Jump to content

BlackBerry va lansa propriul telefon cu Android!


gaby

Recommended Posts

BlackBerry a confirmat lansarea unui telefon propriu cu Android, ce se estimeaza ca va fi intitulat BlackBerry Slider BlackBerry Priv. Acesta va rula Android Lollipop, usor personalizat de compania canadiana. Sub capota, terminalul se pare ca va avea o platforma Snapdragon 808 cu un CPU hexa core tactat la 1.8 GHz si 3GB memorie RAM. Ecranul va fi de 5.4 inch capabil de o rezolutie 2K, in timp ce camera principala va fi de 18 MP iar cea frontala de 5 MP.

iYm7yZu.jpg

In alta ordine de idei, BlackBerry a achizitionat recent doua domenii de Internet: AndroidSecured.com si AndroidSecured.net, care ne confirma colaborarea cu Google pe partea de securitate.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

N-am avut parte de lag la nici un telefon cu android pe care l-am avut.Depinde de model / producator ca la orice produs.Windows mobile nu e atat de popular/are niste utilitati lipsa/nu e iubit de "indie developers".Nokia a dat faliment din cauza faptului ca a tot incerca sa reanvie symbian si dupa a decis sa adopte OS-ul windows mobile in loc de android.Au fost cumparati de microsoft, care au decis sa renunte la numele nokia si vor incepe sa-si produca propriile telefoane.Daca te uiti pe emag vezi ca sunt "microsoft lumia" si etc.

Edited by VladOcs
Link to comment
Share on other sites

Ce a patit nokia? Mie imi place os-ul windows mai mult decat orice telefon cu android e foarte fluid se misca super si nu face lag ca android.

Pune la test 2 telefoane cu acelasi procesor si capacitate RAM si daca cel cu windows merge mai bine il mananc. Stii de ce il mananc? Pentru ca windows 8 cere minim 1 GB RAM pe cand androidul merge binisor si pe 512 MB. 

Ce a patit nokia? Din cel mai mare producator de telefoane a ajuns sa vanda afacerea catre Microsoft aproape pe nimic. Deci la momentul actual Nokia nu mai exista ca producator de telefoane mobile pentru ca vanzand afacerea catre Microsoft, a fost obligat un an sau parca 2 sa nu mai activeze in acest domeniu. Daca ai vazut telefoanele Lumia se numesc Microsoft Lumia iar inainte se numeau Nokia. Situatia nu este roz nici sub patronajul Microsoft pentru ca s-au anuntat mii de concedieri si vor sa renunte la majoritatea modelelor si sa scoata 2 modele mai reusite (unu ieftin, si altul scump) pe care sa le vanda in cantitati foarte mari.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

In general deja multi isi schimba telefonul inainte de perioada de 2 ani de garantie pentru ca fie se plictisesc de el, fie este depasit tehnic. Am avut un telefon foarte scump pe vremea aceea Nokia 8910 si s-a dus bateria si microfonul. Sina este si acum functionala dupa cativa ani buni de functionare iar practic la acel model nu poti sa raspunzi la apeluri decat culisand ceea ce inseamna ca si-a luat destul stres. 

Link to comment
Share on other sites

Da, dar la tine sina tinea o coperta pentru tastatura.Am avut si eu un nokia 7110 inca si acuma merge.Eu ma refer la telefoanele care sunt din 2 bucati si sunt legate de acea sina cu prize.Oricum, nu poti compara nokia cu altceva cand vine vorba de durabilitate.Cand a fost lansat primul iphone cei de la nokia au spus ca n-o sa aiba succes, deoarece n-a trecut proba lor de cadere pe ciment.

Edited by VladOcs
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.