Jump to content

Maine 13 Septembrie 2010 Se Incepe Scoala, Cati Dintre Voi Mergeti ?


gaby

  

7 members have voted

  1. 1. Abia asteptati sa incepeti scoala ?

    • Da
    • Abia astept !
    • Nu
    • Normal ca nu
    • Ce intrebare este asta ?
      0
    • Sunt la facultate
    • Am terminat scoala


Recommended Posts

Cati utilizatori ai forumului incepeti maine scoala, si cati dintre voi o asteptati cu nerabdare :)):- ?

backtoschool.png

Iata si calendarul pentru examenul de Bacalaureat din 2011:

Prima sesiune a Bacalaureatului va începe, anul viitor, pe 6 iunie, cu evaluarea competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba română - proba A, care va dura până în 8 iunie.

Potrivit calendarului de desfăşurare a examenului de bacalaureat, pe 31 august, înscrierea candidaţilor la prima sesiune de examen va avea loc între 23 - 27 mai 2011, iar cursurile se vor încheia în 27 mai pentru clasa a XII-a/a XIII-a.

Între 8 şi 10 iunie 2011 va avea loc evaluarea competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba maternă - proba B

între 13 - 17 iunie evaluarea competenţelor digitale - proba D

20 - 23 iunie evaluarea competenţelor lingvistice într-o limbă de circulaţie internaţională - proba C.

27 iunie- prima probă scrisă, la limba şi literatura română

28 iunie- Limba şi literatura maternă

29 iunie- proba obligatorie a profilului

1 iulie- proba la alegere a profilului şi a specializării. 3 iulie- afişarea rezultatelor

4 iulie- depunerea contestaţiilor, între orele 8,00-12,00. 5 - 7 iulie- rezolvarea contestaţiilor

8 iulie- afişarea rezultatelor finale.

Potrivit calendarului aprobat de MECTS, sesiunea de toamnă va începe în 11-15 iulie cu înscrierea candidaţilor.

Evaluarea naţională pentru elevii clasei a VIII-a va începe în anul şcolar 2010-2011 în data de 20 iunie 2011 cu proba scrisă la limba şi literatura română, cu o lună şi jumătate mai târziu decât a început în acest an, potrivit calendarului aprobat prin ordin al ministrului Daniel Funeriu.

Astfel, potrivit ordinului, în 10 iunie 2011 se vor încheia cursurile pentru clasa a VIII-a, iar între 13-15 iunie elevii se vor putea înscrie la evaluare.

În 21 iunie va avea loc proba scrisă la limba şi literatura maternă, iar pe 22 iunie cea la matematică. Afişarea rezultatelor se va face în data de 24 iunie, iar depunerea contestaţiilor, în aceeaşi zi până la ora 18,00. Contestaţiile vor fi rezolvate în zilele de 25-26 iunie, iar afişarea rezultatelor finale va fi făcută în 27 iunie.

Sursa: Agerpres

  • Upvote 1

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

mersi pt informatiile despre bac gaby.

cat despre scoala.. nu vreau. nu

nu

nu

nu

Trec si eu a 12a, vine bacu, incep meditaiile la mate (pt ca sunt praf, am uitat tot, si am nevoie de o nota mare, intrucat sper sa plec in Anglia)

Dc incepe scoala? why, oh why?

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

pai scolile din romania numi plac, miar placea sa merg in anglia, plus ca am inteles ca ei inca ofera imprumuturile acelea pentru studenti.

Efectiv acolo ai timp sa si muncesti pe langa scoala, plus ca de mult vreau sa merg in anglia. mi se pare un loc superb.

Daca iau peste 9 50 in bac primesc bursa, lucru care mar ajuta mult.

Si am si suportu parintilor, care sunt dispusi sa ma sponsorizeze pana ma pun pe picioare (adica pana gasesc un job). :P

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.