Jump to content

Problema Shutdown


Recommended Posts

Cateodata nu mi se inchide calculatorul sau nu mi se restarteaza trebuie sa dau restart de la buton iar apoi sa il inchid ... am dat odata si eu update la calc si mi-a luat o chestie numita genuine microsoft software si zice k nu a trecut windowsu meu validarea si knd aprind calculatorul nici nu mai imi arata Professional dekt Windows XP ce pot sa fac ???:(( ( you may be a victim of software counterfeiting)

Nu-ti risca viata pentru niste fise

Nici daca pare c-ai in fata usi inchise

Tine doar de tine ca prin fapte si cuvinte zise

Sa te-apropii de ce numesti acum vise.

Link to comment
Share on other sites

Daca scrie doar "Windows XP" si nu "Windows XP Professional" nu e absolut nici o problema..a ramas tot acelasi Windows Pro. cu tot ce are Windows Pro. in componentelel lui. Updateurile mai noi modifica scrisul de la loginul respectiv.

Daca nu ai Windows original este de preferat ca la prima rulare sa dezactivezi Automatic Updates ca ala mereu face probleme si verifica daca serialul e valid sau nu. Cand reinstalezi Windowsul incearca o versiune cat mai noua si respectiv foloseste programul "AutoPatcher" care iti pune updateurile automat dara sa-ti ceara licenta de Windows.

Ca nu se inchide sau nu se reseteaza calcualtorul e din vina programelor din background. Incearca sa dai din task manager end task la programe de la Processes. Sau foloseste un utilitar si bifezi o optine de genu "force shutdown to applications" sau ceva de genu.

As your ship is going down

Ill stand by and wach you drown

Remember kids...the more you post the geeker you get.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

ai descarcat de pe site-ul Microsoft o chestie numita Microsoft Advantage Validation. Aia iti baga mereu ca esti victima unei contrafaceri a sistemului de operare. Adica nu e cu licenta.

Ia de aici.

Link-ul dat de tine contine un videoclip ce contine warez !

http://pctroubleshooting.ro/index.php?act=boardrules

Este complet interzisa postarea mesajelor de tip warez/crack sau a site-urilor ce afiseaza acest lucru;

Edited by gaby
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.