Jump to content

Laptop Asus A52Je Se Blocheaza Cateva Secunde, Apoi Isi Revine...


Recommended Posts

Salut !Recent mi-am achizitionat un Asus X52J. Initial am instalat Win 7. Apoi, am reinstatalat Win 7. Apoi reinstalat cateva versiuni de WinXp, i-am facut update la bios, am schimbat programele care la foloseam de obicei. Aceeasi problema: se blocheaza la intervale regulate de timp (5-10 min). Sta blocat 20-30 sec apoi isi revine. Si tot asa ! Ce pot sa fac ? Este cumparat din Spania si nu mai ajung pana cand ii expira garantia .Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Instalarea biosului a decurs bine? Nu ai avut pana de curent sau ceva care sa intrerupa update-ul? Nu stiu ce sa zic dar am auzit ca exista riscul cand descaci ceva de pe net sa nu se descarce in intregime si am auzit ca se recomanda un manager de download cand descarci ceva gen bios... acuma nu stiu daca asta poate fi, sa-si dea cu parerea si cei mai experimentati, dar ai mare grija cand faci un astfel de update si din puntul meu de vedere mai bine ramai cu o versiune mai veche daca totul merge ok.

Link to comment
Share on other sites

Instalarea biosului a decurs bine? Nu ai avut pana de curent sau ceva care sa intrerupa update-ul? Nu stiu ce sa zic dar am auzit ca exista riscul cand descaci ceva de pe net sa nu se descarce in intregime si am auzit ca se recomanda un manager de download cand descarci ceva gen bios... acuma nu stiu daca asta poate fi, sa-si dea cu parerea si cei mai experimentati, dar ai mare grija cand faci un astfel de update si din puntul meu de vedere mai bine ramai cu o versiune mai veche daca totul merge ok.

Salut ! Cu versiunea veche de bios se intrerupea mai des. Updateul era arhivat iar la dezarhivare si actualizare nu am intampinat nici o eroare.

poate e de la antivirus? Sau ai incercat si fara sa instalezi antivirus si tot asa facea?

Am incercat o gama larga de antivirusi si versiuni diferite , momentan stau fara antivirus dar la fel face :(

Link to comment
Share on other sites

Vorbeste frumos. Baiatu' incearca sa te ajute. Nimeni nu e obligat sa-ti raspunda.

Propun un topic closed.

Merci fain, dar lasa, n-are rost... daca nu accepta o idee, treaba lui, din partea mea sa ramana cu laptopul farame.A cerut ajutor, i-am oferit o parere, daca e solutie ma bucur daca nu sa ii zica altcineva o idee mai buna sau sa vina el cu o idee mai buna. Asta e riscul cand ai garantie dar iei din strainatate sau departe de casa.

Link to comment
Share on other sites

Cotzomyn consider ca ar fi mai normal sa dai mai multe detalii referitoare la problema ta, sa pastrezi un limbaj decent, si sa apreciezi sfaturile/parerile sau solutiile oferite de ceilalti utilizatori. Nimeni pe acest forum nu este in cautare de posturi, mai ales ca cel la care te referi tu are doar 991, deci, nu duce lipsa.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Cotzomyn consider ca ar fi mai normal sa dai mai multe detalii referitoare la problema ta, sa pastrezi un limbaj decent, si sa apreciezi sfaturile/parerile sau solutiile oferite de ceilalti utilizatori. Nimeni pe acest forum nu este in cautare de posturi, mai ales ca cel la care te referi tu are doar 991, deci, nu duce lipsa.

Poti sa inchizi topicul . Am fost destul de explicit. Prea putini neuroni pe aici sa faca legatura intre ce am zis eu si ce raspunsuri primesc .

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Atata timp cat cineva cere ajutor pe un forum fara sa ofere nimic in schimb, nu are voie sa emita pretentii.

Nimeni nu iti este dator cu nimic !

Cat despre sfatul dat de alex, este unul foarte bun, poate foloseai tu un soft infectat in mod repetat (spre exemplu un driver luat de unde nu trebe.. sau un crack).

O seara frumoasa si tie.

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

Atata timp cat cineva cere ajutor pe un forum fara sa ofere nimic in schimb, nu are voie sa emita pretentii.

Nimeni nu iti este dator cu nimic !

Cat despre sfatul dat de alex, este unul foarte bun, poate foloseai tu un soft infectat in mod repetat (spre exemplu un driver luat de unde nu trebe.. sau un crack).

O seara frumoasa si tie.

Driverele sunt cele originale , programele le descarc direct de la producator .Nu am cum sa am virusi in pc. Multumesc la fel !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.