Mundo Posted April 6, 2016 Report Posted April 6, 2016 Salutare , am incercat sa curat pritr-un program de pe softpedia de ads browser si mi-a sters un driver si nu mai pot accesa net-ul pe pc cum pot rezolva offline sau sa il descarc de pe tel si sa instalez pc uitati diagnosticul: The remote device or resource won't accept the connection The device or resource (127.0.0.1) is not set up to accept connections on port "The World Wide Web service (HTTP)". Ma disperau ads-urile acelea la fiecare pagina pornita reclame la click: https://imgur.com/Lry1Ki2
Mundo Posted April 6, 2016 Author Report Posted April 6, 2016 N-am mai putut da edit placa de baza este k9vgm-v si am win7
Artanis Posted April 7, 2016 Report Posted April 7, 2016 Dacă poți accesa internetul de pe un laptop sau PC-ul cuiva, intră aici și selectează Win Vista 32 sau 64 (în funcție de ce sistem de operare ai) și încearcă cu acela. Nu are suport oficial pentru Windows 7. Nu ai CD cu drivere pentru placa de bază? Și nu mai accesa toate tâmpeniile de site-uri, că uite așa te alegi cu un keylogger sau virus. Folosește Ad-Blocker pe Chrome.
Mundo Posted April 7, 2016 Author Report Posted April 7, 2016 Am incercat si spune ca nu supoarta win 7 ... Daca reinstalez win , se vor instala cele necesare?
Artanis Posted April 7, 2016 Report Posted April 7, 2016 Nu se instalează de la sine, ori cauți pe net (sfântul Google), ori încerci cu un program gen Driver Booster, Uniblue driver software etc, ori pui windows Vista sau XP.
sedativ123 Posted April 7, 2016 Report Posted April 7, 2016 Incearca sa cauti probgramul 3dp Chip descarcal de pe telefon si punel pe pc - Dupa care instaleaza-l si vezi cum se numeste exact placa de retea . Iti da si un link de download unde poti sa il pui pe telefon si sa descarci apoi sa il instalezi .
Mundo Posted April 7, 2016 Author Report Posted April 7, 2016 (edited) Am incercat cu 3DP Chip , am instalat driverul tot nu merge si pe el arata asa .. http://m.imgur.com/StT6fVj Edit: vad ca internetul pe jocurile on merg cum ar fi metin2 dar pe browser nu priviti diagnostic network http://m.imgur.com/R7nahBo Edited April 7, 2016 by Mundo
Mundo Posted April 7, 2016 Author Report Posted April 7, 2016 N-am mai putut da edit am gasit un cd cu drivere dar este sub forma de .lib cu ce il deschid? Am incervat viewpro file dar nu se instaleaza
JohnCena Posted April 7, 2016 Report Posted April 7, 2016 Placa aceea, pt. internet, este instalata? +ai net de la UPC?
Mundo Posted April 7, 2016 Author Report Posted April 7, 2016 Am de la orange , daca ai fi cifit mai sus I fi vazut ca pana acum mergea pana sa folosesc acel program de inlaturat ads-urile
Mundo Posted April 7, 2016 Author Report Posted April 7, 2016 Edit non. Am nevoie de un actualizator driver am incercat driver robot , uniblue , drivermax totate cu plata am nevoie de ceva sa nu deschuda browser ca nu il pot folosi.. Cineva?
+Needless Posted April 7, 2016 Report Posted April 7, 2016 De ce te complici atata ? reinstaleaza windowsu si gata .
Mundo Posted April 8, 2016 Author Report Posted April 8, 2016 Pai artaris a spus ca nu se instaleaza de la sine...
+GodsOtherHand Posted April 8, 2016 Report Posted April 8, 2016 12 hours ago, Mundo said: Edit non. Am nevoie de un actualizator driver am incercat driver robot , uniblue , drivermax totate cu plata am nevoie de ceva sa nu deschuda browser ca nu il pot folosi.. Cineva? Si cum ai vrea ca acel program sa verifice care e ultima versiune pentru driverul tau, daca tu nu ai net pe compu ala? love is a verb Love is a doing word
Artanis Posted April 8, 2016 Report Posted April 8, 2016 E cumva stick de net, sau ce net ai de la Orange? Credeam că te referi la rețeaua din placa de bază. Dacă e stick, din câte știu eu, alea au un program în ele care se instalează de la sine.
Mundo Posted April 8, 2016 Author Report Posted April 8, 2016 (edited) E un flybox 3g + B662 ca un fel de router cu cartela nu e usb direct in placa de baza , tin sa imi amintesc ca parca a sters si svchost sau cv de genu 6 hours ago, GodsOtherHand said: Si cum ai vrea ca acel program sa verifice care e ultima versiune pentru driverul tau, daca tu nu ai net pe compu ala? Deci merge pe jocuri online , steam merge. Dar browserul nu merge am un program driver max care poate accesa internetul pentru update chiar nu stiu care e problema.. Edited April 8, 2016 by Mundo
Artanis Posted April 8, 2016 Report Posted April 8, 2016 Nu ai primit modemul cu un CD de configurat? Cred că mai bine ai reinstala Windows-ul, din moment ce ai net, dar nu-ți merg browser-ele. Poate acel svchost era ceva esențial sistemului de operare.
Mundo Posted April 9, 2016 Author Report Posted April 9, 2016 Am Re-Instalat Windows si merge perfect multumesc pentru ajutor. puteti da T/C.
Recommended Posts
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Sign In Now