iese iarasi chiorul

Eu o sa plec in Pakistan

Ca s-a tampit poporul.

La carma bietei noastre tari

Se afla un golan

Cu-apucaturi si cu purtari

De mare betivan.

Si daca tot iesiti la vot

Ca voi sunteti poporul

Sper sa nu va fi prostit de tot

S-alegeti iarasi chiorul??€¦

si aici aveti un comentariu al acestei "balade" :

Da??€

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

exit-poll a declarat ca Geoana a iesit(insa nu e sigur) ... .daca iese, maine seara e rost de PETRECERE la sediu ! :))

Se pare ca roata s-a intors . Chiar imi este rusine sa spun ca sunt roman ... daca s-a ajuns sa se FURE si la voturile presidentiale ... e clar.

Asa nesimtire nu s-a mai pomenit... cum se face ca toti oamenii care au fost prinsi cu dublu vot,au declarat ca au fost platiti pentru acest lucru de oamenii PDL !?

Aproape jumatate din voturi au fost declarate voturi nule ... in mare parte voturile nule au venit de la sectii apartinand oraselor care-l sustineau pe Base ... ce coincidenta nu?

Edited by Lus

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.